اولین نیش: Elvie را به ارمغان می آورد طرف فرانسوی نیواورلئان آشپزی به جکسون

لدگر | No comments

دیدن مادر بزرگ خود را در نیواورلئان به عنوان یک کودک آشپز شکارچی اوانس داده شد این فرصت را به تجربه برخی از آسان بهترین رستوران ها.

خود مادر بزرگ اواخر Elvie که او می پردازد ادای احترام به خود جکسون رستوران نام Elvie را خواهد او را همراه به او نشان دهد از طرف دیگر از نیواورلئان و کاخون-سبک آشپزی. فرانسه الهام گرفته از غذاهای او سعی کرد در این سفر مورد علاقه اش شد.

این Jackson-بومی به خاطر رشد در آشپزخانه خود را با پدر و مادر و خواهر و برادر. او خود را به نام مادر اصلی محل تجمع در خانه دوران کودکی خود را.

کشت جشن!: کشت و جشن: می سی سی پی را تنها سالن غذا جشن 1 سال از کسب و کار

Elvie باز در فوریه. 4 در Manship خیابان در Belhaven Towncenter .

به عنوان برای تبدیل شدن به یک آشپز ایوانز گفت: او هرگز فکر آن را به عنوان یک حرفه ای تا بعد از مدرسه بالا است.

ایوانز با حضور Ole Miss جایی که او مورد مطالعه مدیریت مهمان نوازی. یکی از استادان او را تشویق به پا زدن شروع به کار خود را به عنوان یک آشپز است.

پس از فارغ التحصیلی از Ole Miss در سال 2012 Evans تصمیم به حضور در این موسسه آشپزی امریکا است.

بین رفتن از نیویورک و جکسون برای دو سال Evans مستقر در زادگاه خود که در آن او موفق آشپزخانه در Lou کامل این نرم افزار واقع در تاریخی Belhaven از 2015 تا سپتامبر 2019.

“لو صاحب و سرآشپز بیش وجود دارد اما هیچ چیز شگفت آور,” او گفت:. “هنگامی که من به او گفتم من می خواستم برای انجام کاری در خود من که چیزی است که ما به نوعی صحبت از همان ابتدا او گفت: من می خواهم شما را به انجام آنچه شما انجام دهد.”

ساختمان Elvie را از زمین تا

ایوانز در بر داشت قدیمی, رها در قلب Belhaven از طریق برخی از دوستان نزدیک که می دانستم که او می خواست برای ایجاد یک رستوران.

“آن را به حال مانند کپک زده, سیاه, دیوار, سقف مجوف و وجود یک شومینه که در آن فقط از نوع غرق در” او گفت:. “در واقع وجود دارد یک عکس از من شریک کودی (مک کین) و من ایستاده در راهرو خانه قبل از آن بازسازی شد.”

ایوانز و مدت زمان دوست و مدیر کل Elvie را کودی مک کین مشغول به کار بود در این مفهوم پس از ملاقات آنها در سال 2017.

ایوانز گفت: آنها می خواستند برای حفظ ساختمان را نگاه مانند مردم شده بود رفتن به رستوران برای 40 سال.

این دو گفته بودند به همان ایده ها در مورد آنچه در این رستوران خواهد بود و چه نوع از مواد غذایی می تواند در خدمت.

“از طریق نوع اتصال بیش از نیواورلئان رستوران و چگونه ما احساس جکسون نیاز به چیزی بود که این ایده را برانگیخت تا” مک کین گفت.

از فرانسه الهام گرفته از املت بریزید به تازه صدف از خلیج فارس به پخت و پز گوشت گاو کوتاه, دنده, ایوانز,’ مواد غذایی سبک کلاسیک و قدیمی مدرسه ،

مک کین که معمولا دسته به سمت کسب Elvie را دیدم Evans’ چشم انداز از ابتدا. در حالی که کار در خرده فروشی مک کین گفت که او هرگز در نظر گرفته شده کار در رستوران کسب و کار تا زمانی که او ملاقات ایوانز.

“من دیدم که چگونه پرشور او در مورد آن و او یک آشپز شگفت انگیز, بنابراین من فکر می کنم که در ترکیب با زمان بندی کامل و من به دنبال کار دیگری فقط نوع کار می کرد” مک کین گفت.

عضو دیگری از ایوانز تیم نیز معتقد بودند به شدت در چشم انداز خود را برای Elvie است.

