بیل به دنبال به رسمیت شناختن کالیفرنیا قبیله ای زمین در حال حاضر اشغال شده توسط مدارس و کتابخانه ها

مایدزرت | No comments

مدارس و پارک ها و کتابخانه ها و موزه ها در سراسر کشور ممکن است انتخاب کنید برای شروع علنا به رسمیت شناختن است که آنها در چه زمانی زمین های قبیله ای اگر یک لایحه جدید پیشنهادی توسط مجلس جیمز راموس D-کوهستانی عبور می کند.

این لایحه نشان می دهد که مدارس و موزه ها و پارک ها و کتابخانه ها اتخاذ یک زمین اذعان فرایند مشاوره با قبایل محلی یا بومی آمریکا سازمانهای آموزشی. قبایل می تواند به رسمیت شناخته شده در یک از راه های مختلفی مانند با یک بیانیه ساخته شده قبل از یک رویداد و یا کلمات حک پلاک.

راموس عضو Serrano/Cahuilla قبیله و آمریکایی های بومی منتخب به مجلس ایالتی کالیفرنیا گفت: این تقدیرنامه ها “دیر شده است.” در مصاحبه با آفتاب صحرا, او به یاد می آورد در حال رشد در مدارس دولتی که در آن همکار خود دانش آموزان و حتی معلمان بودند غافل از این قبایل در منطقه از جمله یکی از که او عضو آن است.

“قادر بودن به اذعان قبایل محلی در سراسر ایالت کالیفرنیا با توابع مختلف و کتابخانه های عمومی و مدارس شروع به حرکت رو به جلو است که فرایند آموزشی برای شروع گفت و گو” راموس گفت.

امروز برخی مدارس در کشور است که نزدیک به 200 قبایل روابط با قبایل محلی جوامع, در حالی که دیگران باید یک راه طولانی برای رفتن ، به صورت محلی پالم اسپرینگز Unified School District راه اندازی یک بومی آمریکایی درسی در هماهنگی با Agua Caliente Band of Cahuilla Indians در سقوط 2019.

“وجود دارد بخش های دیگر دولت است که هنوز هم مقدار زیادی از کار را به انجام به ساخت که احترام و درک متقابل از یکدیگر” راموس گفت.

این لایحه نشان می دهد که اپراتورها از مدارس و کتابخانه ها موزه ها پارک ها و کتابخانه ها مشورت با قبایل محلی و یا سازمانهایی از جمله میراث بومیان آمریکا کمیسیون کالیفرنیا فرهنگ هند و حاکمیت مرکز یا کالیفرنیا هندی, موزه و مرکز فرهنگی.

اگر قبیله ای زمین شناخته شده است از طریق یک بیانیه این لایحه نشان می دهد چیزی شبیه به زیر است:

“ما در حال جمع آوری در unceded زمین (قرار دادن آمریکایی های بومی قبیله(ص)) مردم. من از شما درخواست برای پیوستن به من در تصدیق (قرار دادن آمریکایی های بومی قبیله(ع) جامعه خود و بزرگان گذشته و حال و همچنین نسل های آینده است. (نام مالک و یا اپراتور از موزه) نیز اذعان دارد که این سرزمین تاسیس شد پس از محرومیت و erasures بسیاری از مردمان بومی از جمله کسانی که بر روی زمین که این موزه واقع شده است. این اعتراف نشان می دهد که تعهد به آغاز روند کار به از بین بردن مداوم میراث از مهاجر استعمار.”

این لایحه توجه به 18 معاهدات بین 1851 و 1852 با کالیفرنیا قبایل که آمریکا تصمیم خود را برای تصویب در راز جلسه به درخواست ایالت کالیفرنیا است. اگر معاهدات بوده است افتخار قبایل را دارای بیش از 7.5 میلیون هکتار زمین در کشور اما امروز کالیفرنیا قبایل خود حدود 7 درصد از آنها unratified پیمان خاک این لایحه متحده است.

“با وجود فدرال و دولت تلاش برای تضعیف مالکیت و کنترل و دید کالیفرنیا بومی مردم آمریکا باقی می ماند به طور فعال درگیر در فرهنگی تجدید حیات منابع حفاظت و خود مختاری در هر منطقه از کالیفرنیا” این لایحه خواند. “سیستماتیک محرومیت از آمریکایی های بومی دانش و اقتدار فرهنگی و تاریخی تجارب استمرار استعمار ساختار از ظلم و ستم.”

تورس-مارتینز کویر Cahuilla Indians معاون رئیس یوسف Mirelez گفت: او حمایت و تلاش برای افزایش آگاهی در مورد قبیله ای تاریخ است.

“من فکر می کنم این واقعا مهم است که به یاد ما ساکنان کالیفرنیا — خوب در واقع ساکنان این کشور — که قبایل بودند در اینجا قبل و بسیاری از زمین است که در حال توسعه در منطقه قبیله ای زمین در یک نقطه در زمان” Mirelez گفت.

نه تنها این, اما این لایحه می تواند کمک به مردم را به حال, گفت, Joely Proudfit مدیر کالیفرنیا فرهنگ هند و حاکمیت مرکز یکی از سازمان هایی است که هماهنگ با مدارس و کتابخانه ها.

“سرخپوستان کالیفرنیا شده اند یا نامرئی به حاشیه رانده شده و یا پاک شده و مردمی که به طور معمول مورد بحث کالیفرنیا سرخپوستان آنها معمولا بحث ما در گذشته و یا آنها غافل از ما در حال حاضر” Proudfit گفت. “من فکر می کنم لایحه ای مانند این را فراهم می کند فرصت را به ما از گذشته و به ارائه اما همچنین فراهم می کند یک فرصت برای ساختمان ارتباط با دیگران و جوامع قبیله ای.”

این لایحه معرفی شده در Jan. 21 و آینده شنیده می شود در مجمع کمیته هنر, سرگرمی, ورزشی, گردشگری و رسانه های اینترنتی. این لایحه را نویسندگان هستند assemblymembers ادواردو گارسیا, D-Coachella و وندی Carrillo, D-لس آنجلس.

Risa جانسون پوشش بومی آمریکایی امور در Coachella Valley و فراتر از آن. او را می توان در رسید [email protected] یا (760) 778-4737. او در توییتر دنبال کنید @risamjohnson.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>