دیرین کویر مهمان نوازی کارگران باز RD RNNR در شهر La Quinta

مایدزرت | No comments

با ترکیبی از سه دهه تجربه کار در Coachella Valley مهمان نوازی صحنه کریس و آنیتا Chmielak سال گذشته تصمیم به پرش به کسب و کار خود و ایجاد یک نقطه است که کمی چیزی برای همه.

RD RNNR Libations پیمانه نیم لیتری و صفحات — تلفظ “دونده جاده” — باز در ماه نوامبر در شهر La Quinta فضایی که قبلا اشغال شده توسط سلنو به اغذیه فروشی و مشروب فروشی است که نقل مکان به یک مکان جدید در پالم دزرت.

“ستاره ها که ما احتمالا می تواند باز کردن محل خود و کار فقط به عنوان سخت برای خودمان” آنیتا گفت.

اولویت بندی خدمات بزرگ و طیف وسیعی از کرایه های آمریکایی با چند مکزیکی طعم و در روند جزئیات پرتاب در Chmielaks با هدف ایجاد یک راحت رفتن به نقطه ای که اثبات می کند فقط به عنوان لذت بخش برای گرفتن نوشیدنی با دوستان به عنوان یک عاشقانه نقاشی با آبرنگ روی گچ سه وعده غذای.

“ما می خواستیم به قطعا باید یک فضایی که احساس بسیار گرم و استقبال واقعی” کریس گفت.

کریس در اصل از نیوجرسی شده است در این کویر در حدود 22 سال است. او راه خود را در صنعت از جداول انتظار به مدیریت رستوران از جمله بازگشایی Mélanage در شتو در دریاچه La Quinta.

آنیتا در اینجا نقل مکان کرد از لاس وگاس حدود 11 سال پیش و در خدمت تعدادی از رستوران ها از جمله 4 پرستاران در Kimpton روآن Hotel La Quinta Resort & Club که در آن او است که هنوز هم در کارکنان است.

باز کردن جای خود را به معنای دعوت از برخی از دوستان و همکاران به کارکنان ، آنها تخمین می زنند حدود 80 درصد از کارکنان خود را از 52 کارکنان با تجربه مهمان نوازی کارگران که آنها با کار کرده یا می دانید از طریق توصیه.

آنیتا آمد تا با RD RNNR نام به عنوان یک راه برای بیرون کشیدن کویر بدون تکیه بر نوعی ارجاع به درختان نخل و یا کوه. او فکر آن را در حالی که رانندگی و حذف حروف صدادار را به این عبارت به نظر می رسد مانند یک پلاک.

در حال حاضر املایی تبدیل به یک بیت از یک شوخی در داخل در میان کسانی که آن را کشف کردن, او گفت:.

“آنها آن را کشف کردن و سپس آنها را می تواند توضیح دهد آن را به دوستان خود,” او گفت:.

در آینده با منو جفت ارز رفت و برای یک ترکیب خشنود با برخی از مورد علاقه های شما محلی, طعم, چند منحصر به فرد ارائه و چشم نسبت به سلامت آگاهانه.

“من یک مربی بزرگ است که صرف مقدار زیادی از زمان با من در طول سال, و او همیشه به من بگو, ‘مشتریان خود و مهمانان خود را به شما خواهد گفت چه آنها را دوست دارم و شما فقط نیاز به گوش دادن به آنها”” کریس گفت.

آنها به ایجاد یک مقدار عادلانه از اشتراک گذاری صفحات از آشنا و مورد علاقه های شما مانند adriano fundido و بال مرغ به بیشتر گزینه های خلاق مانند آهی بهم زدن nachos در خدمت در روح wonton تراشه های با مزه تند انبه. هر جدول مجهز به “Rnnr گرد و غبار” ترکیبی از پنج چیلس است که می افزاید: متوسط-سطح حرارتی به خصوص مفید برای سیب زمینی سرخ کرده و یا سالاد.

