هنر قدیمی که الهام‌بخش دیزنی بود به Met می‌رسد

[ad_1]

والت دیزنی با انیمیشن خود فانتزی های غنی و پر جنب و جوش خلق کرد، اما الهام بخش او به طور محکم در دنیای واقعی ریشه داشت.

نمایشگاه Met که به تازگی افتتاح شده است، “الهام بخش والت دیزنی: انیمیشن هنرهای تزئینی فرانسوی” نشان می دهد که چگونه طراحی تاریخی اروپایی هم بر انیماتور و هم بر کسانی که برای او کار می کردند تأثیر گذاشته است.

قدمت این نمایشگاه به دوران پس از جنگ جهانی اول برمی گردد، زمانی که یک دیزنی 16 ساله برای کار برای صلیب سرخ به فرانسه سفر کرد. او عاشق ساختمان و هنر شد. سفر بعدی او به اروپا در سال 1935، زمانی که در 30 سالگی بود، الهام بخش دیگری بود. او در این سفرها از سالن آینه در ورسای عکاسی کرد. دهه‌ها بعد، طراحی آن به عنوان یک اشاره واضح توسط هنرمندان دیزنی به پس‌زمینه سالن رقص و هیولا در سال ۱۹۹۱ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تنها در یک هفته، این نمایشگاه در حال حاضر جمعیت و صف های هیجان انگیز را در خارج از گالری های خود به خود جذب کرده است.
استفانو جیووانینی

اولف بیرچارد، 36 ساله، یکی از همکاران Met که بر نمایشگاه جدید نظارت می کند، که تا 6 مارس ادامه دارد و در حال ترسیم خطوط بیرون از گالری ها است، گفت: “او همه چیز را مانند یک اسفنج مکید.”

سفرهای دیزنی همچنین چشمان او را به معماری رنسانس گوتیک که در سال 1950 به سیندرلا راه یافت و به هنر قرون وسطایی که الهام بخش زیبای خفته 1959 بود باز کرد.

در حالی که برخی الهامات – مانند الگوبرداری از “زیبای خفته” از ملیله های قرون وسطایی – مستقیم و خاص هستند، دیزنی از دیگران الهام گرفته است، مانند ارجاعات روکوکو به شخصیت لومیر در “زیبایی و هیولا” به طور کلی.

بورچارد گفت: “محصول نهایی اغلب شبیه منبع اصلی الهام نیست – و من فکر می کنم که این واقعا مهم است.” زیرا نشان می‌دهد که انیماتورهای دیزنی نه تنها به صورت تخیلی از پیشینیان خود کپی نمی‌کنند، بلکه در واقع چیز جدیدی خلق می‌کنند.

در اینجا، پیشینه چهار عنصر و چگونگی تأثیر آنها بر والت دیزنی و شرکت.

اتاق های کوچک، رویاهای بزرگ

اگرچه اندازه کوچکی دارد، اما این داخلی فرانسوی مینیاتوری و سایر مدل های مینیاتوری مانند آن به دیزنی کمک کرد تا ایده بزرگتری برای دیزنی لند شکل دهد.
اگرچه اندازه کوچکی دارد، اما این داخلی فرانسوی مینیاتوری و سایر مدل های مینیاتوری مانند آن به دیزنی کمک کرد تا ایده بزرگتری برای دیزنی لند شکل دهد.
موسسه هنر شیکاگو / منبع هنری، نیویورک

دیزنی لند در کالیفرنیا – پارک فانتزی که در سال 1955 در 160 هکتار از باغ های پرتقال سابق کشف شد – ریشه های خود را در چیزی بسیار کوچکتر می یابد. اتاق‌های مینیاتوری هنرمند فقید آمریکایی نارسیسا نیبلاک تورن در دهه 1930 – ده‌ها بازتولید کوچک از فضای داخلی باشکوه اروپایی، آمریکایی و آسیایی – در سال 1939 هنگامی که در سانفرانسیسکو به نمایش درآمده بود، توجه والت دیزنی را به خود جلب کرد. «این اتاق ها برای آمریکایی هایی طراحی شده است که نمی توانند سفر کنند [abroad] Birchard گفت: “و از آنجایی که آنها بسیار دقیق هستند، آنها واقعا به پرش خیالی در سفر کمک می کنند.” در Met، بازدیدکنندگان می‌توانند بودوار فرانسوی مینیاتوری تورن را با ابعاد تقریباً 18 در 24 در 23 اینچ از دوره لویی پانزدهم ببینند که دارای اتاقی با لوستر است که با دیوارهایی با قرنیزهای پرآذین احاطه شده است. چنین بازسازی های دقیقی دیزنی را مجبور کرد که در ابتدا دیزنی لند را به عنوان یک شهر نمونه با تمرکز ویژه بر بازی تخیل تصور کند. بورچارد از اتاق های تورن گفت: “آنها برای خیال پردازی این کودک هستند.” “این ایده فرار، اجازه دادن به تخیل شما – کودکان آن را تماشا می کنند و اجازه می دهند ذهن آنها سفر کند.”

