رسوایی های واقعی “عصر طلایی” تکان دهنده تر از نمایش HBO است

[ad_1]

دلتان را بخورید، میزبانان واقعی.

برنامه جدید HBO، عصر طلایی، که دوشنبه در ساعت 9 شب به وقت شرقی پخش می شود، سبک زندگی افراد ثروتمند و مشهور در منهتن را در اواخر دهه 1800 توصیف می کند – با نمایش ثروت، مهمانی های مضحک، و انبوهی از شایعات و رسوایی ها که شایسته روزنامه ها است. .

سبک زندگی افراد ثروتمند و مشهور در منهتن در اواخر دهه 1800 در سریال جدید HBO یعنی عصر طلایی توضیح داده شده است.
آلیسون کوهن رز

این سریال که توسط جولیان فلوس، مرد پشت دانتون ابی ساخته شده است، همچنین رقابت‌ها و تعصبات ریشه‌دار در جامعه بالای نیویورک را برجسته می‌کند (و کوهنوردان اجتماعی ناامید از قیام هستند).

در اینجا The Post به بررسی برخی از جسورانه ترین داستان های عصر طلایی واقعی می پردازد.

معمار میدان واشنگتن به دلیل “تجاوز جنسی” کشته شد

تا به امروز، معمار طلاکاری شده استنفورد وایت نیویورک را تعریف می کند: طاق میدان واشنگتن، کلیسای یادبود جادسون و باشگاه بازیکنان و بسیاری از شگفتی های دیگر.

اما این ترور او در سال 1906 و علت تکان دهنده آن بود که واقعا شهر را تکان داد.

معمار معروف استنفورد در حالی که هنگام حضور در یک نمایش در باغ اصلی مدیسون اسکوئر کشته شد.
معمار معروف استنفورد در حالی که هنگام حضور در یک نمایش در باغ اصلی مدیسون اسکوئر کشته شد.
آرشیو بتمن

وایت 52 ساله در اولین نمایش موزیکال “Mam’Zelle Champagne” در باغ اصلی مدیسون اسکوئر که همچنین طراحی شده بود، شرکت کرد. اما این نمایش شکست خورد و تماشاگران تئاتر زودتر رفتند. در میان آنها هری کندال تاو – وارث 35 ساله ثروت راه آهن پنسیلوانیا – و همسر 21 ساله اش، اولین نسبیت، بودند.

وقتی گلوله ها به صورت وایت اصابت کرد و او روی زمین افتاد، جمعیت ابتدا فکر کردند که این بخشی از نمایش است. اما او توسط Thaw مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

تاو در حالی که او را از سالن خارج می کردند، گفت: “من این کار را کردم، زیرا او همسرم را خراب کرد.”

پنج سال قبل، نسبیت یک مدل نوجوان و دختر گروه کر بود که توسط یک معمار متاهل اغوا شده بود تا از لانه مخفی خود در خیابان 24 بازدید کند، پر از تاب مخملی قرمز و تختی که با سایبان آینه ای درخشان پوشیده شده بود.

نسبیت بعداً شهادت داد که شامپاین نوشید، تاریک شد و برهنه با وایت در کنارش از خواب بیدار شد. او خون را روی ملحفه ها دید – به گفته او سفید، به او مواد مخدر داد و به او تجاوز کرد.

وایت طاق میدان واشنگتن (بالا)، و همچنین کلیسای یادبود جادسون و باشگاه بازیکنان منهتن را طراحی کرد.
وایت طاق میدان واشنگتن (بالا)، و همچنین کلیسای یادبود جادسون و باشگاه بازیکنان منهتن را طراحی کرد.
گتی ایماژ

با این حال، نسبیت به دیدن ضارب خود ادامه داد که او را با پوست و جواهرات دوش داد تا اینکه عاشق بارون زغال سنگ تاو شد.

در ابتدا، نسبیت در برابر Thaw مقاومت کرد و به رابطه او با وایت حسادت کرد، سوالی که توسط معمار که Thaw را از باشگاه انحصاری Knickerbocker حذف کرد، تشدید شد.

پس از اینکه نسبیت و تاو شروع به قرار ملاقات کردند و او در مورد حمله به او اعتماد کرد، تاو با استخدام هشت کارآگاه برای تعقیب وایت، امروز به قیمت 170000 دلار، خشمگین شد. (چرا این کار را کرد؟ چه کسی می داند.)

وایت توسط هنری تاو (سمت چپ)، که مدعی انتقام گرفتن از وایت به خاطر مواد مخدر و تجاوز به همسر تاو، دختر گروه کر، اولین نسبیت است، کشته شد.
وایت توسط هنری تاو (سمت چپ)، که مدعی انتقام گرفتن از وایت به خاطر مواد مخدر و تجاوز به همسر تاو، دختر گروه کر، اولین نسبیت است، کشته شد.
گتی ایماژ؛ ZUMAPRESS.com

پس از قتل، تاو در سال 1916 به زندان در بیمارستان جنایتکاران دیوانه محکوم شد. برخی از مورخان حدس می زنند که شهادت نسبیت در مورد تجاوز به سفیدها ممکن است توسط وکلای تاو اجبار شده باشد.

