‘All hell broke loose’: خاطرات هنوز هم زنده جکسون دولت تیراندازی 50 سال پیش

لدگر | No comments

پنجاه سال پیش جمعه فیلیپ لافایت گیبس 21 ساله prelaw و جیمز ارل سبز, a 17-year-old Jim Hill دبیرستان, دانش آموز, کشته در انفجار گلوله از محلی و دولتی اجرای قانون در پردیس Jackson State College.

وقتی 28-دوم سد به پایان رسید گیبس مرده دراز در نزدیکی الکساندر سالن یک سالن محل اقامت و سبز در طرف مقابل از خیابان. ولگرد چارپاره و شیشه شکسته زخمی شدن 12 نفر دیگر در داخل و خارج از خوابگاه زنان.

“ممکن است 14-15 و 1970 است غم انگیز زمان نه تنها در دانشگاه ما تاریخ اما تاریخ ایالات متحده گفت:” توماس هادسون اقدام رئیس جمهور از آنچه که در حال حاضر Jackson State University. “دو مرد جوان جان خود را از دست بسیاری از آنها مجروح شده و خانواده ها از هم پاشیده. مردم هنوز هم زندگی را با ضربه ای از آن روز.

“ما باید همیشه زمان را به تأمل در این مناسبت تاریخی, بنابراین ما می تواند همچنین به یاد داشته باشید که قدرت و انعطاف پذیری ما به عنوان یک جامعه است. این سرسختی تمام کسانی که تحت تاثیر این حوادث است که کمک قابل توجهی به JSU میراث.”

50 سال بعد: Jackson دانشگاه ایالتی گیبس سبز بزرگداشت

بهار در این دانشگاه تهیه شده بود به اعطای دکترای افتخاری به خانواده گیبس و سبز. طلایی کلاس از سال 1970 نیز به رسمیت شناخته شود در طول سال 2020 بهار شروع و در نهایت خود را به راه رفتن در سراسر مرحله. علاوه بر این مدرسه مارگارت واکر مرکز راه اندازی شد تا میزبان یک سری از حوادث یادبود و نمایشگاه ها. تمام فعالیت ها باید پس از تعویق افتاده است به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس و خواهد بود موکول زمانی که شرایط اجازه.

“افرادی که تحمل پلیس حمله در دانشگاه ما May 14 و 15 و 1970 تا به حال به زندگی با میراث است که تراژدی برای 50 سال گذشته. آنها باید انجام شود به طوری قابل ملاحظه در فضل و عزت و موفقیت گفت:” رابرت Luckett مدیر مارگارت واکر مرکز در محوطه JSU. “اگر چه همه گیر ما مانع از جمع آوری در فرد هنوز ما به یاد داشته باشید و آنها را افتخار خود بی خبر قربانی در مواجهه با دولت-تحریم خشونت که همچنان به طاعون جوامع به حاشیه رانده شده.”

خاطرات درد باقی می ماند

در زمان مرگ آنها سبز شد و امیدوار دبیرستان آهنگ ستاره که تصمیم به قطع از طریق پردیس در راه خود را از کار در یک فروشگاه مواد غذایی محلی. گیبس مشتاق وکیل ازدواج کرده بود و او را 19 ساله همسر دیل تا به حال 18-ماه-پیر پسر فیلیپ جونیور که پدرش روی محبت به نام “مرد کوچک.” سه ماه پس از گیبس کشته شد و دیل کشف او حامله با پسر دوم خود را Demetrius.

طی یک نشست در مصاحبه ققنوس که در آن خانواده در حال حاضر زندگی دیل, با فرزندان در سنین 49 و 50 و نوه, Cierra گیبس, 25, همه فکر چه زندگی شده اند مانند بود ایلخانی خود زندگی می کردند.

آنها باقی می ماند بسیار تحت تاثیر مرگ او. “راه او درگذشت. اگر او تا به حال تصادف اتومبیل درگذشت آن خواهد ویرانگر بوده است ، اما راه آن اتفاق افتاده است, من نمی دانم اگر من تا به حال بیش از این که” دیل گفت.

احساس درد توسط گیبس خانواده تکرار می شد توسط James Earl سبز بستگان پس از آنها آموخته خود را 17 ساله آهنگ ستاره هرگز تحقق بخشیدن به رویای خود را از رفتن به کالج و یا رقابت در بازی های المپیک است. او می خواست برای حضور در UCLA اما کشته شد و دو هفته قبل از فارغ التحصیلی دبیرستان.

خواهر گلوریا سبز McCray شد یک سال جوان تر از جیمز ارل. او توضیح داد که برادر خود را به عنوان یکی که عاشق همه – صرف نظر از نژاد و با وجود تحمل نژادی و بی عدالتی است. “شب آنها کشته ارل آنها نیز کشته رویای خود را,” او گفت:. “او همچنین می خواستم به ازدواج و تبدیل شدن به یک پدر است.”

