کالیفرنیا به موضوع عذرخواهی رسمی برای جنگ جهانی دوم ژاپنی توقیف

مایدزرت | No comments

رئیس جمهور فرانکلین دلانو روزولت امضا فرمان اجرایی 9066 در فوریه. 19, 1942, طلوع در یکی از تاریک ترین دوره در تاریخ ایالات متحده آمریکا. بیش از 120.000 مردان و زنان و کودکان ژاپنی تبار مجبور به ترک خانه های خود و کسب و کار و شلوغ شد به 10 اردوگاه های کار اجباری پراکنده در سراسر غرب است.

پنج شنبه, علائم 78 سالگرد ژاپنی توقیف یک روز که به عنوان روز یادبود — اما در این سال, کالیفرنیا, مجلس امیدوار به انجام بیش از فقط به یاد داشته باشید. مجلس قانونگذاری کالیفرنیا در حال برنامه ریزی برای تصویب یک قطعنامه صدور عذرخواهی رسمی “برای آن اقدامات گذشته در حمایت از ظالمان خروج حذف و حبس آمریکایی ژاپنی در طول جنگ جهانی دوم و شکست خود را به حمایت و دفاع از حقوق مدنی و آزادی های مدنی آمریکایی ژاپنی در طول این دوره است.”

معرفی شده توسط مجلس Al Muratsuchi D-تورانس که متولد ژاپن و وضوح جزئیات تاریخ نژادپرستی در دولت قبل توقیف و جنگ از جمله کالیفرنیا مغایر قانون زمین از سال 1913 که منع هر کسی که از اصل و نسب و کسانی که از سایر نقاط آسیا از خرید و یا اجاره زمین. در سال 1945 قانونگذاران صادر $200,000 کمک مالی به دادستانی کل به تعقیب ژاپنی آمریکایی است که ممکن است نقض قانون زمین.

همراه با برجسته گذشته بی عدالتی قطعنامه بر تشابه با سیاست های فعلی.

“داده های اخیر وقایع ملی” این قانون آمده است: “آن است که همه مهم تر برای یادگیری از اشتباهات گذشته و به اطمینان حاصل شود که چنین حمله بر آزادی هرگز دوباره اتفاق می افتد به هر جامعه در ایالات متحده است.”

این قطعنامه تنها عذرخواهی می کند و شامل پرداخت غرامت یا جبران. اما آن را به عنوان تلاش در پاسخگویی برای نقش کالیفرنیا انجام شده است. دو تا از 10 اردوگاه — Manzanar و Tule دریاچه واقع شده بودند در دولت و مقامات کالیفرنیا در آن زمان تحت فشار قرار دادند برای سرکوب.

Muratsuchi که هر سال به معرفی یک قطعنامه برای یاداوری این روز گفت که او امیدوار است این کمک خواهد کرد که دولت خود را به عنوان مثال منجر شود.

“در حالی که ملت ما سرمایه است ناامید کننده ای تقسیم شده و در امتداد خط حزب و رئیس جمهور تهمت قرار دادن خانواده های مهاجر و کودکان در قفس” Muratsuchi گفت: اقیانوس آرام شهروند یک خروجی اخبار منتشر شده توسط ژاپنی شهروندان آمریکایی لیگ “کالیفرنیا قوه مقننه با HR 77 خواهد شد صدور یک مقام رسمی دو حزبی اندازه گیری برای خود اقدامات صورت گرفته که منجر به حبس بیش از 120,000 وفادار آمریکایی ژاپنی تبار در پشت سیم های خاردار.”

بیشتر: George Takei, مقایسه جدایی سیاست به اردوگاه های اقامت اجباری

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>