مری مک لئود بتون متولد شد دختر برده است. او درگذشت بازنشسته کالج جمهور

فلوریدا تودی | No comments

به مناسبت ماه تاریخ سیاه ما خواهد بود spotlighting کلید آفریقایی آمریکایی است که تا به حال تأثیر عمده ای در فلوریدا.

شهر ساحلی دایتونای — او انفرادی قبر استوار در میان زیبایی بی سر و صدا از Bethune-Cookman University در شهر ساحلی دایتونای.

هنوز مدرسه بنیانگذار — مری مک لئود بتون — هرگز به تنهایی.

“مردم از طریق راه رفتن در اینجا در تمام طول روز گفت:” تاشا Lucas-Youmans دین از کارل S. Swisher کتابخانه در Bethune-Cookman پردیس. “برخی از مردم فقط نشستن بر روی نیمکت و تفکر. دیگران را حتی صحبت کردن با او.”

این اتصالات با توجه به دانشگاه را نمی شود در اینجا اگر نیست آن را برای Bethune رویای — و تعهد به ساخت آموزش و پرورش در دسترس به دانش آموزان است.

در حال رشد در کارولینای جنوبی

سفر خود را به یک کالج برای مردم سیاه و سفید به نظر می رسید نزدیک به غیر ممکن است برای آفریقایی-آمریکایی دختر سابق بردگان در نوبه خود از قرن 20th.

“پدر و مادر او القا در اخلاق کاری قوی و آنها نیز او را تشویق به دریافت آموزش و پرورش” لوکاس-Youmans گفت. “سرشماری سوابق نشان می دهد او در خواندن زمان او 4 ساله بود.”

متولد در Mayesville کارولینای جنوبی در سال 1875 مریم McCleod شد 15 از 17 فرزند بردگان سابق سام و پتسی McLeod. او بود که اولین بار خواهر و برادر خود را به آزادی است.

در اوایل مری را همراه مادرش به خانه های مردم سفید که در آن آنها خواهد ارائه لباس های شسته شده. در یکی از مناسبت های جوان مری برداشت یک کتاب است اما به عنوان او آن را باز کرد یک کودک را گرفت و آن را دور از او و گفت مریم نمی دانم که چگونه به خواندن.

مری تصمیم گرفت تنها تفاوت بین سفید و سیاه و سفید از مردم توانایی خواندن و نوشتن. بنابراین او مجموعه های خارج برای دریافت آموزش و پرورش.

مریم تا به حال به راه رفتن پنج مایل از مدرسه. که تنها یکی از خواهر و برادر خود را برای حضور در مدرسه به او آموخته برادران و خواهران هر روز آنچه او آموخته بود.

واضح بود پس از آن که یک مربی می تواند بخشی از آینده است.

مری مک لئود بتون رویای

“دکتر Bethune تا به حال یک رویا است که او را یک مربی و یا مبلغ” لوکاس-Youmans گفت. “بنابراین او شغل اولیه گرفتاری بود که یک مبلغ در آفریقا, اما او قادر به انجام است که به دلیل استعمار است. او تصمیم گرفت برای تبدیل شدن به یک مربی.”

با تشکر از کمک معلم, مریم رو بورس بود و قادر به حضور در Scotia حوزه علمیه در حال حاضر باربر-Scotia, کالج در کارولینای شمالی که در آن او فارغ التحصیل شد و در سال 1893.

در سال 1898 او ازدواج آلبرتوس Bethune و نقل مکان به ساوانا ، یک سال بعد آنها به فلوریدا نقل مکان که در آن حل و فصل آنها در پالاتکا و فرار یک ماموریت مدرسه.

“آنجا بود او را شنیده هنری Flagler ساختمان, جنوب شرق, راه آهن, و او می دانست که کارگران راه آهن نیاز برای کودکان به آموزش” لوکاس-Youmans گفت. “بنابراین او را به ساحل دیتونا در سال 1904 تاسیس این دانشگاه با تنها $1.50 پنج دختران کوچک و ایمان به خدا.”

Bethune مدرسه در دیتونا بیچ

اصلی مدرسه بود چیزی بیشتر از یک خانه اجاره ای که در آن بتون ساخته شده و نیمکت و میز از دور انداخته جعبهها را به دست آورد و دیگر موارد از طریق موسسه خیریه. آن هم مرز تخلیه شهر.

Bethune به نقل عنوان کرد و گفت: “به نظر من پول به عنوان کوچکترین بخشی از منابع است. من تا به حال ایمان به خدا محبت ایمان را در خودم و تمایل به خدمت می کنند.”

