بازسازی امریکا: به عنوان بروارد رستوران دوباره آنلاین, چه آینده نگه دارید ؟

فلوریدا تودی | No comments

یقین یک رستوران مواجه شده اند در طول رمان coronavirus همه گیر است و عدم قطعیت است.

به این کشور می آید و آنلاین در سرعت از ’90s dial-up modem, صاحبان رستوران در حال تلاش برای پیدا کردن راه هایی به دنبال اجتماعی فاصله دستورالعمل تهیه مضطرب مشتریان نگه داشتن مهمانان و کارکنان سالم و به نوبه خود سود.

“کل صنعت بازسازی خود گفت:” Marbet لوئیس از Spiritus قانون وکلای مدافع در قانون Coral Gables, شرکت حقوقی است که با این نسخهها کار با صنعت مهمان نوازی.

“کسب و کار نمی دانم چه برای برنامه ریزی, برای,” او گفت:. “این دشوار است به نگاهی به آنچه شما بودجه چه بودجه خود را در حال رفتن به در یک ماه.”

بسیاری از فلوریدا رستوران بازگشایی شد مارس 4 در کاهش ظرفیت. رژیم صهیونیستی. ران DeSantis اعلام کرد فاز 2 از بازگشایی طرح در 15 مه اجازه می دهد بیشتر مهمانان به اتاق ناهار خوری. هنوز, آن می تواند ماه قبل از غذا خوردن موسسات بازگشت به یک صورت ظاهر از آنچه بودند در شروع سال 2020 است.

در سراسر کشور و رستوران اشتغال کاهش یافته و به پایین ترین سطح از سال 1989 با توجه به انجمن ملی رستوران تجزیه و تحلیل.

“فقط سه ماه پیش وجود دارد بیش از 12 میلیون نفر در بخش خوردن و نوشیدن مکان در سراسر این کشور اما امروز بیش از 6 میلیون رستوران کارگران خانه بدون کار — و این تعداد در حال رفتن به رشد” Sean Kennedy, معاون اجرایی رئیس جمهور از امور عمومی برای ارتباط گفت: ممکن است 8.

رستوران ها و میله های مهم برای اقتصاد محلی ،

“حصول اطمینان از بازگشایی رستوران بسیار مهم است برای ما زیرساخت های گردشگری گفت:” پیتر Cranis مدیر اجرایی Space Coast دفتر گردشگری. “مردم واقعا می تواند کمک به تشویق رستوران ما در حال حاضر. گردشگری دلار کمک به همه از جمله کسب و کار و شغل و محلی به عنوان به خوبی.”

برای موفق شدن در میان COVID-19 گیر رستوران نیاز به درخواست تجدید نظر به یک نوع جدید از مشتری لوئیس گفت. بسیاری از ترس به بیرون رفتن و نیاز به اطمینان می شود.

دیگران مشتاق به بازگشت به حالت عادی است و ممکن است در آزمون مرزهای مجبور مدیریت رستوران به راه رفتن در یک خط بین متخلف مشتریان و زیر دولت موظف قوانین.

“آن را به گام های کوچک برای رسیدن به ظرفیت عملیاتی” لوییس گفت: “به چه چیزهایی بودند اما به چه چیز در حال رفتن به.

به عنوان مهمانان خود را در راه برگشت به اتاق ناهارخوری و, هوای آزاد, patios, در اینجا چند تغییر آنها ممکن است متوجه.

نقاب سرور

فلوریدا رستوران کارکنان ملزم به پوشیدن ماسک و دستکش تحت DeSantis’ مارس 30 فرمان اجرایی اجازه داده است که رستوران ها به بازگشایی شده است. وزارت فلوریدا از کسب و کار و حرفه ای قوانین و مقررات را تشویق می کند رستوران کارکنان و مشتریان به دنبال مراکز کنترل بیماری دستورالعمل.

CDC توصیه می کند با پوشیدن یک پارچه صورت پوشش شامل پوشنده لباس “قطرات تنفسی و کمک به حفاظت از خود را به همکاران و اعضای عموم مردم است.”

سرور مهماندار و دیگر کارکنان در بسیاری از, اما نه همه Space Coast موسسات باید ملبس به ماسک.

الکس Litras صاحب کافه Margaux در کاکائو روستا آنها را می بیند به عنوان یک لایه آسایش برای مهمانان خود یک سیگنال تصویری که سرور و کارکنان را به هر کسی که شام میخورد ایمنی را جدی بگیرید.

او را آماده نگه داشتن ماسک خود را در به طور نامحدود.

“این فقط ممکن است چیز معقول برای انجام حرکت رو به جلو به طور نامحدود” او گفت:. “یکی از دلایلی که ما در حال تلاش برای رسیدن به آن طرز فکر است که شما آن را قبول تر اگر شما به دنبال به جلو به پایان است.”

