هزینه نصب جی  پی اس خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟

دسته‌بندی نشده | No comments

هزینه نصب جی  پی اس خودرو

شمایی که هم اکنون در حال خواندن این مطلب هستید قاعدتاً با کاربرد جی پی اس و ردیاب خودرو آشنا شدید و آگاهی‌های لازم مربوط به این مسئله را دارید و به این نتیجه رسیده اید که به کار بردن و نصب یک جی پی اس بر روی خودرو یکی از ضروری ترین و با اهمیت ترین کارها جهت ایجاد امنیت خودرو می باشد. اما هنگامی که قصد خرید جی پی اس و ردیاب برای خودرو خود را دارید، با قیمت متفاوتی در بازار مواجه خواهید شد. باید بدانید قیمت ردیاب های  متفاوت، به عوامل مختلفی بستگی دارد و این عوامل هستند که قیمت جی پی اس و نصب آن را تعیین می‌کنند. در ادامه به بررسی این عوامل تعیین کننده خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا با این عوامل بیش از پیش آشنا شوید.

همچنین شما می توانید جهت آموزش و نصب جي پي اس بر روي ماشين+هزينه بر روی لینک کلیک نمایید.

مهمترین عامل تاثیر گذار قیمت جی پی اس ونصب آن، برند و کارخانه ی تولید کننده آن است:

هنگامی که قصد خرید بهترین جی پی اس برای خودروی خود هستید، باید بدانید که شرکت تولید کننده جی پی اس چیست؟ و متعلق به کدام کشور است؟جی پی اس های موجود در بازار ایران یا ساخت خود کشور است یا ردیاب های سازنده شرکت های چینی و سایر کشورهای اروپایی در بازار موجود می باشند که هر کدام از این مدل ها کیفیت خاص خود را دارند و هر کدام ازآن‌ها  دارای یک فناوری خاص اما تقریباً مشابه می باشند. قطعاً در این موارد باید به دنبال ردیاب و جی پی اس ایی باشید که کارخانه سازنده آن در بهترین کیفیت دنیا و طبق به روزترین فناوری حال حاضر به ساخت و تولید ردیاب می‌پردازند و دارای یک طراحی قوی و بسیار حرفه ای می باشند. باید توجه داشته باشید که بعضی از ردیاب های موجود در بازار توسط یک‌سری کارخانه های متفرقه و با کیفیت پایین تر، نسبت به مونتاژ ردیاب مشغول‌اند که باید حتماً به تمایز این ردیاب ها با ردیاب ها یا جی پی اس های اصیل و با اصالت بپردازید. که مدل‌های مونتاژی توسط این کارخانه های متفرقه، زود از کار خواهند افتاد و حتی ممکن است به دلیل عملکرد نامناسبی که دارند تجربه تلخ سرقت را برای شما به ارمغان بیاورند.

دومین عامل تاثیر گذار بر روی قیمت جی پی اس و نصب آن:

سرور نرم‌افزار و ساختار نرم‌افزاری سرور به عنوان دومین عامل تأثیرگذار برای قیمت جی پی اس و ردیاب شما و همچنین نصب آن به شمار می‌آید. باید  به این نکته توجه کنید که سرور یا سامانه نرم‌افزاری کارخانه و شرکت تولید کننده جی پی اس و ردیاب خودرو باید به قوی‌ترین سرورهای موجود مجهز باشد. به طوری که این سرور باید همیشه در دسترس باشد و ردیاب بتواند به صورت طولانی مدت و درازمدت به آن متصل شود. در صورت داشتن چنین ویژگی ای ردیاب و جی پی اس تولید شده توسط شرکت به عنوان بهترین جی پی اس و یا ردیاب  به حساب می آید. و هزینه نصب آن نسبت به ردیاب هایی که فاقد این ویژگی هستند، بیشتر خواهد بود.

فرض کنید زمانی که خودرو شما سرقت شده و قصد دارید با استفاده از اپلیکیشن همراه  نصب شده بر روی گوشی همراه خود، به ردیابی خودروی خود اقدام کنید، در صورت خرابی سرور و ضعیف بودن آن نمی‌توانید به صورت بهینه از اپلیکیشن استفاده کنید اما در صورت داشتن یک سرور قوی شما این امکان و قابلیت را خواهید داشت که از اپلیکیشن نهایت استفاده را ببرید و بتوانید به ردیابی خودروی خود اقدام کنید. با توجه به چنین ویژگی نصب این گونه ردیاب ها دارای هزینه خاص خود می باشد.

سومین عامل تاثیرگذار بر روی نصب جی پی اس خودرو نوع آن می باشد:

سیمی بودن و یا آهنربایی بودن یک ردیاب بسته به نیاز شما می تواند متفاوت باشد. زیرا نصب هر کدام شیوه خاصی را به همراه دارد و هر کدام دارای هزینه های متفاوتی جهت نصب هستند که این تفاوت  بیشتر بستگی به نوع ردیاب انتخابی شما دارد. از عوامل دیگری که می تواند بر روی نصب جی پی  اس شما تاثیر بگذارد به شرح زیر می باشد:

نحوه نصب جی پی اس:

در صورتی که نصب جی پی اس  یا ردیاب به آسانی باشد و نیازی به حضور نصاب نداشته باشد، هزینه ای را در بر نخواهد داشت. ولی اگر نصب آن پیچیدگی خاصی را داشته باشد و حضور نصاب ویژه آن، ضروری باشد هزینه خاصی را به همراه خواهد داشت. این عامل علاوه بر تأثیر بر روی هزینه نصب ردیاب بر روی قیمت خرید جی پی اس و ردیاب نیز تاثیر گذار است. بعضی از ردیاب های امروزی قابلیت شنود صوتی را دارا می باشند که یک مزیت خوب ردیاب های امروزی به حساب می‌آید. پس امکان شنود صوتی یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر روی هزینه جی پی اس و نصب آن به حساب می‌آید. زیرا که جهت نصب به ظرافت خاصی نیازمند است.

امکان و قابلیت شنود صوتی:

در صورت وجود چنین قابلیتی صاحب خودرو قادر خواهد بود هر گونه صدای تولیدی در داخل کابین خودرو را به وسیله گوشی همراه خود شنود کند. پس شمایی که به دنبال خرید و نصب جی پی اس و ردیاب برای خودروی خود هستید حتماً باید به این نکات در هنگام خرید و نصب توجه شایانی داشته باشید و مدنظر خود قرار دهید تا بهترین ردیاب را انتخاب کرده و دغدغه سرقت خودروی خود را نداشته باشید. هزینه نصب ردیاب خودرو به ویژگی‌های ردیاب و جی پی اس و نحوه نصب آن بستگی دارد. در صورتی‌که ردیابی با ویژگی های خاص و دارای امکانات خاصی را خریداری کرده اید، باید بدانید که نصب این ردیاب ها نیز هزینه خاصی را به  دنبال خواهد داشت، زیرا که نصب آن زمان بر است و نیاز به یک نصاب حرفه‌ای و با مهارت دارد. باید بدانید که هزینه خرید ردیاب یا جی پی اس شما اگر زیاد از آب در بیاید، قاعدتاً نصب سخت تری را خواهند داشت و هزینه نصب بیشتری را به همراه دارند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>