نوشیدنی مدیر Brandi کارتر مشغول به کار به عنوان یک متصدی بار همراه با ایوانز در Lou کامل این نرم افزار برای بیش از یک سال است.

“من در مدرسه با شکارچی و من می دانستم که هر زمان که او این را من می خواستم برای رفتن با او را دوست داشتم به خاطر چشم انداز خود را برای همه چیز او را برای انجام Elvie را” کارتر گفت.

ایوانز گفت: مدیریت آشپزخانه در لو به کمک او پیدا کردن صدای خود را در آشپزخانه.

“انگیزه خود را خلق و خوی او بسیار پرشور در مورد همه چیز او می کند و من می دانستم که همه چیز را دیدم در عرض و موقعیت خود را در مدرسه” او گفت:. “اگر او که بسیار وجود دارد من فقط می تواند تصور کنید آنچه که او می خواهم به انجام این کار در اینجا.”

اگر چه ایوانز در بر داشت شور و شوق خود را در آشپزخانه به او گفت که او هنوز هم مدیون آن همه را به مادر بزرگ خود را به طعم و مزه در غذا خوب.

“من آنچه من می خواهم به طبخ— ساده یک نوع از نفوذ فرانسه و کلاسیک,” او گفت:. “من فکر می کنم مادر بزرگ من تجسم بسیاری از این جور چیز ها و خاطرات پس از آن بدون ذهن و بسیار خوشحال.”

ایوانز در کشیده شد توسط ایده داشتن رستوران خود را در یک خانه قدیمی است. بزرگتر رستوران بود نه چیزی

“من عاشق این صمیمیت و فضا و من می خواستم چیزی بسیار تجربی و محور برای مهمانان برای لذت بردن از” ایوانز گفت.

دکور برای رستوران نیز با الهام از Elvie. ایوانز به یاد مادر بزرگ خود را برای گرفتن او را به یک کافه کوچک در نیواورلئان به نام صبح تماس بگیرید.

او با قرار دادن برخی از بخش های مورد علاقه خود را از تماس صبح به Elvie است — سنگ مرمر سفید نوار بالای جهان روشنایی و برخی از کنیاک-رنگ چوب مبلمان.

“وجود دارد فقط به انواع لمس از نیواورلئان به خصوص در ورودی Elvie در آن ما را قرار داده و در خیابان کاشی در مقابل این مراحل را به عنوان شما راه رفتن در” ایوانز گفت.

پادشاه کیک بسیار!: 5 نقاط را انتخاب کنید تا خوشمزه پادشاه کیک برای مردی Gras در جکسون مترو

‘لذت های ساده هستند واقعا لذت بخش را به من”

آوردن طرف فرانسوی نیواورلئان آشپزی به Elvie است همه چیز در مورد سادگی ظرف ایوانز گفت.

تمام مواد تشکیل دهنده آمده از کشاورزان محلی که او handpicks خود را.

“کشاورزان در حال انجام همه کار سخت است. آنها بالا بردن گوشت, هویج, به طوری که آنها در حال انجام همه کار سخت” او گفت:. “ما در حال آنهایی که پوست کندن و برش کسانی که همه چیز و نشان دادن بهترین محصولات.”

ایوانز گفت: نزدیک شدن به کشاورزان او با این نسخهها کار میکند بزرگ الهام بخش است.

“من می دانم که آن را هیجان انگیز برای آنها به رشد و سپس مانند آن را 10 برابر بیشتر هیجان انگیز به آشپزی و غذا خوردن و صحبت کردن در مورد و به اشتراک گذاری مواد غذایی با دیگر مردم,” او گفت:.

ایوانز می خواستم به طبخ در Elvie را به همه چیز تازه و حتی به لیمو و لیموترش استفاده می کند او از روز به روز.

“من فکر می کنم که فاقد بسیاری از سرآشپزها هستند که در آینده آنها می خواهند برای قرار دادن به عنوان مقدار در صفحه” او گفت:. “آنها می خواهند برای اثبات آنجا که آنها می توانند, اما این مواد غذایی باید در مرکز ظرف.”

به عنوان برای منوی مشتریان قادر خواهد بود برای به دست آوردن صبحانه, ناهار و شام در این روز کافه.

“من از نوع تصویر Elvie را به عنوان مثل یکی از جدید 100-year-old رستوران,” او گفت:. “من می خواهم آن را به احساس می کنید که راه اما بیشتر بالا با پخت و پز است.”

تماس با Italiana اندرسون در (601)-720-3907 یا [email protected] Follow @ItalianaAnders2 در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>