تک استفاده کنید و منوها الکترونیکی

آیا شما تا به حال باز منو و شواهد قبلی غذاخوری سالسا spattered بیش اشتها آور ارائه? چه بود یک کمی بد در قبل از coronavirus جهان نمی خواهد پرواز این روز است.

بسیاری از رستوران ها در حال امید بستن برای تک منوها استفاده هایی که از این سرور به مهمان به سطل بازیافت.

قرص در جدول کاملا مقادیر بین احزاب می تواند نفی نیاز به سفارش از طریق یک پیشخدمت لوئیس گفت.

برخی از رستوران ها در حال حاضر ارائه یک قرص در جدول پس کاربران می توانید سفارش بدون یک پیشخدمت لوئیس گفت.

یکی دیگر از الکترونیکی گزینه های منو در دسترس است در کیف پول و جیب ترین شام.

“برای کمک به کاهش تماس با ما اضافه شدن یک کد QR برای هر میز و در ما میزبان ایستگاه بنابراین شما می توانید با استفاده از تلفن خود را برای رفتن مستقیم به منوی ما بدون نیاز فیزیکی منو” Sandbar ورزشی کوره در کوکو بیچ در آن نوشته شده Facebook page on May 12. “شما همچنین می توانید ببینید وب سایت ما و یا ضربه زدن به دکمه منو و ما در Facebook صفحه برای دیدن یک منو به عنوان به خوبی. فیزیکی منوها هنوز هم در دسترس هستند در صورت درخواست.”

بیشتر متمرکز منوها

کاترین میسون و مایکل که متعلق به و مشغول به کار در رستوران در دهه های قبل از تبدیل شدن به یک مشاور رستوران گفت: برای کوچکتر از eateries برای زنده ماندن به آنها نیاز به پاره کردن منوهای خود را.

“آنها متوجه شدم آنها راه بیش از حد موجودی,” او گفت:. “همه آنها دوباره نوشتن بیانیه ماموریت رفتن به جلو است.”

زنجیره موسسات با فریزر و فله-قدرت خرید می توانید استطاعت به همه چیز به همه شام خدمت tacos و رول تخم مرغ, اسپاگتی و سوشی. Mom-and-pop مفاصل نیاز به بازگشت به ریشه های خود را میسون و مایکل گفت.

“من فکر می کنم شما ممکن است یک افزایش در تخصصی منوها,” او گفت:.

رستوران های کوچکتر می تواند درخشش بودن زیرک تغییر منوهای خود را برای مطابقت با در دسترس بودن از سبزیجات تازه و غذاهای دریایی و گوشت.

“من فکر می کنم بسیاری از سرآشپزها در حال حاضر در حال یادگیری برای رفتن به بیشتر فصلی و روزانه به جای داشتن یک منو است که من فکر می کنم خوب است” میسون و مایکل گفت. “آن را نگه می دارد منو در حال تغییر است. من از طرفداران فصلی و تازه محصول است.”

Bye-bye در حال حاضر بوفه

اگر یک رستوران مهمان مردد است در مورد دست زدن به منو و بعد شخص دیگری را تصور کنید squeamishness در مورد جمعی عمل پر کردن یک صفحه در بوفه یا نوار سالاد.

“سالاد میله های زندان شد و در حال حاضر به عنوان محبوب به عنوان آنها یک بار سال پیش به دلیل افزایش ایمنی مواد غذایی خطر ابتلا به حفظ و نگهداری مواد غذایی در دمای مناسب” گفت: Kevin Murphy, یک استاد در دانشگاه مرکزی فلوریدا روزن دانشکده مدیریت مهمان نوازی. “هر دو میله سالاد و بوفه نیست برای همیشه رفته اما آنها خواهد رفت در حالی که تا COVID-19 تحت کنترل است. در نهایت آنها را دوباره به محبوبیت دیکته.”

این سیگنال می تواند یک بازگشت به کافه تریا-سبک ناهار خوری. این طرح حداقل در کوتاه مدت برای کارولینای شمالی بر اساس Golden Corral که 483 بوفه رستوران در 40 متحده است.

“ما در حال توسعه سرویس های جدید مدل های مطابق با تغییرات در دولت های محلی و دستورالعمل” با توجه به بیانیه ای در goldencorral.com. “ما آماده هستند تا به طور موقت ارائه مهمانان ما لذت بخش Golden Corral, تجربه, تحویل, در راه های جدید از جمله کافه تریا-که در آن ما در خدمت شما در بوفه ما خطوط و یا خانواده به سبک که در آن سرورهای ما را بی بوفه طلایی جای اسب و گله مندی به جدول خود را.”

