جشن گرفتن با چشمان اول: این Madison رستوران ژاپنی است که سرآشپزها خیره

لدگر | No comments

هوکایدو منقل ذغالی جلو پنجره و نوار سوشی در مدیسون نشان می دهد درک درستی از یک جزء کلیدی از ناهار خوری: شما جشن را با چشم خود را برای اولین بار. ژاپنی رستوران های زنجیره ای Benihana معرفی منقل ذغالی کوره پخت و پز به جریان اصلی در اوایل 1960s. سبک پخت و پز با ترکیبی از عجیب و غریب غذاهای ژاپنی با یک عملکرد خیره کننده توسط سرآشپزها.

این Madison رستوران ژاپنی گرفته شده بهترین از آن آداب و رسوم بومی و ترکیب آنها را با مواد تازه و غذاهای دریایی برای ایجاد یک واقعی تجربه ناهار خوری. هوکایدو استخدام سرآشپزها است که مشغول به کار در رستوران ژاپنی برای سال و بدانید که یک یا دو چیز در مورد سوشی, منقل ذغالی کوره پخت و پز و نحوه پذیرایی از میهمانان.

اتاق ناهار خوری در هوکایدو است به خوبی منصوب با یک دکور ژاپنی است که شامل لاک سیاه و سفید جداول و دنج چرم غرفه. زیادی باز نوار سوشی را پوشش می دهد پشت, اتاق, ارائه, از جلو نمایش از سرآشپزها به آنها سفارشی-انواع رول و تخصص ظروف.

اتاق مجاور بیشتر از یک تئاتر شام با چند پخت و پز ایستگاه های احاطه شده توسط مناطق صندلی است که اجازه می دهد مشتریان خود را به تماشای شام پخته شده بودن و خدمت با استعداد منقل ذغالی آشپز. هوکایدو باز است برای هر دو ناهار و شام و جذب یک زیر وفادار به هر دو وعده های غذایی پس از آن باز تقریبا 10 سال پیش.

در منوی این است که یک لیست کامل از هوکایدو ناهار entrees, همه, که می تواند خورده شود و یا در دسترس هستند برای رفتن به صورت حرفه ای مشغول است. “جعبه ناهار ویژه” شامل توفو, مرغ, گوشت, میگو, ماهی قزل آلا یا ماهی قزل آلا ($9.95-$11.95) مرغ یا میگو, سبزیجات تمپورا ($9.95-$11.95) مرغ کاتسو ($9.95) و ساشیمی ($11.95) هر یک همراه با سوپ, سالاد, سبزیجات, رول کالیفرنیا و سرخ شده با برنج.

دیگر ناهار ویژه شامل انواع رول اعم از تند ماهی تن و ماهی قزل آلا و میگو تمپورا خیار و دینامیت به نام چند. رول قیمت از $4.50 – $12.50 بسته به مواد تشکیل دهنده.

منقل ذغالی ناهار entrees متشکل از سبزیجات, مرغ, استیک, ماهی و میگو و حلزون اسکالوپ و یا یک دسته کوچک موسیقی جاز غذا با برنج سرخ شده با سبزیجات, سوپ و یا سالاد. قیمت شروع در $9.95 و به $16.95.

و سوشی نیز “در خانه” برای برآوردن ناهار هوس. همچنین خدمت با میسو سوپ و سالاد, شام می توانید از سوشی ماهی قزل آلا Maguro, Chiashi یا سفید ماهی تن پلاتر برای $11.75-$12.75.

در شام entrees آمده با سوپ و سالاد و بخارپز و یا سرخ شده با برنج. قیمت شروع در $11.95 برای کنجد مرغ شام و محدوده به عنوان بالا به عنوان $19.95 برای استیک گریل شده با سس قارچ دنبلان, قارچ و مارچوبه.

یکی دیگر از خانه مورد علاقه teriyaki شام همراه با مرغ و میگو و ماهی قزل آلا و یا گوشت گاو است و در $15-17 دلار متغیر است.

رستوران نیز ارائه می دهد قابل توجه انواع سوشی منظم و تخصص رول سرد و گرم غذا سوپ نودل و سالاد و طرف.

یکی از هوکایدو تخصص است که ترکیب آن سوشی و ساشیمی صفحات. دسته کوچک موسیقی جاز صفحه ($23.95) is a 15-قطعه سرزمین عجایب از 6 سوشی قطعه 8 از sashimi و یک رول کالیفرنیا.

Kara: کباب و پیتزا ؟ این Madison رستوران ایتالیایی هر دو و بیشتر

بیشتر: خوب برای Soulshine: خوراک شناس پیتزا calzones ها و موسیقی زنده

یکی دیگر از مورد علاقه لاس وگاس رول ($12.95). این یک وعده غذایی به خودی خود با توجه به پر کردن تمپورا میگو و پنیر صدر با ترد هالاپینیو و سس مخصوص.

دیگر رول به نام به افتخار مکان های معروف و پر شده با مواد تشکیل دهنده بومی خود منطقه شامل کالیفرنیا و آلاسکا بوستون و فیلادلفیا, هاوایی و به جاست به اندازه کافی Madison, خوشمزه معجون ساخته شده از تمپورا میگو, crabmeat خیار و برف خرچنگ با دانه کنجد بسته بندی.

رول شروع در $4.50 برای کالیفرنیا و به $12-14 دلار برای تخصص رول از جمله آن اسم هوکایدو رول. پر از خرد باله آبی تورو خاویار, تمپورا تکه پیازچه و مارچوبه و صدر با تن ماهی سرو با قارچ و سس سویا و آن را یک وعده غذایی مناسب برای رستوران محبوب.

هوکایدو سرگرم کننده منقل ذغالی شام آماده شده توسط هر کسی که شام میخورد آشپز شخصی با سوپ, سالاد, سبزی و برنج بخارپز. شام شروع در $11.85 برای سبزی غذای اصلی; $20.95 قیمت برای استیک, میگو یا ماهی; $24.95 برای فیله مینیون و $30.95 برای استیک مرغ و میگو.

هوکایدو واقع شده است در 1029 بزرگراه 51 N. سوئیت D & E. رستوران باز است از دوشنبه تا جمعه از 11 صبح تا 2:30 بعد از ظهر برای ناهار و تا 3 بعد از ظهر روز شنبه و یکشنبه. شام خدمت کرده است چهار شنبه – پنج شنبه از 4:30 – 10 p. m. و تا 10:30 بعد از ظهر روز جمعه و شنبه. به ترتیبات برای اشخاص خاص در منقل ذغالی, اتاق ناهار خوری تماس 601-856-1777.

کارا Thu یک نویسنده مستقل است مدیر روابط عمومی دانشگاه و استاد. می خواهید هر یک از دستور العمل های خود را? ایمیل خود را در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>