دولت شهر در سراسر فضا ساحل آرامش مقررات برای کمک به بازگشایی رستوران

فلوریدا تودی | No comments

امروز ناهار خوری صحنه خرس شباهت کمی به آنچه در آن بود دو ماه پیش.

پارکینگ باغ آبجو کوکتل برای رفتن درایو-از طریق مواد غذایی نقاب سرور و-و-پخت, ناهارخوری زیبا را تبدیل به هنجار به عنوان صاحبان رستوران ها به دنبال راه هایی برای نگه داشتن پول در آینده در طول COVID-19 محدودیت.

شروع مارس 4, رستوران ها اجازه داده شد به ظهور از takeout-تنها با قوانین جدید اجازه می دهد صندلی در 25% ظرفیت داخل و 6 پا بین اشخاص در داخل و خارج.

به عنوان رستوران نگاه خلاق راه های جدید برای انجام کسب و کار, شهرستان, دولت در حال انجام بهترین خود را به جای.

برای مثال چهار شنبه کاکائو شورای شهر به تصویب قطعنامه اجازه می دهد برای رستوران ها برای گسترش, هوای آزاد, صندلی, گزینه, گفت, سامانتا Senger دستیار به شهر مدیر روابط عمومی و متخصص.

“ما توسعه اقتصادی بخش مشغول به کار خواهد شد با ما در رستوران های محلی به این پرونده به سرعت و بدون هزینه” Senger گفت.

کاکائو را به طور موقت صندلی در Myrt Tharpe مربع Gazebo در کاکائو ایجاد کرد روز جمعه برای گسترش فضای باز ناهار خوری گزینه برای شام در روستای رستوران.

“با همکاری ما این اطمینان را به جامعه ما است که کسب و کار امن است به رزومه زیر COVID-19 بیماری همه گیر. ما می خواهیم مشتریان به احساس امنیت و لذت بردن از کاکائو کسب و کار یک بار دیگر برای اطمینان از پر رونق اقتصادی در آینده برای شهر کاکائو” گفت: کاکائو شهردار جیک ویلیامز جونیور

شهر ملبورن تصویب اورژانس را در مارس 1 رستوران ها اجازه می دهد به درخواست موقت صندلی در فضای باز مجوز بدون هیچ هزینه.

همین DiFrisco است که مالک و بنیانگذار جهنم ‘n Blazes Brewing Co. در مرکز شهر ملبورن است. آبجوسازی که در استخدام حدود 40 کارگران ارائه کرده است carryout و منظقه مواد غذایی در طول بیماری همه گیر.

DiFrisco به نام شهر هال و گفت: به او گفته شد او در این شهر اولین رستوران به پرس و جو در مورد ناهار خوری در برنامه.

او صاحب پارکینگ کوچک بلافاصله غرب از جهنم ‘n Blazes Brewing Co. طرح خود را: محل آلومینیوم موانع در اطراف سه فضاهای پارکینگ در نزدیکی Chumley را انبار دیوار; راه اندازی پنج جدول با چهار تا شش صندلی در هر جدول; نصب سایه چادر و رشته چراغ.

“برای اضافه کردن یک منطقه صندلی من فکر می کنم آن را فقط خوب وسط زمین برای مردم شروع به آمدن به رستوران ها و آشامیدنی موسسات که ممکن است کمی عصبی در مورد رفتن داخل” DiFrisco گفت.

“برخی از مردم می خواهم به فقط نشستن و احساس راحتی بیشتری با هوای تازه وزش باد از طریق. و این چیزی است که ما می خواهم به ارائه آنها را برای چند ماه آینده,” او گفت:.

آن را در زمان چند روز DiFrisco اجازه به تایید شود اما او قادر به راه اندازی موقت باغ آبجو بعدی به جهنم ‘n Blazes در روز چهارشنبه.

در آوریل 28, این تیتوسویل شورای شهر به تصویب اقدامات اضطراری اجازه می دهد صندلی در فضای باز برای رستوران ها در مناطق پوشیده از چمن و پارکینگ.

مارسیا Gaedcke رئیس تیتوسویل اتاق بازرگانی گفت که او را دیده می شود چندین رستوران در شهر با اضافه کردن صندلی در فضای باز. او گفت: صاحب پیتزا@ تیتوس فرود گفت: به عنوان به زودی به عنوان فاز 1 از بازگشایی فلوریدا آغاز شد “آن را مانند یک سوئیچ نور بدبختانه و آنها مشغول بودند دوباره.”

پالم بای کد از احکام را شامل نمی شود رسمی ناهار خوری در قوانین و مقررات. برای حمایت از رستوران های محلی شهرستان در سالن رشد بخش مدیریت را بررسی و تسریع در فضای باز ناهار خوری, درخواست, رایگان, در مورد پایه و اساس گفت: Keely لگت شهرستان سخنگوی.