نسبیت در کتاب خاطرات خود از روزهای ولگرد وقایع آن شب را به شیوه های مختلف توصیف می کند: وایت او را مست نمی کند. او بیش از حد شامپاین نوشید و به خواب رفت.

او در فیلم های صامت فعالیت موفقی داشته است. درست قبل از مرگش در سال 1967، نسبیت نقش خود را در روند قرن خلاصه کرد: «من تمدن را تکان دادم».

اسنوب اصلی نیویورک

ساموئل وارد مک آلیستر تصمیم گرفت که شما در داخل باشید یا بیرون.

او که از طریق ازدواج ثروتمند بود، فهرستی – چهار نفر – از افرادی را که در صحنه اجتماعی شهر مهم هستند، نگه داشت. نیویورک تایمز آن را منتشر کرد و کسانی که رها شده بودند خوشحال نبودند. (نگاه کنید به: Alva Vanderbilt، زیر.)

وارد مک آلیستر فهرستی از 400 فرد برجسته در جامعه منهتن را نگه داشت و باعث خشم کسانی شد که باقی مانده بودند.
وارد مک آلیستر فهرستی از 400 فرد برجسته در جامعه منهتن را نگه داشت و باعث خشم کسانی شد که باقی مانده بودند.
انجمن تاریخی نیویورک

[The Four Hundred] تام میلر، مورخ، نویسنده کتاب جستجوی نیویورک، راهنمای دیدنی های منهتن، از جمله بسیاری از دوران طلایی، گفت: «این مظهر مازاد بود. او جامعه ای را اختراع کرد که قبلا وجود نداشت.»

مک آلیستر (یکی از معدود شخصیت های واقعی در برنامه تلویزیونی با بازی ناتان لین) ادعا می کند که 400 نفر در نیویورک تعداد افرادی است که در سالن های رقص جامعه عالی احساس راحتی می کنند. هر چیزی فراتر از آن، او بو کشید، یک ریف بود.

میلر گفت: “او گفت: “اگر از این تعداد تجاوز کنید، متوجه خواهید شد که با افرادی روبرو می شوید که دیگران را ناراحت می کنند.”

دبرا اشمید باخ، متصدی هنرهای تزئینی و نمایشگاه‌های ویژه در انجمن تاریخی نیویورک، به The Post گفت که مک آلیستر «یک نخبه‌گرای مطلق بود… او آشکارا بسیار جذاب و در صحبت کردن خوب بود، اما فقط به افرادی علاقه داشت که از آنجا آمده بودند. نیکربوکر خانواده ها “- کسانی که می توانند ریشه های خود را به خانواده های هلندی استعمارگر ردیابی کنند”.

باخ اضافه کرد که طبق گزارش ها، مک آلیستر به خود می بالید که فقط برای نخبگانی که اجدادشان “هوگنوت ها، عبادت کنندگان یا پیوریتان ها” بودند وقت دارد.

در همین حال، این لیست شامل دعوت مک آلیستر به بهترین مهمانی ها و رویدادهای شهر نیز می شد، هدفی که از زمانی که او در اواسط دهه 1800 از ساوانا، جورجیا به شهر نقل مکان کرد، بود.

میلر گفت که به محض ورود مک آلیستر به منهتن، 1000 دلاری را که از مادربزرگش به ارث برده بود، خرج یک مجموعه لباس کرد تا در یک مراسم عمومی بپوشد. کارولین آستور، سوسیالیست معروف منهتن، بعدها حامی و دوست نزدیک او شد.

کارولین آستور حامی و دوست مک آلیستر بود - تا زمانی که دوستان ثروتمندش را با کتابی درباره همه چیز لعنت کرد.
کارولین آستور حامی و دوست مک آلیستر بود – تا زمانی که دوستان ثروتمندش را با کتابی درباره همه چیز لعنت کرد.
تصاویر میراث از طریق گتی ایماژ

مک آلیستر به سرعت دریافت که راه جلب احترام ثروتمندان غارت حقارت آنهاست. او به یک خبرنگار گفت که 1 میلیون دلار “فقر شرافتمندانه” است و از تحقیر مهاجران غرب میانه که او آنها را تازه ثروتمند می دانست لذت می برد.

او شیکاگو تایمز را پس از نوشتن اینکه اگر مهمانداران آن شهر می‌خواهند در نیویورک جدی گرفته شوند، باید سرآشپزهای فرانسوی استخدام کنند، عصبانی کرد.

او همچنین به این معروف است که برای دریافت دعوت‌نامه‌ها برای مهمانی‌های مجلل – گاهی تا 250000 دلار با پول امروزی، پول می‌گیرد.

اما همانطور که ترومن کاپوتی 85 سال بعد انجام داد، مک آلیستر کتابی نوشت که همان افرادی را که او را در آغوش گرفتند سوزاند.

