هری T. مور کمک به هزاران نفر از سیاه پوستان ثبت نام برای رای دادن. آن منجر به ترور او در شب کریسمس

فلوریدا تودی | No comments

به مناسبت ماه تاریخ سیاه ما خواهد بود spotlighting کلید آفریقایی آمریکایی است که تا به حال تأثیر عمده ای در فلوریدا.

MIMS — هری T. مور می دانستم که او یک مرد مشخص شده است.

او کمک کرد تا ثبت نام سیاه رای دهندگان در سراسر کشور در دهه 1930 و ’40s, سازمان بیش از 50 فلوریدا شاخه های NAACP و بررسی lynchings در سراسر کشور.

اما او اصرار بر حقوق برابر و امتناع خود را به خاطر ترس باشد که منجر به قتل او در شب کریسمس سال 1951 در شهر کوچک Mims در شرق و مرکزی فلوریدا. مور را Harriette نیز کشته شد, بمب تنظیم در زیر خانه خود را.

“هری T. و Harriette V. مور شد اولین شهدای جنبش حقوق مدنی” گفت: سونیا نوعی مرغابی وحشی, هماهنگ کننده هری T. و Harriette V. مور پارک یادبود و موزه در میمس که ساخته شده است در نقطه ای که در آن مورز به قتل رسیدند. “هری T. مور کردم بیش از 116,000 سیاهان برای رای دادن. به یاد داشته باشید, رای گیری یک چیز بزرگ و برای هری T. مور برای انجام این کار, او سفر backroads است در فلوریدا با تهدیدات علیه خود زندگی است.”

مور داستان زندگی یکی از الهام بخش و تراژدی.

متولد در فلوریدا شهر هوستون در شهرستان ساوانی مور نقل مکان کرد و به سواحل شرق فلوریدا در سن 19 به کار تدریس و پس از فارغ التحصیلی از کالج.

یک شب در حالی که بازی Bid Whist یک بازی با ورق که محبوب در جامعه او ملاقات Harriette سیمز عروس آینده خود را-به-بود.

“او در عشق سقوط کرد فورا” ملارد گفت. “او سه سال بزرگتر از او بود و او بلندتر از او, اما آنها سقوط در عشق است.”

زن و شوهر, ازدواج شده در Dec. 25 سال 1926.

Harriette ترک شغل خود به عنوان یک نماینده بیمه و یک معلم شد. هری به زودی نام اصلی در این منطقه همه سیاه مدرسه.

این تلاش خود را برای برابری برای شهروندان است که به رهبری او را به دنبال بیش از فقط یک معلم است.

درگیر شدن با NAACP

“در طی چند سال هری نگران شد با کمبود موجودی از نظر امکانات پرداخت برای معلمان, مواد برای دانش آموزان خود را ،” لایحه گفت: Gary رئیس هیئت مدیره از هری T. و Harriette V. مور فرهنگی پیچیده است.

“هری دریافت برخی اطلاعات از انجمن ملی برای پیشرفت مردم رنگی. پس از خواندن در مورد NAACP و چه ماموریت خود شد و اهداف هری فکر کردم این است که من نیاز به ایجاد و آن را در مورد تغییرات در زندگی مردم من را در تماس با مردم است که من تدریس دوستان من و خانواده من است.’ “

بنابراین در سال 1934 هری سازمان یافته اولین Brevard County شعبه NAACP. او در ادامه به سازماندهی برخی از 50 بیشتر شاخه های NAACP در سراسر فلوریدا.

در سال 1941 او به سازماندهی ایالت فلوریدا در کنفرانس NAACP شاخه و او نام این گروه رئیس جمهور.

در طول چند سال آینده او را تشویق بیش از 100,000 سیاه مردم به ثبت نام برای رای دادن.

هری فکر کردم که حتی اگر یک فرد نمی تواند انتخاب, سیاه, رای دهندگان قطعا می تواند با استفاده از اهرم خود برای حمایت از نامزدها که ابراز علاقه در انجام بهتر برای شهروندان است.

“البته که ناراحت وضع موجود” گری گفت. “بسیاری از سیاستمداران و دیگران شد احساس خطر در این به نوبه خود از وقایع.”

همه در حالی که هری مشغول به کار برای دستمزد برابر برای سیاه معلمان در مدارس دولتی با وجود آنها تفکیک بودن.

تلاش های خود را کار کرده است. او طرح دعوی در دادگاه در فلوریدا به تساوی معلم پرداخت به صورت سیاه و سفید و معلمان که منجر به پرونده های حقوقی در کشورهای دیگر و در نهایت دادگاه عالی فلوریدا حکم داد که همه معلمان پرداخت می شود همان.

فعالیت تساوی منفی توجه

هری مور تلاش نمی کند لطفا به همه.

در سال 1946 هر دو مورز از کار اخراج شدند از خود را آموزش شغل خود را به دلیل فعالیت.