رستوران ها باید ثبت رسمی, هوای آزاد, طرح توجیهی صندلی. در میان این دستورالعمل:

  • جداول ناهار خوری نمی تواند بلوک ورودی خروجی ها و آتش سوزی خطوط شیرهای بارانی نقاط اتصال درایو راهرو پشت در مناطق و یا عابر پیاده-دسترسی به معلول مناطق.
  • فضاهای پارکینگ با استفاده از جداول ناهار خوری اما موانع فیزیکی مانند بلردس یا جعبه های زمینی باید محافظت از مشتریان از خودرو.
  • صندلی در فضای باز طرح باید با آتش نشانی استاندارد از جمله نقاط رو از دسترسی به کپسول آتش نشانی و چادر و حفاظ رتبه بندی.

پالم بای رستوران با مشروب مجوز باید از تصویب دولت برای خدمت به الکل در یک فضای لگت گفت.

در رککلدگ شهرستان مدیر برندا Fettrow گفت: مسئولان باید متوقف رستوران ها برای کمک به تعیین که چگونه بسیاری از جداول می تواند تنظیم شود تا در خارج بدون مسدود کردن راههای ورودی و اجازه می دهد برای مناسب اجتماعی فاصله.

این شهرستان نیز به طور موقت بودن ملایم با امضای احکام پس از eateries می توانید اجازه دهید مشتریان بدانند آنها باز است.

توماس Trska که صاحب Kelsey و واعظ بار در کیپ کاناورال نیز اعمال می شود برای یک مجوز برای راه اندازی صندلی در پارکینگ. از روز شنبه او در انتظار نهایی OK از شهرستان.

با وجود این تاخیر Trska خوشحالم که این شهرستان در ساخت این موقت کمک هزینه برای کسب و کار.

“ما نیاز به زنده ماندن به نوعی” او گفت:.

دو رستوران خمیده همراه به مدت هفت هفته در takeout با تنها 10 از حد معمول 50 نفر مشغول به کار است. Trska می خواهم برای اضافه کردن صندلی در فضای باز به طوری که او می تواند بیشتر مردم به کار می کنند.

“ما در حال تلاش برای کشف کردن که هر روز چگونه به رفتن را از طریق این” او گفت:. “با تقریبا صفر کسب و کار آن را به اندازه کافی برای پوشش دادن هر چیزی. ما فقط حلق آویز در آنجا به سختی.”

حتی با آرامش شهر و دولت مقررات بازگشایی هنوز معنی ندارد برای همه. وکیل تامی بل صاحب Tailgaters میخانه در Suntree.

“ظرفیت کامل است که تنها 85 به طوری که در 25 درصد است که ارزش سربار,” او گفت:. “آن را نمی خواهد پربار برای آن را به انجام این کار است.”

خانواده او نیز صاحب Wid محل در ملبورن است که بازگشایی شد. داخل منطقه بزرگتر است و خارج از صندلی به تازگی اضافه شده بود..

به عنوان یک صاحب رستوران, زنگ, گفت ایده صندلی مشتریان در پارکینگ جذاب است.

“این به شما می دهد فضا برای بیشتر مشتریان,” او گفت:.

به عنوان یک وکیل به او توصیه می کند صاحبان رستوران به دقت و توجه در هنگام راه اندازی جدید مناطق در فضای باز.

حتی با دولت های محلی و ایالتی آرامش بخش قوانین و مقررات در کوتاه مدت و نه پیروی از قوانین می تواند عواقب در دراز مدت.

“من عاشق این ایده های,” او گفت:, “اما شما مجبور به پرداخت توجه به آنچه در آن به معنی آینده خود را برای صدور مجوز.”

Marbet Lewis, وکیل Spiritus قانون در شیروانی مرجان, با این نسخهها کار به طور انحصاری با صنعت مهمان نوازی.

آن باقی مانده است دیده می شود او گفت: اینکه برخی از هزینه ها مانند برو کوکتل و گسترش صندلی در فضای باز باقی خواهد ماند و به عنوان اورژانس سفارشات برداشته می شوند.

این تغییرات موقت در نظر گرفته شده برای کمک به نگه داشتن رستوران عامل لوئیس گفت: اما به نگه داشتن آنها را در جایی که نیاز به تغییر قوانین.

مانند بل او هشدار داد صاحبان رستوران برای بررسی با خود صاحبخانه و دولت های محلی قبل از تنظیم صندلی و میز در پارکینگ.

صاحبان کسب و کار نیاز به مجوز دولت نباید دریغ شود.

“ما از صحبت با دولت در هفته گذشته” او گفت:. “آنها باید از این ظرفیت برای پردازش برنامه های کاربردی.”

که در آن قبل از این وزارت امور خارجه از کسب و کار و حرفه ای قوانین و مقررات مشغول پردازش کسب و کار جدید و برنامه های کاربردی آن را خشک و ترک زمان رسیدگی به درخواست از کسب و کار موجود.

