ماه تاریخ سیاه: کلاه ها را به سیاه و سفید صاحبان رستوران در جکسون

لدگر | No comments

در این ماه ما را جشن می گیرند سیاه صاحبان رستوران; زنان و مردان است که ساخته شده است کسب و کار خود را از ابتدا در جکسون.

بسیاری از سیاه کارآفرینان در جکسون خود را شروع کردم 20 سال پیش در حالی که دیگران تازه در صحنه است. بدون توجه به زمانی که آنها شروع به این واقعیت است که آنها در زمان شانس خود را برای ساخت امپراتوری صحبت می کند جلد است.

سیاه, کسب و کار متعلق به تاریخ به افسانه ای مادام C. J. Walker که در شکل خود مو-خط مراقبت از زنان از رنگ و حتی گرت مورگان که اختراع برقی اتوماتیک سیگنال ترافیک.

سه جکسون پر رونق رستوران ها متعلق به مردان و زنان سیاه.

در اینجا برخی از محلی سیاه کارآفرینان برای حمایت از این سال و همه سال-دور.

جکسون سرآشپزها: “من دوست دارم غذا! من می خواهم به ازدواج با آن!’ که در آن خود را انجام دهد مورد علاقه جکسون سرآشپزها خواهم به غذا خوردن ؟

گلندا قفس Barner قند محل

“من افتخار بزرگی در داشتن خود من رستوران’

چگونه از آن همه آغاز شده: “من شروع به پخت و پز چون مادر من مشغول به کار بود و پدر من بود نه یک آشپز بنابراین او می خواهد من را در مدفوع در مقابل اجاق گاز بود و من پخت و پز بلغور در سن 5 سالگی. مادر من یک آشپز بزرگ بنابراین من به نوعی در زمان بعد از او. به رستوران من و ما به نام این رستوران پس از او. پدرم گفت: او همیشه خیلی شیرین است که او را او را “شکر”.

“ما تصمیم به باز کردن یک رستوران و ما با استفاده از دستور العمل های خود را که او به من آموخت و من آنها را به پسر من داناون و او را از عشق و شور و شوق برای پخت و پز به عنوان خوبی است اما ما هر دو یک عشق و علاقه وافری به خوردن. ما باز قند را در ماه مه 2008. او تا به حال رویای من تا به حال پول بنابراین در اینجا ما تقریبا 12 سال بعد.”

چه معنی آن را به یک کارآفرین در جکسون ؟

“من به یاد داشته باشید زمانی که من یک دختر بچه و پدر و مادر من و من رفتم پایین به تازی ایستگاه اتوبوس را انتخاب کنید تا یک عضو خانواده است. من می خواستم یک نوشیدنی از آب اما در آن زمان آب چشمه نشاندار شد سیاه پوستان و سفید پوستان من می توانم به عنوان خوانده شده, من فقط می دانستم که من می خواستم آب پس من رفتم به سفید چشمه و او را عقب کشید و گفت که چشمه بود برای مردم که با من گیر کرده است از آنجایی که من شش سال است.”

“من این داستان را می گویند در حال حاضر کمی سیاه و سفید دختر که نمی تواند نوشیدن از آب چشمه در حال حاضر دارای یک رستوران و یک بلوک بیش و دولت آمده است یک راه طولانی اما ما هنوز راه طولانی برای رفتن.”

“داشتن یکی از چند سیاه و سفید, کسب و کار در مرکز شهر جکسون به معنای زیادی به من و من افتخار بزرگی است ،

Belhaven رستوران: اولین نیش: Elvie را به ارمغان می آورد طرف فرانسوی نیواورلئان آشپزی به جکسون

Godfrey Morgan, گادفری است

‘آن را احساس می کند مانند یک پیروزی برای ما’

