برنامه ریزی برای کنکور 1400 بصورت ماهانه و هفتگی

دسته‌بندی نشده | No comments

برای مشاهده برنامه ریزی برای کنکور 1400 به منبع نوشته مراجعه کنید. ستون اصلی موفقیت در کنکور است همانطور که قبلاً در مورد آن در سایت منتشر کرده ایم. امروز در این مقاله می خواهیم مشخصات و روش های نوشتن برنامه ریزی روزانه و هفتگی برای کنکور را با جزئیات بیشتری به شما آموزش دهیم.امیدواریم که از آن به اندازه کافی استفاده کنید.

برنامه ریزی برای کنکور 1400

خوب ، برای اینکه از برنامه ریزی کلی خود بهتر فکر کنید ، به سوالات زیر با دقت پاسخ دهید و تمام پاسخ ها را روی یک کاغذ بنویسید و از آنها برای تشریح مطالب حاضر تا زمان آزمون سراسری استفاده کنید. خودت فکر کن

برنامه ریزی برای کنکور 1400 این مرحله از کار خود ، حتماً برای بررسی نهایی و تست سرعت و آزمون مشابه وقت بگذارید. حتی اگر مانع مطالعه بعضی از فصل های بعضی از دوره ها یا بعضی از دوره ها شود. زیرا این مواد باید در ذهن شما ثابت شود تا بتوانید به خوبی از آنها در زمان کنکور استفاده کنید.

تست زنی در برنامه ریزی کنکور:

این مرحله از برنامه ریزی برای کنکور 1400، که می تواند بیشترین زمان را برای شما بگیرد و البته مهمترین قسمت برنامه ریزی است ، نمونه برنامه ریزی کنکور فقط یک بار انجام می شود. اگر تغییری در طرح جامع شما ایجاد نشود ، یک برنامه کافی است. بنابراین ، این برنامه به شما می گوید که تا زمان کنکور به طور کلی (با توجه به وقت همه) چه کاری باید انجام دهید. در واقع ، مروری بر آموزش و آمادگی شما برای شرکت در کنکور دارد.

برنامه ریزی روزانه برای کنکور 1400 :

پس از اتمام برنامه ریزی کلی برنامه خود ، برنامه ریزی هفتگی و روزانه آغاز می شود. براساس برنامه کلی و اهمیت دروس ، نقاط قوت و ضعف در هر درس ، تعداد ساعاتی که می توانید مطالعه کنید و … یک برنامه هفتگی تهیه کنید. تهیه برنامه هفتگی مناسب برای اولین بار بدون اشتباه نخواهد بود و ممکن است در اجرای آن با مشکل روبرو شوید. اما در مراحل بعدی می توانید مشکلات او را برطرف کرده و برای هفته های آینده برنامه ریزی کنکور 1400 برنامه ای دقیق و واقع بینانه تنظیم کنید.

وقت مطالعه در برنامه ریزی برای کنکور 1400 را با دروس مدرسه خود هماهنگ کنید:

تا آنجا که ممکن است ، هر درسی را که در مدرسه دارید در همان روز مطالعه کنید. از آنجا که یادگیری یک درس ، چند روز پس از تدریس ، به دلیل گذشت زمان با فراموشی برخی مفاهیم همراه خواهد بود و بالعکس ، یادگیری در اولین فرصت ، پس از آموزش این درس ، با آمادگی ذهنی بیشتری برای یادگیری مباحث همراه خواهد بود. . . اگر دانش آموز هستید ، برنامه درسی مدرسه را در نظر بگیرید. فقط با پر کردن فرم درخواست شخصی نمی توانید مطمئن باشید که برنامه ریزی برای کنکور 1400 شما به طور کامل تکمیل می شود. برای اجرای این برنامه ، باید برنامه مدرسه را در نظر بگیرید. یعنی یک برنامه آمادگی آزمون سراسری را بر اساس برنامه هفتگی مدرسه خود اجرا کنید.

تایم مرور را در برنامه ریزی برای کنکور 1400 درنظر بگیرید:

این یکی از مهمترین وظایف برنامه ریزی است. زیرا هر کس نمی تواند طبق برنامه ریزی خود به طور کامل پیش برود. از آنجا که همیشه مشکلاتی از جمله بیماری ، ورود مهمانان ناخوانده ای که اصرار به گذراندن وقت با شما دارند وجود دارد ، یک تماس تلفنی طولانی با یک دوست ، که در اجرای کامل برنامه شما اختلال ایجاد می کند. بنابراین ، ساعتها را در برنامه خود برای این منظور اختصاص دهید. برای مثال دو ساعت در روز جمعه را در نظر بگیرید برنامه ریزی برای کنکور 1400 تا بدهی های معوقه را جبران کنید. اگر از برنامه عقب نیستید ، می توانید این زمان را به مرور درس ها یا یادگیری دروس جدید اختصاص دهید.

درس ها را دقیق در برنامه درسی کنکور خود قرار دهید:

مطمئن باشید که هر درس را به اجزای جدول زمانی مناسب برای واحد خود تقسیم کرده و در برنامه قرار دهید. به عنوان مثال ، برای انجام این کار ، می توانید یک موضوع فیزیک مانند آینه ها را در یکی از واحدهای مطالعه خود بخوانید ، یا یک یا چند درس کتاب (دروس پنجم و شش کتاب عربی) یا حتی یک صفحه بخوانید. برنامه ریزی کنید (به عنوان مثال ، ده صفحه از کتاب زیست شناسی را در یک واحد بخوانید).

ورزش کنید در برنامه ریزی برای کنکور 1400 :

شما عزیزان برای رسیدن به اهداف خود باید سعی کنید فعالیت های فوق را برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال ، با خود بگویید: “امروز من یک ساعت تمرین می کنم تا بتوانم در چند ساعت آینده بهتر درس بخوانم و با قدرت به یادگیری ادامه دهم.” نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که فعالیت های فوق برنامه ریزی برای کنکور 1400 نباید زیاد وقت ببرد و شما را بیش از حد آزار دهد. ما اغلب افرادی را ملاقات کرده ایم که وقتی از فعالیت های فوق برنامه خسته شده اند به مدرسه می روند. بنابراین ، باید هر زمان که پس از مطالعه کافی خسته شدید ، مراقب باشید و به فعالیت های فوق برنامه بروید. انجام فعالیت های فوق برنامه در حین آموزش و آماده شدن برای کنکور به مدت چهار تا پنج ساعت در هفته ممکن است برای شادابی روحیه و آمادگی شما برای آموزش بیشتر کافی باشد. اما بیشتر از این به برنامه درسی شما آسیب می رساند.

استراحت در برنامه ریزی کنکور:

به بعضی دانش آموزا وقتی قراره برنامه درسی برای کنکور 1400 شون رو بدیم یهو توقع دارن بین پارت‌های درسیسشون ۲۰ ساعت استراحت داشته باشن فک کردن اومدن خونه خاله. پس بین هر دوتا پارت مطالعه بطور استنادارد چقدر باید تایم استراحت بذاریم؟ این باز برمیگرده به شماها بچه‌ها کسی که داره بصورت حرفه‌ای درس میخونه و ساعت مطالعش بالاس داره بطور مثال روزی ۱۲ ساعت درس میخونه پس اینقدر از نظری ذهی آمادگی پیدا کرده که یک ربع تا نیم ساعت فقط بین هر دوتا پارت مطالعش استراحت کنه بعد زود پارت مطالعه بعدیش رو شروع کنه.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>