پس از آن هری اختصاصی خود را هم به دنبال عدالت برای مردم سیاه و سفید با بررسی lynchings و پرونده های حقوقی علیه رای دهندگان ثبت نام موانع و سفید مقدماتی.

در سال 1949 هری شد که در یک مورد که در نهایت منجر به قتل او. آن را به عنوان شناخته شده بود لارگو چهار مورد که در آن یک گروه از مردان متهم به تجاوز به یک زن سفید.

یکی از چهار کشته شد زمانی که بدهی های خود پوسه در حالی که سه تن دیگر بازداشت شدند توسط Lake County Sheriff ویلیس McCall.

سه بازمانده از مردان از جمله یک جزئی شد و در نهایت مجرم شناخته سفید منصفه.

به عنوان مدیر اجرایی, فلوریدا, NAACP, هری مور سازمان مبارزه با آنچه که او را دیدم به عنوان قتل غیر عمدی محکومیت سه نفر است.

پس از مردان محکومیت لغو McCall شات دو نفر از آنها در حالی که حمل و نقل آنها را به دادگاه محل است. او ادعا کرد که این دو مرد هر دو دست به دستبند, حمله به او در فرار از تلاش.

یک مرد فوت در صحنه در حالی که دیگر جان سالم به در برد و گفت: McCall به ضرب گلوله آنها را در خون سرد.

مور به نام برای یک کیفرخواست علیه مک کال و نام فرماندار فلوریدا فولر وارن را به حالت تعلیق مک کال از دفتر.

بمب گذاری در شب کریسمس

شش هفته بعد در شب کریسمس سال 1951 شب مورز’ 25 سالگرد عروسی یک بمب رفت زیر, دو فاک,’ خانه در میمس.

“برای مورز دسامبر. 25, 1951 بود نه فقط کریسمس آن را سالگرد ازدواج 25” ملارد گفت. “به طوری که آنها صرف کریسمس درست مثل من و شما, اما آنها باز نمی شود تا خود را ارائه دلیل خود را جوانترین دختر, Evangeline شد آمدن به خانه در قطار.”

این مورز تا به حال جشن کریسمس با دختر بزرگتر, هلو, و هری را که بازدید از جکسون.

“زمانی که چراغ بیرون رفت از Klansmen که مخفی شده بود در گرو صبر کردم و سپس آنها خزید در خانه درست مثل یک مار” ملارد گفت. “حدود 10:20 p. m. بوم! آنها گفتند که بلندترین بمب شنیده می شود در سراسر جهان. که بمب شد تا مواد منفجره که آن را برداشته بدن خود را و آنها مجوف به داخل زمین. در آن زمان مردم به حفاری کردن آنها را.”

هر دو به ضرب مجروح شد; هری مرده بود در بدو ورود در بيمارستان در سنفورد بود که حدود 30 مایل دور اما نزدیک ترین خدمت به آمریکایی های آفریقایی تبار.

Harriette درگذشت از جراحات او نه روز بعد در همان بیمارستان در سنفورد و فقط یک روز پس از حضور او در مراسم تشییع جنازه.

خود دختر هلو و هری مادر مجروح شدند در این انفجار است.

میراث خود را امروز

مور نامیده شده است اولین شهید در جنبش حقوق مدنی حتی اگر بسیاری از مورخان استفاده از “Brown v. هیئت مدیره آموزش و پرورش” مورد در سال 1954 سه سال بعد به عنوان شروع حرکت.

صرف نظر از معانی هری مور برای اولین بار بود NAACP رسمی ترور در حقوق مدنی مبارزه است. او و همسرش برای اولین بار زن و شوهر کشته شود برای حقوق مدنی.

در آن زمان 55 سال قبل از مورز’ قاتلان نامگذاری شد.

در سال 2006 پس از آن دولت-دادستان کل Charlie Crist اعلام نتایج فلوریدا بخش از بررسی اجرای قانون است که نام چهار نفر از اعضای Ku Klux Klan به عنوان به طور مستقیم مرتبط به مورز ؛

بررسی آن گفت: هیچ ارتباطی بین مک کال و KKK توطئه گران یک نقطه است که هنوز هم مورد بحث امروز است.

چهار مصنوعات از مورز اقامت در اسمیتسونین موزه ملی تاریخ و فرهنگ.

هری T. و Harriette V. مور پارک یادبود و موزه ساخته شده است به افتخار خود را در محل قتل خود را. 12 هکتار پردیس ویژگی های یک موزه و یک ماکت خانه که در آن مورز کشته شدند.

“ما میراث خود را به عنوان یکی است که باید در آغوش گرفت و باید بیشتر به طور گسترده ای شناخته شده” گری گفت. “شما در پیدا کردن بسیار کمی در کتاب های تاریخ مربوط به حقوق مدنی در مورد هری و Harriette مور و این ماموریت ما را تغییر دهد.”

والترز را می توان در رسید [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>