معماری چیست؟ مقاله در مورد معماری و تعریف های آن

سوال “معماری چیست؟” یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از چالش برانگیزترین مسائلی است که معماران از خود می پرسند. این یک سؤال فلسفی است که پاسخ کامل را دفع می کند و در عین حال یک بررسی فکری را تحریک می کند. پاسخ معمار به این س helpال به ترسیم طرح های آنها کمک می کند.

همچنین ببینید : پاورپوینت آماده رشته معماری

معماری چیست؟ همچنین س questionالی است که به ویژه برای دانشجویانی که به دنبال دیدگاه های مختلف در زمینه معماری هستند ، در حالی که تعاریف خود را ارائه می دهند ، بسیار مهم است.

در حالی که هنرمندان از واقعی به انتزاعی کار می کنند، معماران باید از انتزاعی به واقعی کار کنند. معماری، زیر تمام محدودیت های مهندسی، ایمنی، عملکرد، آب و هوا و اقتصاد، ما را با طراحی هایی در فضا و نور به صورت انتزاعی برانگیخته است.

    حرفه طراحی ساختمانها ، مناطق باز ، اجتماعات و سایر ساختمانها و محیطهای مصنوعی ، معمولاً با توجه به جلوه زیبایی. معماری اغلب شامل طراحی یا انتخاب اثاثیه و تزیینات، نظارت بر کار ساخت و ساز و بررسی، مرمت یا بازسازی ساختمان های موجود است.

    معماری یک علاقه، یک حرفه، یک فراخوان است – و همچنین یک علم و یک تجارت. این هنر به عنوان یک هنر اجتماعی و همچنین یک علم هنری توصیف شده است. معماری باید از بالاترین کیفیت طراحی برخوردار باشد. معماری، به قول مارکوس ویترویوس، معمار و مورخ بزرگ رومی، «استحکام، کالا و لذت را فراهم می کند.

توجه داشته باشید قرن اول پیش از میلاد معمار رومی ویتروویوس نویسنده رساله De architectura است. این اثر به 10 کتاب مربوط به برنامه ریزی شهر و معماری به طور کلی تقسیم شده است. مصالح ساختمانی ؛ ساخت معبد ؛ ساختمان های عمومی؛ ساختمانهای خصوصی ؛ ساعت ؛ هیدرولیک ؛ و موتورهای نظامی و نظامی. آثار او به عنوان یک کتاب درسی کلاسیک از دوران روم باستان تا رنسانس مورد استفاده قرار گرفت. استحکام به یکپارچگی و دوام ساختاری اشاره دارد. کالا به عملکرد فضایی یا به عبارت دیگر “خدمت به هدف خود” و انجام وظیفه ای که ساختمان برای آن ساخته شده است اشاره می کند. لذت به این معنی است که ساختمان نه تنها از نظر زیبایی و بصری دلپذیر است، بلکه روحیه را بالا می برد و حواس را تحریک می کند.

   

هنر یا عمل طراحی و ساخت ساختمان ها.
 

معماری همه جا هست. هر ساختمان: خانه ، مدرسه ، دفتر ، بیمارستان و سوپر مارکت برای اهداف خاص خود طراحی شده است. این اهمیت حیاتی دارد که این ساختمانها ، و به نوبه خود محیطی که آنها تشکیل می دهند و محله ها و شهرهایی که بخشی از آنها هستند ، به عنوان بهترین ساختمانهای ممکن برای زمینه خاص ، کاربری و افرادی که از آنها استفاده می کنند طراحی شوند.

    ساختار پیچیده یا با دقت طراحی شده چیزی.

    معماری توانایی تأثیر مادی بر نتایج را دارد: می تواند بر نحوه ارتباط ما با یکدیگر تأثیر بگذارد ، بهره وری مشاغل را افزایش دهد ، از جوامع و محلات حمایت کند ، سلامت را بهبود بخشد و حتی جرم را کاهش دهد.

    معماری: «هنر یا علم ساختمان. esp هنر یا شیوه طراحی و ساخت بناها برای استفاده انسان ، با در نظر گرفتن عوامل زیبایی شناختی و عملی. »

    معماری همچنین دارای قدرت الهام بخش و لذت بخش است – می تواند تجربیات روزمره را افزایش دهد.