چگونه از آن همه آغاز شده: “مادر بزرگ من بود یک آشپز و فقط بو کردن مواد غذایی خود را هر روز و من می خواهم به دنبال خود به بازار که در آن او فرار یک رستوران. من در اطراف پخت و پز. شروع کردم به پخت و پز که شد 16 در استراحتگاه در کارائیب. در سال 2001 من به ایالات متحده نقل مکان و با حضور در مدرسه آشپزی در Hinds جامعه ، من برای براوو! و یک رستوران در لکلند درایو به نام برونو. پس از اتمام مدرسه آشپزی من باز گادفری به غذای آماده در مرکز شهر جکسون اما بسته چون من بیش از حد جوان برای اجرای یک رستوران در وقت. من شروع به کار در کازینو در ممفیس و ویکسبرگ تا من شد سرآشپز اجرایی در دانشگاه ایالتی جکسون. من که برای 11 سال و در نهایت تصمیم به باز کردن گادفری در تری جاده در جکسون در ماه مارس 2019.”

چه معنی آن را به یک کارآفرین در جکسون ؟

“وجود دارد یک دلیل من گادفری را در این سمت از شهر. من زندگی در بیرام و رانندگی از آنجا به جکسون دولت من متوجه شدم هیچ خوب نشستن رستوران بین بیرام و جکسون.”

“من می خواستم برای قرار دادن گادفری را در این سوی شهر به آن شعله است که چون برای ما مهم است برای رشد جامعه بیش از اینجا. این یک حس دستاورد چون جایی که من هستم در جامائیکا وجود دارد مقدار زیادی از فقر و خانواده من یکی از کسانی که خانواده در آن زندگی می کنند. برای من به یک کشور دیگر برای رسیدن به این و بیشتر آن را یک پیروزی است. آن را احساس می کند مانند یک پیروزی برای ما است.”

مایک Mosley, 1693 منطقه قرمز

‘آن را خوب به شانس و انجام آنچه شما را دوست دارم’

چگونه از آن همه آغاز شده: “من آغاز شده به عنوان یک ماشین ظرفشویی در نیواورلئان در یک نقطه به نام کلنسی. سپس متوجه شدم من شروع به دریافت خوب در پخت و پز و من برداشت در هر کار در آشپزخانه به همین راحتی. من نمیفهمد من می خواهم فقط با آن بروید و ببینید که در آن زمان من و من تا به حال سرگرم کننده با آن و من در بر داشت که آن را من در تماس است. همچنین خانواده من عاشق آشپزی ما رفت و هرگز به خوردن چون ما که معمولا در طبخ همه چیز است.”

“1693 منطقه قرمز شد و یک فرایند است. من کار کردن در سالن ورزش که در آن من با شریک کسب و کار من پرسید اگر من می خواستم به یک مربی. من گفتم نه و به او گفت من یک آشپز در گرجستان آبی در بروکهیون. او پرسید: اگر من می خواهم به این فضا با تلاش تناسب اندام و من تصمیم به آن را. من در اطراف با هشت نام های مختلف قبل از من آمد تا با منطقه قرمز که من بر اساس ورزش از آنجایی که من یک دانش آموز-ورزشکار و 1693 آمد از آدرس. ما باز در فوریه 2016 و افتتاح دومین محل از پیر کانتون جاده یک سال پس از آنجا که ما بسیار کسب و کار در زمان.”

چه معنی آن را به یک کارآفرین در جکسون ؟

“این برای ما مهم است به رسمیت شناخته شود به دلیل آن را نشان می دهد سیاه و سفید دیگر صاحبان کسب و کار که خوب آن را به شانس و انجام آنچه شما را دوست دارم. شما ممکن است فکر می کنم شما را شکست اما خوب آن را شکست اما یادگیری از کسانی که اشتباهات و تا زمانی که شما مایل به یاد بگیرند که شما بدون توجه به آنچه.”

“من در زمان یک شانس بزرگ با ترک کار من بود و باز تا منطقه قرمز چرا که هیچ کس در جکسون واقعا می دانستم که من تا آن زمان آن را به مورد توجه قرار گرفتن. در حال حاضر مردم ما عشق و غذا و درمان ما همه مثل خانواده است.”

تماس با Italiana اندرسون در (601)-720-3907 یا [email protected] Follow @ItalianaAnders2 در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>