اتاق مینیاتوری در واقع کوچک است - و جاذبه ای که بازدیدکنندگان از آن عکس گرفته اند.
اتاق مینیاتوری در واقع کوچک است – و جاذبه ای که بازدیدکنندگان از آن عکس گرفته اند.
استفانو جیووانینی

قدرت گلها

اویند ارل با استفاده از ملیله های قرون وسطایی نمونه اولیه را برای آن ایجاد کرد "زیبای خفته" با استفاده از روشی مشابه، پیش زمینه و پس زمینه سرسبز را در فوکوس واضح نگه دارید.
اویند ارل با استفاده از ملیله‌های قرون وسطایی، نمونه اولیه زیبای خفته را ایجاد کرد و از تکنیک مشابهی برای حفظ فوکوس واضح و روشن پیش‌زمینه و پس‌زمینه سرسبز استفاده کرد.
کتابخانه تحقیقاتی انیمیشن والت دیزنی، © Disney

الهام بخش بصری “زیبای خفته”، “ملیله های تکشاخ” گلدار بود که در پاریس طراحی شد و در دهه 1500 در هلند جنوبی بافته شد. مت این ملیله ها را در سال 1937 به دست آورد و آنها را در Cloisters در مرکز شهر به نمایش گذاشت. جان هنچ، کارمند دیزنی، در سفری به نیویورک در دهه 1950، ملیله ها را برد. “[He] بورچارد گفت که به لس آنجلس بازگشت و به دیزنی پیشنهاد کرد که «ملیله‌های تکشاخ» واقعاً باید الگویی برای زیبایی‌شناسی و داستان «زیبای خفته» باشد. دیزنی سپس کارگردان هنری اویند ارل را برای ساخت این مجموعه خاص استخدام کرد و از نظر هنری یکی از پیچیده‌ترین فیلم‌ها به حساب می‌آید.» که یک ویلای کاهگلی را نشان می‌دهد که اطراف آن را درختان و گیاهان احاطه کرده‌اند – که همگی با رنگ‌های غنی و تمرکز واضح هستند. بیرچارد گفت، ایده این است که “وارد یک تابلو فرش شوید که در آن پیش زمینه و پس زمینه با همان سطح از جزئیات بازتولید می شوند.” طبق کاتالوگ نمایشگاه، ارل یک بار گفت: “من بوته ها و درختان را دوباره به شکل الگوهای هندسی مرتب کردم. من تا جایی که امکان داشت یک ملیله قرون وسطایی از روی سطح ساختم. همه آنها در پیش زمینه ملیله هایی با علف های هرز و گل های تزئینی بودند.

این "چوپان و چوپان موسیقی می سازند" ملیله آویزان همراه با هنر مفهومی برای "زیبای خفته" برای چنین تأثیرات طراحی
این ملیله “چوپان و دختر چوپان موسیقی می سازند” همراه با هنر مفهومی “زیبای خفته” برای چنین تأثیرات طراحی آویزان است.
توسط The Met

با “ملیله های تک شاخ” در خارج از شهر، نمایشگاه جدید شامل یک ملیله قرن شانزدهمی “چوپان و دختر چوپان در حال ساخت موسیقی” به هنر ارل برای نشان دادن تأثیر است.

بگذار سبک باشد

اگرچه محدودیت‌های انیمیشن‌های دست‌کش در نهایت باعث شد لومیر نتواند بدنی آراسته‌تر داشته باشد، اما تأثیر روکوکو باعث شد طراحان طرح‌های آراسته دیگری برای احیای او به او بدهند.
اگرچه محدودیت‌های انیمیشن‌های نقاشی‌شده با دست در نهایت مانع از آن شد که Lumiere بدنی آراسته‌تر داشته باشد، اما تأثیر روکوکو باعث شد طراحان طرح‌های آراسته دیگری برای احیای آن به آن بدهند.
کتابخانه تحقیقاتی انیمیشن والت دیزنی، © Disney

شمعدان های دوره روکوکو در فرانسه قرن هجدهم – دورانی که به دلیل طراحی های بسیار تزئینی خود شناخته می شود – الهام بخش انیماتورهای دیزنی شد تا یک شخصیت لومیری به همان اندازه زنده در Beauty and the Beast ایجاد کنند. در این نمایشگاه، یک اثر مفهومی در سال 1991 برای لومیر با یک شمعدان برنزی طلاکاری شده ترکیب شده است که بین سال‌های 1735 تا 1750 توسط طراح Just-Orel Masonie ساخته شده است.