مقامات در حال ملایم با صاحبان کسب و کار لوئیس گفت.

“در طول این زمان شده است وجود دارد مقدار زیادی از انعطاف پذیری با اجرای” او گفت:. “آنچه ما واقعا باید دیده شده و تمایل به همکاری و دیدن کسب و کار برای زنده ماندن.”

اما صاحبان هنوز هم باید به دنبال مناسب فرآیندهای.

مانند بل ژاکلین Sampson تعیین کرده است آن را محتاطانه به بازگشایی او کاکائو ساحل رستوران ماهی پامپانو کوره در این زمان.

صمیمی و اتاق ناهار خوری فقط صندلی 40 نفر و اجتماعی فاصله او خواهد بود محدود به چهار جداول.

“این امر می تواند مالی خودکشی برای بازگشایی,” او گفت: حتی در 50 درصد اشغال. “ما به اجرا در چنین تنگ, حاشیه, ما نیاز به یک کامل, اتاق ناهار خوری هر شب.”

ماهی پامپانو کوره بسته شده پس از 14 مارس و Sampson در ابتدا تصمیم گرفتند به ارائه takeout “از آنجا که این مواد غذایی به خوبی زمانی که شما آن را به خانه.”

عنوان صفحات تقویم بدبختانه به مه Sampson و دخترش و مدیر کل اریکا Wollard تصمیم به دوباره اختراع خود را در کسب و کار مدل شروع با روز مادر.

آنها به ایجاد یک نیمه پخته منو از اجاق گاز-آماده وعده های غذایی آنها و اجرایی آشپز دیو Chevrefils آماده در رستوران.

روز وعده های غذایی به اثبات رساند.

“دیروز ما ساخته شده 28 quiches و 32 کیک در سه شنبه” Sampson گفت. “ما باید بیشتر به امروز است.”

در حال حاضر Sampson, Wollard و Chevrefils را توسعه داده اند یک نیمه پخته منو برای وانت یا تحویل در آوریل 15. این منو شامل کیک خرچنگ و قارچ و پنیر بز آرانچینو, خانواده, وعده های غذایی مانند cannelloni و لازانیا و تک entrees مانند خشکیده کنجد سالاد تن ماهی و Cheshire ریز ریز کردن گوشت خوک. نیز وجود دارد که سوپ و دو طرف به علاوه سمسون منحط دسر است که در یک نفر یا کل کیک و پای.

وعده های غذایی با پخت و پز و یا گرم کردن مجدد دستورالعمل.

“ما در حال آزمایش بر روی ما وگان و گیاهی منوی” Sampson گفت.

این طرح برای ایجاد منوها در دسترس برای دو هفته و سپس تغییر دهید.

“ما آمده ایم تا با 200 آیتم های منو از این سفر خواهد, خوب,” او گفت: “یا این که ما بخشی از طبخ و شما به پایان پخت و پز آن را هنگامی که شما به خانه.”

قبل از coronavirus Sampson تا به حال به اجاره فضا در کنار درب به رستوران او با برنامه ای برای اضافه کردن یک نوار شراب اتاق ناهارخوری خصوصی و موسیقی است.

در حال حاضر او با توجه به رفتن در یک مسیر متفاوت با خرده فروشی شراب فروشی و قنادی مورد.

او مانند بسیاری از دیگران در حرفه او را در حال تلاش برای کشف کردن چگونه به باقی می ماند مربوطه در یک ناهار خوری چشم انداز است که به شدت متفاوت از آنچه در آن بود دو ماه پیش. او قصد دارد در نهایت به بازگشایی ماهی پامپانو کوره اما در حال حاضر آن را سخت بدانید که چه آن را مانند نگاه.

“من نمی دانم اگر این رستوران در حال رفتن به بازگشت به آنچه در آن بود,” او گفت:. “من نمی دانم اگر مردم خواهد بود leery از بودن در یک فضای کوچک است.”

در حال حاضر او را با داشتن سرگرم کننده بازگشت به ریشه های خصوصی ارائه خدمات آشپز و ایجاد وعده های غذایی خانواده برای رفتن.

“من فکر می کنم هر کس می خواهید به دوباره اختراع خود را کمی به زنده ماندن” او گفت:.

آن را خوب است برای دیدن مردم ساخت راه خود را به رستوران های محلی بل گفت: هر چند روند بازگشایی به نظر می رسد آهسته و دشوار است.

“این نیاز به اتفاق می افتد به ساخت اعتماد به نفس ما بازگشت به بالا,” او گفت:. “مگر اینکه مردم احساس اعتماد به نفس در آنها هرگز بیرون رفتن و مگر ما جایی شروع کنیم هرگز بازگشایی شده است.”

ایمیل [email protected]

Facebook: @SuzyFlemingLeonard

Instagram: @SuzyLeonard

پشتیبانی محلی نگاری: پیدا کردن ارائه می دهد برای مشترکین جدید در floridatoday.com/subscribe.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>