«این بیانیه‌ای بود که تمام لباس‌های کثیف را برملا کرد [of the elite]”میلر گفت. او نامی را مشخص نکرد، اما بین سطرها به راحتی قابل خواندن بود. او از حروف اول استفاده می کرد – “Mr. SV این کار را کرد “یا” خانم B این کار را کرد “- تا همه بدانند که آنها چه کسانی هستند.”

وقتی مک آلیستر پنج سال بعد از دنیا رفت، در حالت فضل بود تا جایی که تقریباً هیچ کس از جمله خانم آستور در مراسم خاکسپاری او ظاهر نشد. او امشب شام خورد.

واندربیلت، که در حال برنامه ریزی برای رسیدن به جامعه عالی است

آلوا واندربیلت بیش از یک بار جامعه مودب منهتن را شوکه کرده است.

اگرچه او و همسرش، ویلیام کیسام واندربیلت، به لطف امپراتوری دریایی خانواده‌اش بسیار ثروتمند بودند، اما در بخش بالایی شهر احاطه نشده بودند.

پول راه آهن «پول جدید» بود و قبیله هایی مانند آستور که ثروت خود را از طریق املاک و تجارت چرم به دست آورده بودند، از بالا به آن نگاه می کردند.

از مک آلیستر حذف شد "چهارصد،" آلوا واندربیلت با دیگر منهتن های ثروتمند ظاهر شد تا همه طرف ها را شکست دهد.
آلوا واندربیلت که از چهارصد مک‌آلیستر کنار گذاشته شد، سایر منهتن‌های ثروتمند را با این حزب نشان داد تا همه احزاب را شکست دهند.
ویکی کامانز

اما آلوا، که از چهارصد مک‌آلیستر کنار گذاشته شده بود، مصمم بود که به اوج برسد.

مورخ میلر که وبلاگ دیتونین را در منهتن اداره می‌کند، می‌گوید: «اولین قدم برای درگیر شدن در جامعه بالا جلب توجه عمومی بالا بود.

و این به معنای پیشی گرفتن از آنها بود. بنابراین آلوا معمار معروف ریچارد موریس هانت را آورد که سالن بزرگ مترو را برای ساختن یک عمارت رنسانس فرانسوی در خیابان پنجم و خیابان 52 به نام The Petit Chateau طراحی کرد.

اما هیچ چیز کوچکی در مورد آن وجود نداشت: این خانه چهار طبقه قلعه مانند که در سال 1882 تکمیل شد، یک بلوک شهری را اشغال کرد و یک سالن ضیافت 1750 فوت مربعی داشت که نشان داد پس‌زمینه عالی برای طرح بزرگ آلوا است.

او بیش از 700 دعوت نامه به یک توپ مجلل فرستاد – گفته می شود که بیش از 5 میلیون دلار پول مدرن هزینه دارد. اما او عمدا کری آستور، دختر شهر را از لیست خارج کرد. وقتی کری از مادرش که فقط حامی مک آلیستر بود شکایت کرد که او را دعوت نکرده‌اند، خانم آستور مجبور شد آلوا را برای چای دعوت کند. سرانجام آلوا انتقال خود را به جامعه عالی دریافت کرد.

میلر گفت: “این یک حرکت حیله گرانه و فوق العاده بود.”

و آلوا که شوهرش به او خیانت می کرد، شوکه کردن همسالان جدیدش را تمام نکرده بود.

آلوا و ویلیام کی واندربیلت "قلعه کوچک" در 660 خیابان پنجم در منهتن واقع شده بود.
قصر کوچک آلوا و ویلیام کی واندربیلت در 660 خیابان پنجم در منهتن قرار داشت.
گتی ایماژ

میلر درباره آن دوران می گوید: «خیانت به طور گسترده ای گسترش یافته بود و همسران مجبور بودند چشمان خود را ببندند.

در عوض، آلوا درخواست طلاق داد، اقدامی بی‌سابقه در سال 1895. به گفته یکی از روزنامه‌ها، این به “بزرگ‌ترین مورد طلاقی که آمریکا تا به حال دیده است” تبدیل شد.

شاهان عصر طلایی با بدنام کردن حلقه های نخبگان خود او را خشمگین کردند و آلوا – که اکنون با طلاق 10 میلیون دلاری – به تبعید تبدیل شد.

اما در آن زمان او به کارهای دیگری از جمله همسر دومش، اولیویه هازارد پری بومونت، یک سیاستمدار ثروتمند، رفته بود.

او همچنین به یک چهره کلیدی در جنبش حق رأی زنان تبدیل شد و به تأسیس و رهبری حزب ملی زنان کمک کرد. در سال 2016، باراک اوباما خانه ای را که برای این گروه خریداری کرد، به عنوان یک بنای تاریخی ملی تعیین کرد.

و در پایان، آلوا راه دیگری برای نشان دادن موند منهتن پیدا کرد: او دخترش کنسوئلو واندربیلت را با دوک مارلبرو، یکی از اعضای پادشاهی بریتانیا، ازدواج کرد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy verified stripe accountcasinoperbeylikdüzü korsan taksisugar rush oynabomb bonanza oynaVan EscortPendik Escortinstagram gizli hesap görmerekorbetbetboogenco bahisaviator sinyal hilesi