Brevard, شام, عشق, صبحانه, و در اینجا به برخی از لکه های صبحانه آنها raving در مورد

فلوریدا تودی | No comments

چگونه Brevardians مانند صبحانه خود و brunches و آنها می دانند که در آن برای به دست آوردن یک صبح یا اوایل بعد از ظهر غذا

نگاهی Kevin R. Fraleigh, به عنوان مثال. یک دیرینه عضو فلوریدا امروز 20,000-plus-مواد غذایی-عاشق Facebook, گروه, 321 عطر و طعم: که در آن بروارد می خورد, او تا به حال یک صبحانه خوب Feb. 9 در ویکتوریا رستوران (370 N. Courtenay Pkwy, جزیره مریت).

“اگر شما به دنبال برای فست فود, این نیست, برای شما,” او نوشت. “این نوع از محلی به محل که در آن مردم می آیند به خوردن و صحبت کنید. هر چند کارکنان صبر کنید حرکت می کند در یک اتشی مشتریان نیست با عجله. ارائه مانند ژیروسکوپ املت منعکس رستوران یونانی ریشه و ارائه دلپذیر تغییرات سرعت از صبحانه معمول کرایه. اگر شما اتفاق می افتد به در Courtenay, ویکتوریا رستوران برآورده خواهد شد نیاز دارید.”

همان صبح کاراکتر Reinig رفت و برای صبحانه در Le طلب (6525 سوم خیابان رککلدگ) با یک گروه از دوستان, از Facebook ،

“ما پیشخدمت Addie فوق العاده بود . . . . من تا به حال افرا کرپ با توت فرنگی و توت آبی و یک کرم خوشمزه در بالا,” او گفت:. “دور چیز (همراه با عکس) بودند بیکن.”

کریس Moats تحت تاثیر قرار گرفته بود , آزادی, کافه (1270 N. Wickham جاده آذر) آخرین جمعه: “(من) فقط به حال یک صبحانه بزرگ در آزادی کافه. من در حفظ و فراموش کردن چقدر خوب این جای کوچک است.”

دیگران که raved در مورد وعده های غذایی خود را در رستوران های محلی شامل:

ملوین کنز (Feb. 4): “ما به نیویورک پیتزا نقطه (2231 W. جدید هیون Ave. غرب ملبورن). همسر من تا به حال پیتزا و سالاد در حالی که من تا به حال مرغ مارسالا. او پیتزا بسیار خوب بود و مارسالا عالی بود بیشتر دارای مزه تند تر از دیگران من تا به حال. بخش بزرگ شد. ما قطعا برای بیشتر است.”

ملیسا کین (Feb. 8) “استیک دامن خیابان tacos (در Fiesta, Jalisco, 1906 N. دولت جاده A1A هندی هاربر بیچ): این محل است که قطعا ارزش دادن li المللی فریاد.”

Lucinda H. مرا (Feb. 9): “با تشکر از شما به هر کس توصیه می شود Genna پیتزا (4301 Wickham جاده ملبورن); آن استثنایی است. من تا به حال این سالاد یونانی, پس, تازه و خوشمزه کلزون وای آن بزرگ: خوشمزه است. من یک تکه از سبک شیکاگو عمیق ظرف پیتزا و آه من (احسان) خوب بود.

“من خیلی تحت تاثیر قرار با این که من رفت و دوباره دستور داد کل شیکاگو پیتزا. پس از آن بود که من می خواستم دوست من از شیکاگو را امتحان کنید (آن) بود که او تا به حال تحت تاثیر قرار. ما پیشخدمت شد و اندرو و او ارد ، و جالب توجه ترین گارسون من تا به حال در مدتی. من به شدت آن را توصیه.”

Nahir Santiesteban (Feb. 10): “(برش پیتزا, 3760 W. Eau Gallie Blvd. ملبورن) خوشمزه; بهترین و تازه ترین مواد تشکیل دهنده در اطراف برای پیتزا. روغن زیتون یک صفحه لمسی بزرگ برای پیتزا و ریحان آن مجموعه بیش از بالا. ترکیبی از پنیر و mozzarellas بود که چنین ترکیبی. کارکنان فوق العاده دوستانه و خدمات سریع است. نمی توانید صبر کنید برای شروع به رفتن در اینجا بیشتر است. اگر شما آن را سعی نکرده است, من شما را تشویق به انجام این کار. آن را به ارزش سفر. P. S. — (آن را) بهترین چای شیرین من تا به حال در زندگی من است.”

دانا Austin (Feb. 7): “(ما) به فیلادلفیا cheesesteaks در راست بری فیلادلفیا (پایین ساحل 1070 E. Eau Gallie بلوار بندر هند در ساحل). قطعا توصیه تند, چیزاستیک, با فلفل گیلاس که شوهر من بود. بسیار خوشمزه است.”

آیا شما می خواهم به بحث در مورد مواد غذایی ؟ آیا رستوران مورد علاقه خود را سزاوار فریاد? پیوستن به بحث در facebook.com/groups/321FlavorWhereBrevardEats.

پشتیبانی محلی نگاری: پیدا کردن ارائه می دهد برای مشترکین جدید در floridatoday.com/subscribe.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>