گلوریا برای همیشه سپاسگزار است که مقامات سیاسی از واشنگتن پرداخت و احترام خود را با حضور جیمز ارل مراسم تشییع جنازه. این خانواده با ابراز تاسف “این پلیس شهر و ایالت می سی سی پی هرگز آمد خانه ما و به ما بگویید که ما کودک مرده بود.”

با این وجود آنها سپاسگزار است که JSU سالانه memorializes دو کشته و دانش آموزان می پردازد ادای احترام به کسانی که مجروح شده اند. در حال حاضر خانواده سبز است که به دنبال به جلو به شاهد اعطای پس از مرگ دکترای افتخاری.

عصر اختلاف را بدست آورد

در زمان تیراندازی Jackson دولت تا به حال یک دانش آموز ثبت نام 4000 و John R. لینچ خیابان نام, آزاد, برده شد که می سی سی پی, سیاه, کنگره فرار از ظهر از دانشگاه که در آن بقایای تبعیض نژادی بودند و هنوز هم رایج است. در دهه 1960 لینچ خیابان راهرو بود و همچنین به دفتر رهبر جنبش حقوق مدنی Medgar Evers و شناخته شده بود به عنوان یک محل از عدالت اجتماعی استراتژی و تظاهرات.

می سی سی پی, مانند همتایان جنوبی خود را آغاز کرده بود به تورم با اختلاف نژادی. تحصن و تحریم های مخالف تبعیض نژادی اوج همراه با استفاده از نیروی پلیس. می سی سی پی بود و نمی خواهید به رول بی سر و صدا به یک عصر جدید. تأکید این واقعیت ترور Evers در سال 1963 توسط سفید supremacist بایرون ماسپرو جونیور

یک سال بعد Jackson, دولت, دانشجو, Mamie بالارد پای شکسته شد و پس از یک سفید رانندگان زده لینچ در خیابان. شاهراه حال تبدیل شدن به یک منبع از مشاجره با رانندگان پرتاب نژادی تهمت و توهین در دانش آموزان است. سنگ پرت در اقدامی تلافی جویانه شروع به دیدار با آزار و اذیت. هر نژادی متهم حادثه شد steppingstone به چیزی بیشتر غم انگیز است.

در سال 1967 بنیامین قهوه ای, 22 یک بار حقوق مدنی برگزار شد در راه خانه خود را هنگامی که او ناخواسته مواجه بن بست بین ماموران پلیس و غیر مسلح دانش آموزان است. در انتهای بن بست قهوه ای مرده بود از دو انفجار تفنگ ساچمهای. سال بعد Hinds شهرستان منصفه در بر داشت دو افسر پلیس مسئول مرگ او. قهوه ای خانواده شکایت کرد و به حل و فصل با شهرستان Jackson.

یک ملت تقسیم بر جنگ ویتنام و نژادپرستی نظاممند طلیعه در 1970s.

ادامه تنش

جیمز “دامان” بیکر از جکسون یک شاهد تیراندازی که در زمان زندگی گیبس و سبز شدیدا تکذیب روایت است که جکسون وضعیت دانش آموزان معترض بودند جنگ. به جای بیکر گفت: دانش آموزان صرفا خسته از تعصب نژادی و ظلم و ستم.

“افرادی که نه در خارج وجود دارد در حفظ و گفت که. من فکر می کنم آنها تا به حال کمی مارس یک یا دو روز قبل از, اما ما نمی شد در اعتراض به جنگ ویتنام. به من اعتماد کن” او گفت:.

دیگر حساب های آنها نشان داد تظاهرات در طول جنگ بودند بخشی از چشم انداز همراه با حقوق مدنی تظاهرات.

رسانه ها گزارش دادند که در روزهای منتهی به گیبس-سبز تراژدی “گوشه ای پسران” که آویزان در اطراف محوطه دانشگاه آغاز شده “مینی شورش”. تنش شد تقویت سوخت توسط یک شایعه است که چارلز Evers, برادر Medgar Evers کشته شد. اما هر گونه اختلال به نظر می رسید موجود با حضور پلیس که سنگر مستقر در Prentiss خیابان و لینچ خیابان. یک مخزن نیز در دو.

مخزن مجهز نظامی مظاهر پس از نامگذاری شد و سپس جکسون شهردار Allen C. Thompson برخی از آنها به عنوان توصیف آشکارا نژادپرست است. مخزن خریداری شده بود توسط تامپسون دولت برای سرکوب و ارعاب معترضان در طول جنبش حقوق مدنی.