مدرسه بزرگ بلافاصله. تا پایان سال اول Bethune تدریس شد 30.

در سال 1907 آلبرتوس چپ مری و نقل مکان به ایالت کارولینای جنوبی. مصمم مریم پور ادامه داد: به روح او به مدرسه و دانش آموزان خود را.

به عنوان مدرسه بزرگ شده بود و Bethune ابتکار عمل را در درخواست برای کمک.

“او تا به حال جسارت برای رفتن به beachside و بی شرمانه به اندازه کافی برای مقابله با این افراد خیلی ثروتمند سفید افرادی که می آیند اینجا برای تعطیلات تابستان و با آنها صحبت کنید و آنها را تشویق به کمک” لوکاس-Youmans گفت. “و این واقعیت است که آنها را حتی گوش دادن به این فقیر کمی دختر سیاه, از Mayesville کارولینای جنوبی گفت که او تا به حال یک رویا است که او در حال رفتن به ساخت یک مدرسه در یک شهر روگرفت. آنها انجام داد. آنها معتقد بودند او.”

در سال 1914 توماس سفید سفید خیاطی و جیمز گمبل از نظارت کردن و قمار با پول های اهدایی به خرید ویکتوریا به سبک خانه دو طبقه برای Bethune که هنوز هم می ایستد در گوشه شمال شرقی محوطه دانشگاه.

خانه, باز, برای, تورهای از ساعت 10 صبح تا 3 بعد از ظهر روزانه است که در فهرست ملی ثبت اماکن تاریخی. در کنار آن نهفته است Bethune قبر است که احاطه شده توسط گل با نیمکت در هر دو طرف. در نزدیکی مزار زیادی آهن بل که او استفاده می شود به دور تا دانش آموزان در روزهای اول مدرسه.

گسترش مدرسه ادامه داد: در طول دهه بعد و در سال 1923 او در مدرسه با هم ادغام شدند با Cookman موسسه جکسون شد و co-ed در حالی که همچنین به دست آوردن United Methodist Church وابستگی.

در سال 1925 به همراه مدرسه تغییر نام به دیتونا-Cookman موسسه دانشگاهی.

این بود تا سال 1931 که مدرسه نام رسما به تغییر Bethune-Cookman کالج منعکس رهبری Bethune.

یک مدرسه جمهور — که رئیس جمهور دیدار کرد

در این زمان بود که او مدرسه را رئیس جمهور پس از او برگزار شد تا سال 1942 زمانی که او بازنشسته شد.

در طول راه او دوست بانوی اول النور روزولت که ماند در خانه اش در Bethune-Cookman پردیس در سه مناسبت های مختلف.

“زمانی که بانوی اول او سفر با سرویس مخفی” گفت: هند جنگل که با این نسخهها کار برای مری مک لئود بتون پایه و اساس است. “اتاق یک بار تا به حال درب اما سرویس مخفی کرده بود به درب پایین چرا که آنها تا به حال به تماشای بیش از خود را به عنوان او خواب است.”

از طریق دوستی خود Bethune ملاقات رئیس جمهور فرانکلین روزولت و او نام خود را به صندلی های ملی جوانان دولت یک آژانس فدرال.

در نقاط مختلف از زندگی او Bethune به عنوان فلوریدا فصل جمهور از انجمن ملی رنگی زنان تاسیس شورای ملی نگرو و او را تاسیس یونایتد نگرو کالج صندوق در سال 1944.

Bethune از حمله قلبی درگذشت و در سال 1955 در سن 79.

او میراث است و در حال حاضر سیمانی در تاریخ, اما از آن خواهد شد بیشتر اچ در گرانیت هنگامی که یک مجسمه از او قرار داده شده است در ملی مجسمه سازی سالن در کنگره ایالات متحده به عنوان یک نماینده از فلوریدا.

از آن خواهد شد برای اولین بار دولت-سفارش مجسمه یک آمریکایی آفریقایی تبار قرار داده شده در ملی مجسمه سازی سالن.

او مجسمه جایگزین خواهد شد که از مؤتلفه ژنرال ادموند کربی اسمیت.

“من فکر می کنم میراث او را برای خود صحبت می کند,” لوکاس-Youmans گفت. “کلمات نمی توان توصیف آنچه که او انجام داده است و من نمی دانم یک زن دیگر که قادر به انجام آنچه او در آن زمان در تاریخ, اما او آن را انجام داد.”

والترز را می توان در رسید [email protected] پشتیبانی محلی نگاری با تبدیل شدن به یک مشترک.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>