بیشتر برو و گزینه های تحویل

“بسیاری از ما در حال حاضر relearned آنچه در آن می خواهم به صرف زمان در خانه” لوئیس گفت.

قبل از ناهار خوری اتاق شروع به بازگشایی رستوران اقتباس ارائه غذاهای که سفر خوبی, خانواده, وعده های غذایی را-و-پخت گزینه ها و حتی مواد غذایی. انتظار این را ادامه خواهد داد.

“وجود دارد رفتن به یک مقدار زیادی از افرادی که آماده نیست برای رفتن به عقب از” لوئیس گفت. “اگر شما می خواهید برای رسیدن به آن دسته از مشتریان و رسیدن به این بخش از جهان شما در حال رفتن به مجبور به نوآوری به انجام این کار است.”

که چه ژاکلین Sampson صاحب ماهی پامپانو کوره در کوکو بیچ انجام داده است.

“ما آمده ایم تا با 200 آیتم های منو از چیزهایی که سفر خواهد کرد و یا ما بخشی از آن را طبخ و شما به پایان پخت و پز آن را هنگامی که شما دریافت صفحه اصلی,” او گفت:. رستوران قصد دارد به انتشار جدید منوها هر هفته که شامل فرد entrees, پیش غذا, وعده های غذایی خانواده و دسر.

این مواد غذایی در دسترس است برای وانت یا تحویل.

برای سفارش آنلاین و تحویل است که در اینجا به ماندن لوئیس گفت. شام عادت کرده ایم به راحتی از آن است.

Touchless پرداخت

همراه آنلاین منوها و سفارش آنلاین پرداخت آنلاین ادامه خواهد داد مهم هم برای راحتی و ایمنی.

پرداخت آنلاین برای وانت یا تحویل به معنی هیچ کس به ارز (یا لمسی) پول است. رسید لازم نیست که به امضا رسید. آن را حذف لایه دیگری از تماس بین رستوران و مشتری.

Touchless و محدود لمس پرداخت نیز تبدیل شدن به شایع تر برای ناهار خوردن ، بسیاری از رستوران ها در حال حاضر آغاز شده بود اجرای جدول سمت پرداخت به عنوان یک اقدام امنیتی. سرور به ارمغان بیاورد کامپیوتر قرص و یا دیگر دستگاه های الکترونیکی بنابراین کارت های اعتباری هرگز ترک مهمانان دست.

“در جهنم ‘n Blazes ما معتقدم که ما چراغ این صنعت حداقل به صورت محلی در ارائه جدول سمت پرداخت/پرداخت بنابراین مشتریان می تواند به نگه داشتن چشم در کارت های اعتباری خود را در طول فرآیند” گفت: همین DiFrisco صاحب مرکز شهر ملبورن آبجوسازی و رستوران.

“در حال حاضر ما در بر داشت که سیستم ما در حالی که نه 100% لمسی رایگان, اما, می تواند, می تواند تسهیل خیلی بیشتر ‘پاک’ معامله.

“مشتری می تواند کش رفتن کارت خود را tableside و نه لمس ترمینال در حالی که انجام این کار. مشتری همچنین می توانید انتخاب برای ثبت نام قرص یا ثبت نام نیست و این معامله هنوز معتبر خواهد بود. اگر یک مشتری تصمیم به ثبت نام قرص سرورهای ما حمل بطری های کوچک از ضد عفونی کننده است که آنها ممکن است پس از امضای قرارداد با انگشت و یا آنها می توانید تقریبا هر چیزی را به عنوان یک قلم برای ثبت نام.

“ما همچنین در حال بررسی ما چگونه سیستم کار خواهد کرد با اپل پرداخت و یا مشابه غیر تماسی پرداخت از طریق تلفن های هوشمند.”

بازگشایی مجدد بازسازی

کارشناسان پیش بینی می کنند در هر نقطه از 20% به 50% از رستوران های کوچک نمی بازگشایی و یا نمی بازگشایی ،

“رستوران و نوار و صاحبان و سرور آنها قلب فرهنگ ما” لوئیس گفت. “برخی از این کسب و کار آنها ساخته شده است در زندگی کسی را پس انداز.”

در حال حاضر آنها در صورت از دست دادن همه چیز را از طریق هیچ گسل از خود را.

“من فکر می کنم در چند هفته آینده خواهد بود بسیار گفتن” او گفت:.

ایمیل [email protected]

Facebook: @SuzyFlemingLeonard

Instagram: @SuzyLeonard

پشتیبانی محلی نگاری: پیدا کردن ارائه می دهد برای مشترکین جدید در floridatoday.com/subscribe.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>