در شب 14 مه 1970 پلیس هنوز مستقر در پست های خود را از شب قبل. یک جمعیت از 100-به همراه دانش آموزان و تماشاچیان جمع شده بودند بر روی تپه ای در نزدیکی الکساندر هال. شاهدان ادعا می کنند که مردم به سادگی حلق آویز کردن و یا مطالعه با فارغ التحصیلی و تابستان استراحت در افق.

پلیس تا به حال سفارشات برای روشن شدن خیابان و رئیس phoned به حال در می سی سی پی گشت بزرگراه برای کمک به. بسته به کسی که پرسید: اجرای قانون فرستاده شد نه برای حفظ صلح اما به برهم زدن آن است.

‘وقتی که بطری پشت سر هم, all hell broke loose’

در اوایل ساعت 15 مه بیکر گفت که او و هم اتاقی خود مواجه می شوند یک خوشه از اجرای قانون بالا رفتن لینچ خیابان. مسلح ماموران متوقف و در مقابل الکساندر هال و دانش آموزان شروع به شعار اظهارات تحقیر از طریق ویندوز و از چمن.

“ناگهان یک بطری راه اندازی شد از جمعیت دانشجویان در مقابل خوابگاه و آن را در هم شکسته در بتن در مقابل افسران. وقتی که بطری پشت سر هم, all hell broke loose و بیش از 400 دور به ضرب گلوله کشته شدند گفت:” بیکر که بلافاصله lunged برای زمین برای جلوگیری از گلوله پرواز.

Gailya پورتر از جکسون به یاد می آورد رعایت مسلح از اجرای قانون ضد شورش راهپیمایی به سوی لینچ خیابان. به عنوان سلاح های لعنتی درست پس از نیمه شب پورتر گفت: اچ پرتاب خود را از طریق یک درب خوابگاه زنان الکساندر هال برای جلوگیری از تیراندازی. یک گلوله زده یکی دیگر از دوستان نزدیک است که فرد جان سالم به در برد. “آنها فقط شروع به تیراندازی” پورتر گفت.

تلاش برای عدالت و متهمان تبرئه

FBI تحقیقات نقض پلیس حساب که یک تک تیرانداز در سطح بالایی از سالن محل اقامت موجب خشونت آمیز پلیس پاسخ. پس از آن رئیس جمهور ریچارد نیکسون تاسیس رئيس جمهور در کمیسیون پردیس ناآرامی که همچنین تحقیقات برگزار شد. کمیسیون به این نتیجه رسیدند که پلیس حمله کرد بی دلیل ناموجه افراطی.”

اما هیچ دستگیری ساخته شد در ارتباط با مرگ و میر و یا مجروح شدند.

پس از یورش, John A. مردم و سپس رئیس جمهور Jackson State College, تصمیم برای پایان ترم. این کلاس فارغ التحصیل از سال 1970 دریافت مدارک تحصیلی خود را از طریق پست الکترونیکی. لینچ خیابان نیز به طور دائم بسته به ترافیک. بعد Jackson دولت پلازا نامگذاری شد گیبس-سبز یادبود پلازا.

کنستانس کشتار-Harvey, قابل توجه, فعال جرأت به چالش کشیدن مقامات در مورد آنچه اتفاق افتاده است. این Tougaloo دانشجو که تا به حال در معرض خطر زندگی و آزادی خود را به حق اشتباهات و رهبری تلاش برای تجمع دانشجویان در جکسون کالج ایالتی در نهایت تبدیل به یک نیروی توانمند به عنوان یک وکیل به نمایندگی از خانواده های کشته شده ها و کسانی که مجروح شدند.

یک همکار Tougaloo هموطن سپس و در حال حاضر در کنگره ایالات متحده Bennie تامپسون نیز بخشی از گروه خود اعتراض درمان از آمریکایی های آفریقایی تبار. او به عنوان نماینده سی سی پی 2nd کنگره منطقه از سال 1983.

کشتار-Harvey, جنگل, به یاد می آورد تحت پیگرد دولت کالج مدیره. او می خواست دسترسی به جکسون دولت پردیس, به طوری که او می تواند مشورت با مشتریان و بازرسی الکساندر هال برای شواهد پس از محاصره.

او در زمینه اقدامات قانونی به نمایندگی از قربانیان هدف دولت در شهرستان جکسون و سازمان های اجرای قانون (می سی سی پی گشت بزرگراه, شهرستان, پلیس, آمریکا گارد ملی و دیگران).

در نهایت در بیلخی محاکمه که به ریاست قاضی والتر نیکسون سفید منصفه تبرئه متهمان در سال 1972 است.

“من هرگز فراموش واکنش patrolmen و دیگر مقامات زمانی که حکم خوانده شد,” کشتار-هاروی گفت. “این بزرگترین نمایش شورشی yells. و من هرگز فراموش نخواهم کرد درد است که منعکس شده در چشم از شاکیان.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>