Entrées طراحی شده را با توجه به متفاوت گرسنگی سطح و نیازهای غذایی: مانند یک طاووس سالاد تاکو خدمت بیش از آبی چیپس ذرت دلچسب چیزبرگر با دو تا را شایسته ذغال مستی و میگو در خدمت بیش ضخیم و خامه بلغور.

بعد از 5 بعد از ظهر در یک حرکت است که caters به سفید-سفره جمعیت است که با استفاده مکرر سلنو را شام منو به گسترش غذاهای کلاسیک مانند یک آهن تخت استیک و مرغ piccata.

مهمان همچنین می توانید طراحی خود را در وعده غذایی با پروتئین و دو طرف مانند یک فراتر از گوشت patty خدمت با کوینولا و مارچوبه کبابی. که تصمیم ریشه در بخشی از آنیتا منافع خود در بهداشت و درمان و تناسب اندام, و به رسمیت شناختن است که بیرون رفتن به شام گاهی اوقات می تواند تلفات در برنامه های رژیم غذایی.

“اگر شما می خواهید به چوب به رژیم غذایی خود را, اما شما می خواهید برای رفتن به لذت بردن از دوستان خود و یا ذخیره کالری برای نوشیدنی خود را پس از آن که یک راه خوب برای رفتن به” آنیتا گفت.

وسيع استقرار در حدود 6000 متر مربع RD RNNR دارای یک اتاق ناهار خوری نوار منطقه و پاسیو. هر ارائه یک کمی فضای متفاوت اما به میله های خنثی پالت لهجه میآید از رنگ دیوارهای تزئین شده با جاده دونده فانی به علاوه آثار هنری از پنج هنرمندانی که در بیابان زندگی می کنند.

RD RNNR آماده است برای اینکه گام های بلندی در این نوشیدنی طرف با آن “Coyote اتاق” نوار منطقه, که در آن تلویزیون و بالا بالا جداول بیرون کشیدن یک میخانه محله احساس می کنید که می تواند دشوار است در یک منطقه که در آن بسیاری از موسسات ناهار خوری هدف برای رفت و آمد مکرر به سبک تنظیم است.

آنها دو برابر شیپور خاموشی از چهار به هشت طوری که آنها می تواند ارائه یک چرخش انتخاب کالیفرنیا آبجو. یک ساعت یک مبارک و یا “Acme ساعت” شروع می شود در 2 بعد از ظهر اجرا می شود و تا 6 بعد از ظهر و امضای کوکتل لیست برخی از ویژگی های سرگرم کننده و خوش طعم “coyotinis” — یا تخصص martinis— به علاوه لذت بخش ترکیبی از “clawtails” و یا نوشیدنی ترکیب طعم های محبوب سخت seltzer سفید پنجه.

در حالی که کسب و کار در حال رشد بوده است گذشته چهار ماه Chmielaks در حال حاضر برنامه ریزی برای جلوگیری از مشکلات رایج به رستوران جدید در صحرا. که شامل به طور بالقوه ارائه جایزه-fixe منو بیشتر پالم اسپرینگز رستوران هفته است که همچنان از طریق بخشی از تابستان و چسبیده به ارائه خدمات نگه می دارد که مردم محلی به آینده.

“آن را هر روز فقط به دادن واقعی مهمان نوازی و مطمئن شوید که سرور شما در حال ارتباط با مردم محلی و ایجاد روابط” کریس گفت. “در پایان روز سرد آبجو آبجو سرد, خوب, مواد غذایی, مواد غذایی خوب است. در بین فوق العاده مهم است به خصوص برای مشتری ما است.”

RD RNNR Libiations پیمانه نیم لیتری و صفحات

که در آن: 78075 اصلی خیابان سوئیت #105, CA 92253

تماس: (442) 400-3255

آنلاین: www.roadrunnerlq.com

ملیسا دانیلز را پوشش می دهد کسب و کار و املاک و مستغلات در Coachella Valley. او را می توان در رسید (760)-567-8458 یا [email protected] دنبال ملیسا در توییتر @melissamdaniels

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>