   

معماری در مورد چیست؟

   

معماری هنر و علم طراحی ساختمان ها و سایر سازه های فیزیکی است. یک تعریف گسترده تر اغلب شامل طراحی کل محیط ساخته شده از سطح کلان شهرسازی ، طراحی شهری و معماری منظر تا سطح خرد جزئیات ساخت و ساز و گاهی مبلمان است. اصطلاح “معماری” برای حرفه ارائه خدمات معماری نیز استفاده می شود.

طراحی معماری در درجه اول با دستکاری جامع جامع بر روی جرم ، فضا ، حجم ، بافت ، نور ، سایه ، مصالح ، برنامه و عناصر واقع گرایانه مانند هزینه ، ساخت و فناوری و به منظور دستیابی به یک هدف زیبا ، کاربردی و اغلب هنری این امر معماری را از طراحی مهندسی متمایز می کند که معمولاً عمدتاً با استفاده خلاقانه از اصول ریاضی و علمی هدایت می شود.

معماری داخلی شیوه های طراحی داخلی و معماری را به هم متصل می کند به طوری که متخصصان شاغل در این زمینه دارای آموزش ساختاری و تحمل بار با تأکید بر فضاهای داخلی هستند. این رشته از نظر ساختار و دیوارهای باربر مشابه معماری است. از نظر تمرکز بر فضاهای داخلی ، مشابه طراحی داخلی است.

هیچ رویکرد واحدی در معماری وجود ندارد، هر پروژه ساختمانی باید به بافت بسیار منحصر به فرد خود پاسخ دهد: سایت، آب و هوا، اجتماعی، بودجه و مصالح.

ساختمانها همچنین باید بتوانند به خوبی پیر شوند ، خود را با نیازهای متغیر وفق دهند و انعطاف پذیری لازم برای استفاده های مختلف را داشته باشند. آنها همچنین باید از نظر مصالح مورد استفاده در حین ساخت و منابع انرژی مورد نیاز برای عملکرد ، پایدار ساخته شوند.

    اگر معماریفقط در ساختمان است، چه چیزی، ممکن است بگوییم، آن را در آنجا قرار می دهد؟ نیروی کار و مهارت پیمانکاران و مکانیک هایی که ساختمان را می سازند؟ اگر این درست بود ، هر ساختمان معماری می شد ، و حتی بدبین ترین ناظران ادعا نمی کردند که چنین است. معماری چیزی متفاوت از ساختمان است. بنابراین چه چیزی آن را متفاوت می کند؟

معماری، تحقق بخشیدن به یک مفهوم یا ایده خاص است. این ایده می تواند در مورد ساخت و ساز ، یا نحوه استفاده مردم از یک ساختمان ، یا چگونگی تناسب ساختمان در منظر فیزیکی یا اجتماعی باشد.

    بشریت در طول تاریخ خود با استفاده از رسانه های زبان، هنر، دانش و معماری، پژواک های جاودانه ای به جا می گذارد.

مفاهیم و ایده های بیشتری که توسط معمار تدوین شده است برای شرایط معاصر زندگی ، تفکر و کار تأثیر قاطعی دارد. ما می‌خواهیم معماری در تغییرات مهمی که زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، مشارکت داشته باشد، نه اینکه صرفاً پس‌زمینه‌ای برای آن‌ها ایجاد کند.

توسعه دهندگان، شرکت ها و سیاستمداران ارزش بازاریابی معماری را تا زمانی که توجه را به خود جلب کند، درک می کنند. اما این نمی تواند تمام چیزی باشد که وجود دارد. معماران خود ، که ذهن و استعدادهای خود را برای ارائه ایده ها به منظور تامین منافع توسعه دهندگان ، شرکت ها و سیاستمداران اختصاص می دهند ، شرایط بحرانی فوری را نادیده می گیرند. ادامه مبارزه برای درک معماری چیست کمک می کند تا همه به ویژه معماران صادق تر باشند.

ادغام متوازن حس هنری و روش شناسی علمی در طراحی ساختمانها و محیط آنها برای ایجاد معماری عالی ضروری است.

قلمرو عمومی به خیابان‌های عمومی، پارک‌ها، جایی که ساختمان‌ها در آن قرار دارند، اشاره دارد. معماری به وضوح با این تعریف مطابقت دارد. همه ما به عنوان عموم مردم با معماری تعامل داریم. ما در سطح عملی و احساسی هم از نحوه ظاهر شدن یک ساختمان در بافت و هم از محیط داخلی آن تأثیر می‌پذیریم.