الهام بخش Lumiere از شمعدان های روکوکو بود.  این یکی، توسط Meissonnier، نمونه خوبی برای نشان دادن اشکال انتزاعی آن است، که حرکت یک جسم غیر جاندار را حمل می کند.
الهام بخش Lumiere از شمعدان های روکوکو بود. این یکی، توسط Meissonnier، نمونه خوبی برای نشان دادن اشکال انتزاعی آن است، که حرکت یک جسم غیر جاندار را حمل می کند.
توسط The Met

الهام بخش Lumiere مختص این شمعدان نیست، بلکه دوره زیبایی شناسی را در کل به خود اختصاص داده است. هدف هر دو قطعه این است که به بازدیدکنندگان نشان دهد که چگونه طراحی تئاتر تا حدی می تواند اشیاء بی جان را زنده کند. هنر مفهومی فیلم نشان دهنده موم ذوبی است که در حال شکل گیری است [Lumiere’s] بیرچارد گفت: چهره ای مبادله ای، و سپس خود شمعدان فلزی براق را در اختیار دارید، و می توانید ببینید که چگونه دست ها حرکت می کنند تا نحوه عملکرد انیمیشن را به شما اطلاع دهند. در همین حال، یک شمعدان قرن هجدهم که بر روی یک سکوی دوار قرار گرفته است، مجموعه ای از منحنی های درخشان را نشان می دهد که حس حرکت را به یک شی غیر معمولی می دهد. بورچارد گفت: «این یک نوع انیمیشن متفاوت است. «اینگونه است که قبل از سینما و انیمیشن های از پیش طراحی شده، طراحان روکوکو سعی می کردند جسم را از طریق … موج دار و انتقال چشم از طریق یک سطح انتزاعی پیچیده، متحرک کنند. این شگفت انگیزترین چیز است.”

قلعه من، قلعه سو

این چهار گلدان روکوکو، اگرچه مستقیماً تحت تأثیر قرار نگرفته اند، عناصری شبیه به قلعه های دیزنی دارند.
این چهار گلدان روکوکو، اگرچه مستقیماً تحت تأثیر قرار نگرفته اند، عناصری شبیه به قلعه های دیزنی دارند.
استفانو جیووانینی

در آخرین گالری نمایشگاه، تماشاگران می توانند چهار گلدان چینی سر به فلک کشیده فرانسوی را ببینند که با گنبدهای صورتی و سبز پوشیده شده است. این گلدان‌ها که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، خطوط و طرح‌های رنگی مشابه قلعه‌های دیزنی دارند. بورچارد گفت که در حدود سال 1762 توسط کارخانه Sèvres ساخته شد، این قطعات روکوکو از جمله جاه طلبانه ترین گلدان های چینی هستند که به دلیل سطح جزئیات، مانند پنجره های حک شده در گنبدها، ساخته شده اند. دو گلدان از کتابخانه هانتینگتون در کالیفرنیا، که دیزنی از آن بازدید کرد، امانت داده شده است، اما مشخص نیست که آیا آنها را دیده است یا خیر.

مانند کیک عروسی گلدان چینی با تزئینات غنی، قلعه های دیزنی شکل و رنگ مشابهی با قلعه های نزدیک پاریس، فرانسه دارند.
مانند کیک عروسی گلدان چینی با تزئینات غنی، قلعه های دیزنی شکل و رنگ مشابهی با قلعه های نزدیک پاریس، فرانسه دارند.
گتی ایماژ

بیرچارد گفت: «نکته لزوماً این نیست که بگوییم دیزنی این گلدان‌ها را دیده و هنگام تماشای دیزنی لند از آنها الهام گرفته است. اما دلیل پشت طراحی مهم است. نکته کلیدی این است که طراحان روکوکو از همان لفاظی برای تشویق تخیل ما به کار آزادانه استفاده کردند و این قطعات چینی به اندازه قلعه دیزنی جادویی هستند.

موزه هنر متروپولیتن، خیابان پنجم 1000; (212) 535-7710، MetMuseum.org

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesbuy verified stripe accountViagracasinoperbeylikdüzü korsan taksisugar rush oynabomb bonanza oynaAyırma BüyüsüAşık Etme Büyüsüantalya escort