Brevard County حل و فصل تبعیض نژادی مورد مربوط به شلیک سابق گردشگری کارمند

فلوریدا تودی | No comments

وزارت دادگستری ایالات متحده رسیده است حل و فصل با Brevard County, در یک تبعیض نژادی مورد مربوط به یک دفتر سابق گردشگری کارمند.

شهرستان موافقت کرده است به پرداخت سابق کارمند, Deidre جکسون $150,000 پس از او در خاتمه از شهرستان Space Coast از گردشگری در سال 2015. جکسون است برای دریافت $100,000 در پرداخت از طریق untaxed county حقوق و $50,000 در جبران خسارت با توجه به حل و فصل.

حل و فصل ناشی از شکایت جکسون زمینه با کمیسیون فرصت های برابر شغلی در ماه نوامبر 2015 ادعا که او از کار اخراج شد و موقعیت خود را به عنوان گردشگری, دفتر ارتباطات متخصص زیرا او سیاه و سفید است.

EEOC مقامات یافت علت معقول و منطقی به این باور است که جکسون بود غیرقانونی اخراج تحت عنوان هفتم از حقوق مدنی قانون از سال 1964. تمپا در زمینه دفتر — که بخشی از میامی دفتر منطقه EEOC — بررسی و اقدام به حل و فصل جکسون به اتهام تبعیض قبل از ارجاع آن به وزارت دادگستری به عنوان یک مجری عمل است.

بیشتر: سابق Space Coast گردشگری ارشد به نام افسر ارشد عامل محلی مهمان نوازی شرکت

بیشتر: Brevard گردشگری مقامات پست-coronavirus باز گشت استراتژی تمرکز بر خانواده

Brevard County ارتباطات مدیر همین واکر گفت که این شهرستان را بدون اظهار نظر در مورد طرح دعوی در دادگاه یا حل و فصل است.

جکسون مشغول به کار در فضای سواحل دفتر گردشگری از مارس 2007 از طریق مارس 2015. طرح دعوی در دادگاه می گوید که جکسون به حال بی عیب و نقص کار ضبط با مثبت ارزیابی عملکرد. در جکسون نهایی بررسی عملکرد پوشش Oct. 1, 2013, از طریق سپتامبر. 30, 2014 — سرپرستان امتیاز کار خود را به عنوان استثنایی بالاترین امتیاز در دفتر.

جکسون هرگز منظم با توجه به شکایت.

در نوامبر 2014, Eric Garvey بود به استخدام مدیر دفتر گردشگری. طرح دعوی در دادگاه متحده دفتر تا به حال حدود 13, کارکنان, اکثر آنها سفید از جمله Garvey.

شکایت نشان می دهد که تنها کارمندانی که متفاوت قومی بودند جکسون و زن Kalina Subido شخص.

Garvey اخراج جکسون در اطراف پایان ماه آوریل 2015. Garvey گفت: Jackson مناسب نیست و چشم انداز خود را از دفتر چه باید مانند نگاه گرفت و گفت که دیگر جایی برای او با توجه به کت و شلوار. وقتی پرسیده شد که اگر هر چیزی اشتباه است با او عملکرد Garvey گفت: هیچ کت و شلوار متحده است.

سوابق دادگاه دولت است که در حالی که جکسون مشغول به کار تحت Garvey او سند هر عملکرد یا مشکلات رفتاری و نه او تا کنون ابراز نگرانی در مورد کار خود را.

با توجه به شکایت قبل از فسخ او اشتغال Garvey ملاقات با جکسون تنها دو بار در دفتر خود — هنگامی که به معرفی خود و دیگری برای یک چت کوتاه در مورد وظایف شغلی.

وکلا گفت: Garvey هرگز مطلع جکسون از هر دلیلی برای شلیک در یک نامه یا رسمی دیگر خروجی.

در اعلام حل و فصل ماریا Chapa لوپز, U. s. دادستان برای وسط منطقه فلوریدا گفت: “تبعیض نژادی در محل کار و یا در جای دیگر غیر قابل قبول است و تضعیف بسیار اصول و آرمان های متمدن و مدرن جامعه است. ملت ما بزرگترین دستاوردهای شده اند به دلیل تنوع ما نه وجود آن را.”

طرح دعوی در دادگاه نشان داد که همان روز Garvey اخراج جکسون او با Subido شخص 25 سال کارمند با دفتر با سابقه مثبت ارزیابی. Garvey به او گفت که اگر او استعفا نداده او را اخراج می شود.

Subido-فرد پس از آن استعفا داد و بعد از آن واصل خود کت و شلوار مدنی با دادگاه دولت ادعا Garvey تبعیض ،

در Garvey زمان تصدی به عنوان مدیر دفتر گردشگری جکسون و Subido-فرد تنها کارکنان که تا کنون از کار اخراج شدند. هنگامی که آنها به سمت چپ دفتر تا به حال فقط سفید و کارکنان.

Garvey در نهایت استخدام دو رنگ سفید به جای جکسون در دفتر و انجام وظایف خود با توجه به طرح دعوی در دادگاه.

اسناد دادگاه توجه داشته باشید که پس از جکسون و Subido-فرد بودند فسخ شهرستان ها استخدام شده تنها افراد سفید به کار در دفتر گردشگری.

Garvey چپ خود را county موقعیت در 31 جولای 2018. Garvey منتقل شده به بخش خصوصی به عنوان افسر ارشد عامل از Baugher هتل گروه نوازی و توسعه املاک و مستغلات شرکت تاسیس و اداره شده توسط باب Baugher از کاکائو در ساحل, یک عضو Brevard County گردشگری شورای توسعه.

به عنوان بخشی از حل و فصل دفاتر با Brevard County باید در حال حاضر ارائه زندگی می کنند آموزش اجباری برای همه سرپرستان و مدیران در مقررات حقوق مدنی قانون از سال 1964 از جمله آموزش در منع تبعیض نژاد و در بخش غیر تلافی سیاست.

این شهرستان دارای 90 روز برای ارائه توضیحات پیشنهادی آموزش و مواد به EEOC. آن را نیز باید پس از تایید آموزش تکمیل شده است.

حرکت رو به جلو همه ناظران و مدیران مورد نیاز خواهد بود برای دریافت این آموزش.

همانطور که برای جکسون, دفتر مورد نیاز خواهد بود برای ارائه یک خنثی توصیه اگر شنود گذاشته به عنوان یک مرجع و خودداری از ارجاع خود را فسخ و به جای استفاده از این تعبیر که او در سمت چپ او اشتغال “در جایگاه خوبی است و واجد شرایط برای rehire.”

دیو برمن فلوریدا امروز کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>