این روش علمی توسط معماران برای تحقیق و توسعه مفاهیم در سطوح بی شماری مورد نیاز برای ایجاد ساختمان استفاده می شود. این سطوح شامل درک محیط اطراف از منظرهای زیست محیطی ، تاریخی ، سبکی و زیرساختی است. و تعیین مناطق برنامه مورد نیاز کاربران مانند محصولات داخلی ، ساختار ، مکانیکی ، برقی ، لوله کشی ، حفاظت در برابر آتش ، سیستم های فناوری و امنیتی.

ارکستراسیون بین هنر و علم شامل نظم و انضباط در فرآیندهای فکری جانبی و خطی است. تفکر جانبی از قیاس ها استفاده می کند و ایده ها را در سراسر یک طیف پیوند می دهد تا چیزی تخیلی ایجاد کند. اندیشه خطی ایده ای گام به گام است که ما را ثابت نگه می دارد و به نتیجه خاصی می انجامد.

در ساده ترین حالت، معماری طراحی ساختمان ها، گروه ساختمان ها و اغلب فضای بین ساختمان ها است. اما دامنه معماری بسیار فراتر از ترسیم نقشه ها است.

    در زمانی که مد شده است که بگوییم معماری همه چیز است – از فلسفه گرفته تا علم و هنر و نظریه.

معماری به تخیل نیاز دارد ؛ توانایی سفارش دادن ایده ها و انتقال واضح آنها؛ خلاقیت (نه لزوماً توانایی هنری)؛ علاقه شدید به رفتار انسان، زیستگاه ما و محیط طبیعی؛ و مهارت حل مسئله

قبل از تعریف معماری ، اصطلاحات “طراحی” و “مهندسی” باید روشن شود. توضیح واژه “طراحی” برای ایجاد تمایز بین طراحی و معماری سیستم مورد نیاز است. همه این اصطلاحات به نحوه ساخت سیستم ها اشاره دارد.

به شیوه ای عجیب اما بی سر و صدا بسیار مهم، آثار معماری با ما «صحبت می کنند». به نظر می رسد برخی ساختمانها ، خیابانها و حتی کل شهرها از هرج و مرج ، تجاوز یا غرور نظامی صحبت می کنند. به نظر می رسد دیگران برای ما آرامش یا وقار برازنده ، سخاوتمندی یا ملایمت را نجوا می کنند.

با این حال ، یک قلمرو غالب از نظرات مدرن فکر نمی کند خیلی مهم باشد که ساختمانهای ما در مورد چه چیزی با ما صحبت می کنند. تصور اینکه چیزی به ظاهر یک ساختمان واقعاً می تواند تأثیر زیادی بر خلق و خوی درونی ما داشته باشد ، ظاهری یا بیش از حد حساس به نظر می رسد. ترجیح می دهیم خود را مستقل از رنگ ، شکل و بافت دیوارها ایجاد کنیم.

و با این حال، یک ایده متواضعانه تر و نفوذپذیرتر از اینکه ما چه کسی هستیم، می پذیرد که ما در حقیقت باقی می مانیم و در برابر صدای بزرگترین و عمومی ترین اشیاء در محیط خود بسیار آسیب پذیر هستیم. حالات درونی ما به شدت در معرض نفوذ است و ممکن است به همان اندازه از زشتی معماری نیز آسیب ببینیم ، زیرا از شر اخلاقی. روح ما را می توان با شبکه ای از خیابان های شهر بدون هیچ استعداد و مراقبت طراحی کرد.

در جامعه تجاری مدرن ، ساختمانها عمدتا از نظر مالی ، هزینه و بازگشت سرمایه دیده می شوند. سیاستمداران محدودیت هایی را بر توسعه دهندگان اعمال می کنند. معمولاً چند قانون در مورد ارتفاع و عملکرد محیطی وجود دارد. اما طیف وسیعی از انواع آسیب هایی که ساختمان های زشت برای ما ایجاد می کنند ، شناخته نشده و به آنها بیان سیاسی داده نشده است. هیچ چیز غیر عادی در این مورد وجود ندارد انواع مختلف میخانهآسیب لیس می تواند واقعی باشد اما نادیده گرفته شود. دهه ها طول کشید تا آلودگی صنعتی رودخانه ها به عنوان تهدید واقعی برای منافع عمومی تفسیر شود.

