جوهر نمک محصول کاربرد شیمیایی

دسته‌بندی نشده | No comments

جوهر نمک چه نوع اسیدی است؟

در این قسمت شما را بیش تر با جوهر نمک آشنا می کنیم و به این پرسش پاسخ می دهیم که جوهر نمک چه نوع اسیدی است؟ اسیدها را با شاخصی به نام PH می سنجند. این شاخص که عددی بین 0 تا 14 می باشد، بیانگر میزان اسیدی و یا قلیایی بودن ماده است. هر چه شاخص به 0 نزدیک تر شود، ماده اسیدی تر خواهد بود. در مورد جوهر نمک باید گفت که شاخص PH چیزی در حدود 0 تا 2 است که به معنای اسیدی بودن شدید این ماده می باشد.

خاصیت اسیدی بودن جوهر نمک سبب شده تا خورندگی بالایی داشته باشد و در دسته قوی ترین اسیدها قرار گیرد. فرمول شیمیایی جوهر نمک HCl است که ترکیبی ساده از کلر و هیدروژن می باشد. این اسید قوی به سادگی در آب حل می شود، اما در حالت عادی پایدار است و برخلاف سایر اسیدها، سمی نمی باشد. جوهر نمک در دو گرید صنعتی و آزمایشگاهی موجود می باشد.

جوهرنمک

آیا جوهر نمک اسیدی خوراکی است یا صنعتی؟

لازم به ذکر است بدانید جوهر نمک یا همان هیدروکلریک اسید یک اسید کاملا صنعتی است و کلا جوهر نمک خوراکی وجود ندارد. حتی در بسته بندی های این محصول همیشه ذکر شده که دور از دسترس عموم نگهداری شود.

همچنین نزدیک ایام عید استفاده از مواد شوینده بسیار در منازل رواج دارد. خانم ها توجه داشته باشند که این مواد را دور از دسترس اطفال نگهداری کنند زیرا ممکن است این مواد اثرات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

https://digishimi.com/index.aspx?Product=%D8%AC%D9%88%D9%87%D8%B1-%D9%86%D9%85%DA%A9

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>