آشواگاندا و افزایش قد

دسته‌بندی نشده | No comments

 

آشواگاندا و افزایش قد

آشواگاندا یکی از مهمترین گیاهان دارویی آیورودا ، داروی سنتی هند است.

این گیاه اثر احیا کننده ای روی بدن شما دارد ، به ویژه بر روی غدد فوق کلیوی و تیروئید.

آشواگاندا شما را آرام می کند و شما را در برابر فشارهای جسمی و روحی مقاوم می کند.

از آنجا که آرام هستید و می توانید بهتر استراحت کنید ، در نهایت آشواگاندا انرژی بیشتری به شما می دهد.

آشواگاندا فواید بسیاری برای حمایت از سلامت انسان دارد. این گیاه خاصیت درمانی مهمی دارد ، به همین دلیل در آیورودا به آن راسایانا می گویند.

آشواگاندا و رژیم غذایی مناسب دو راه اصلی برای کمک به رشد و پاسخ طبیعی در مورد چگونگی افزایش قد است.

این یک واقعیت پذیرفته شده است که ژن های انسانی صفات و ویژگی ها را تعیین می کنند.

هیچ کس نمی تواند رنگ چشم را تغییر دهد ، اما موارد خاصی را می توان تقویت کرد.

چگونگی افزایش قد یکی از نگرانی های مهم افراد ، به ویژه افرادی که در مرحله رشد هستند می باشد.

قد در شخصیت افراد مؤثر است و باعث می شود که تا این اندازه قد برای جوانان و والدین از اهمیت فوق العاده ای برخوردار باشد.

بگذارید پویایی نحوه افزایش قد را درک کنیم:

قد مردان به طور کلی تا 25 سالگی و زنان تا 21 سالگی رشد می کند.

غده هیپوفیز هورمون رشد انسانی را کنترل می کند ، که باعث تحریک تولید غضروف بین استخوان های بلند دست و پاها می شود.

این غضروف ها به استخوان تبدیل می شوند و باعث افزایش قد می شوند.

حتی پس از اتمام فرآیند استخوان سازی انسان می تواند به رشد خود ادامه دهد. مطالعه ای که توسط J Clin Endocrinol Metab ، 2004 انجام شد ، اثر مثبت GH (هورمون رشد) را بر روی 33 بیمار تحت درمان GH نشان می دهد، در این بیماران رشد میانگین قد 3.7 سانتی متر بیشتر از بیماران تحت درمان با دارونما را به دست آوردند.

بنابراین ، فاکتور هورمون رشد نقش مهمی دارد و پاسخ سؤال ما در مورد چگونگی افزایش قد است.

مطالعه ای که توسط مجله بین المللی علوم رفتاری و اجتماعی (IJOBSMS) در سال 2013 انجام شد ، نتیجه گرفت که عصاره ای از عصاره ریشه آشواگاندا (حاوی فلاونوئیدها و ویتانولیدها) اسید آمینه بوتیریک گاما (GABA) را تولید می کند ، که یک انتقال دهنده عصبی در مغز است.

شواهدی وجود دارد که دریافت GABA اضافی به مغز باعث افزایش هورمون رشد انسان می شود.

هورمون رشد انسانی (HGH) مسئول رشد و نمو در بدن است. داشتن تعادل شیمیایی مناسب و جوان سازی سلول باعث افزایش هورمون HGH می شود.

بنابراین ، این هورمون می تواند با افزودن عصاره ریشه آشواگاندا در رژیم غذایی ، به رشد کمک کند. این از جمله مزایای اصلی آشواگاندا در مورد چگونگی افزایش قد است.

رژیم غذایی نامناسب و کمبود ورزش می تواند بر استخوان سازی و عضله سازی ، قد و قدرت تأثیر بگذارد، با اینکه ژن ها یکی از عوامل اصلی تأثیرگذار بر قد کلی فرد هستند.

از مزایای آشواگاندا می توان به افزایش بیان ژن های مسئول معدنی سازی استخوان ها اشاره کرد ، بنابراین به افزایش تراکم استخوان کمک می کند.

طبق یک مطالعه مروری که در مجله علوم بیولوژیک منتشر شده است 2014، عصاره ریشه آشواگاندا از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کند و مزایای بهبود کلسیفیکاسیون استخوان را به همراه دارد.

علاوه بر افزودن آشواگاندا به رژیم غذایی ، فرد به دنبال راه های موثر در مورد چگونگی افزایش قد است رژیم غذایی مناسب و تمرینات کششی و همچنین استفاده از تمام مزایای نحوه افزایش قد به طور طبیعی.

به افرادی که از من می پرسند چگونه قد را افزایش دهم ، من همیشه کپسول عصاره ریشه آشواگاندا را توسط BestSource Nutrition ، همراه با یک رژیم غذایی مغذی توصیه می کنم ، زیرا فرم کپسول به دلیل دوز صحیح ، حداکثر مزایای رشد را تضمین می کند.

آشواگاندا نیز به صورت پودر به طور گسترده در دسترس است ، اما فواید پودر کم است زیرا احتمال مخلوط کردن یا تقلب با مواد پرکننده بیشتر است.

به همین دلیل است که من کپسول های BestSource Nutrition’s آشواگاندا را که حاوی عصاره ریشه هستند ، استاندارد شده با 1.5٪ ویتانولیدها ، به عنوان ماده فعال تصفیه شده توصیه می کنم.

همراه با مزایای افزایش قد ، آشواگاندا دارای آنتی اکسیدان بسیار بالایی است.

همانطور که رادیکال های آزاد را از بین می برد ، با بیماری های تخریب عصبی مرتبط با سن مبارزه می کند.

آشواگاندا دارای مزایای متعددی در شرایط دیابت ، ورم مفاصل ، التهاب مفاصل و بیماری پارکینسون است.

بنابراین ، عصاره ریشه آشواگاندا یک محصول گیاهی ساده ، مؤثر و بی خطر آیورودا است که می تواند همراه با یک راه حل موثر برای مسئله چگونگی افزایش قد ، به رژیم غذایی روزانه شما اضافه شود تا به بهبود سلامتی و کیفیت زندگی کمک کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>