اگر تأثیر معماری زشت بر زندگی ما و قدرت آن در تخریب روحیه ما و کمک به بدترین خود را بهتر درک کنیم ، مطمئناً بر خلاف آن قانون وضع می کنیم. اما تا کنون ، هیچ سیاستمداری که قصد خود را برای زیباتر جلوه دادن محیط ساخته شده اعلام نکرده است – یا حتی عاقل به نظر نمی رسد.

در مدینه فاضله ، معماری عادلانه تر به عنوان شاخه ای از سلامت روان تفسیر می شود و نقشی اساسی در رضایت عمومی ایفا می کند. و طراحی بد – در نهایت – به عنوان جنایتی که برای سلامت روح جمعی است تعبیر می شود.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا معماری برای جامعه ای که ما در آن زندگی می کنیم از اهمیت بالایی برخوردار است؟ معماری هنری است که محیط فیزیکی را برای ما فراهم می کند که در آن زندگی می کنیم. این بیان عمیقی از تمدن بشری در یک دوره خاص است و در اشکال بناهایی که نسل های آینده مطالعه خواهند کرد و برای درک آن تلاش خواهند کرد، ماندگار خواهد شد و بیشتر از ما خواهد ماند. همه معماران یک نیروی بزرگ در جامعه ما هستند زیرا معماری همچنین بیانگر نقاط قوت جامعه و همچنین پیشرفت تکنولوژیکی آنها است. معماری نوعی هنر تجسمی است که آثار غیرقابل برگشت را خلق می کند. ارزش بشر برای این هنر بسیار زیاد است زیرا بیان دائمی ارزش ها ، خواسته ها ، طرز فکر و ایده آل های جامعه ، ایدئولوژی و بسیاری چیزهای دیگر در یک زمان معین در زمان است. این مانند بازتاب در آینه است ، روشی که جامعه به خود می بیند و همچنین چگونه محیط ، طبیعت و در نهایت ، این جهان را می بیند.

معماری در واقع می تواند به ما به عنوان یک کپسول کوتاه از تاریخ بشریت خدمت کند. افکار ، ایده آل ها ، ایده ها ، حتی ترس ها و نگرانی های ما را برای ما آشکار می کند. همه احساسات و افکار بشری را می توان در یک اثر هنری قدرتمند منعکس کرد که در حالی که هنوز ساکت مانده ایم و با وحشت به تماشای آن نشسته ایم. این نشان دهنده فرهنگ ماست ، اینکه ما کی هستیم و در کجای جامعه به آن تعلق داریم.

همانطور که احتمالا می دانید، معماری بخشی هنر و بخشی علم است. به عنوان یک هنر ، راهی برای بیان خلاق به ما می دهد و به جامعه اجازه می دهد محیط و فضای زندگی خود را به گونه ای متفاوت ، به شیوه ای منحصر به فرد مشاهده ، ایجاد و شکل دهد. معماری به عنوان یک علم ، نیازهای عملکردی ما را نیز در بر می گیرد و فضای زندگی و محیطی مناسب و راحت را برای ما فراهم می کند.

در حالت ایده آل ، هنگام خلق آثار خود ، متخصصان معماری باید همواره عملکرد و جنبه های زیبایی را در طراحی ساختمان خود لحاظ کنند. به لطف فناوری مدرن ، مرزهای معماری به طور مداوم در حال گسترش است و هر روز می توان شگفتی های جدیدی را ایجاد کرد. متأسفانه ، بسیاری از معماران از زیبایی شناسی کار خود نسبت به عملکرد غافل شده اند ، بنابراین تفاوت منحصر به فرد معماری و مهندسی را از دست داده اند.

نقش معماری در جامعه امروزی چیست؟

خوب، وضعیت متفاوت نیست، همانطور که قبلاً هرگز نبود. طراحان یا با آثار خود به جامعه پاسخ می دهند یا آن را شکل می دهند و محیط را دیکته می کنند. با این حال ، بهتر است به یک پدیده اجتماعی یا طبیعی خاص پاسخ دهیم تا اینکه آن را مجبور کنیم. بسیاری از معماران امروزی f

منبع :سایت کمک معمار

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy verified stripe accountViagracasinoperbeylikdüzü korsan taksisugar rush oynabomb bonanza oynaVan EscortPendik Olgun Escortinstagram gizli hesap görmerekorbetbetboogenco bahisaviator sinyal hilesideneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü