سماور: یک قابلمه به چای در

مایدزرت | No comments

وجود دارد رویدادهای شما به یاد داشته باشید در زندگی, برخی از, نشاط بخشی و دیگران کمتر. برای کسانی از ما از یک سن خاص یکی از سابق است که قطعا “آقای گورباچف این دیوار را خراب!” لحظه ای در اوایل 1990s زمانی که روسیه شوروی شروع به از هم پاشیدن. مقدار و پس از آن وجود دارد از جمله سیل روسیه ساخته شده محصولات به بازارهای غربی است. و توسط بزرگ این عروسک های تودرتو و ارزان دستگاه های دید در شب آمده اند و رفته اند اما حداقل یک مورد را تحمل کرده است: سماور. تاریخ شگفت انگیز آن به شرح زیر است.

برای شروع با مصرف چای یک رویداد فرهنگی از اهمیت زیادی در بسیاری از کشورها است. چای بالا در انگلستان با آن همراه نان فانتزی نمی تواند متفاوت تر از macha مراسم چای در ژاپن است. با توجه به اینکه چای یک محصول رشد در تعداد نسبتا کمی از مکان می توان آن را سخت به درک آن درخواست تجدید نظر جهانی. چای نیز نه خوشمزه ترین نوشیدنی اضافه کردن بیشتر به آن بعید است نقش به عنوان یکی از جهان پیشرو نوشیدنی. در روسیه چای imbibed روزانه تقریبا هر کس در مقادیر بسیار بیش از حتی ودکا. و سماور است این دستگاه در مرکز تقریبا هر, روسی, مراسم چای.

روسیه love affair با چای آغاز شد و در اوایل قرن 17th زمانی که یک بسته چای داده شد به تزار مایکل من توسط مغول ارشد به عنوان یک درمان برای ناراحتی معده. آن را به عنوان اتفاق افتاده تزار بود unenthusiastic اما پسر خود را به نحوی طراحی و توسعه یک طعم و مزه برای مسائل و توسط 1690 یک مسیر تاسیس شد بین روسیه و چین به جای تجارت کاروان با چای به عنوان یک اصلی کالا. بزرگ چای مسیر دشوار بود و نیاز به زمان زیادی و بسیاری از شتر و در نتیجه چای ساخته شده از یک محصول تا حد زیادی برای روسیه حکم کلاس. اما زیر قرن با آن به ارمغان آورد عظیم گسترش تجارت با چین تحت کاترین کبیر و مصرف چای و فراگیر شد. اواخر قرن 19 یک خانه بدون یک سماور بود یک فقیر خانه واقع است.

در اصل یک سماور است به دو قسمت تقسیم شده: یک پایین کشتی که دارای آب گرم از زیر و کوچکتر سلولی در بالا برای نگهداری چای. افسانه آن است که سماور آمد چرا که روس ها ناراضی بودند که این بخش کوچک از چای خدمت در آسیا و می خواستم وسیله ای برای ایجاد بسیاری از فنجان در یک زمان به طور مداوم و بدون گرم کردن مجدد آب است. آیا درست است یا نه آن را قطعا مورد که اندازه کامل سماور می توانید مقدار زیادی از چای.

همانطور که با زبان انگلیسی غذاهای مختلف را به همراه خدمت روسیه چای در طول سال. تا اوایل قرن 20th, ترین چای سرو شد در میخانه آمد و با ترشی. بعد سوار-پابه مانند کیک و آب نبات بودند هنجار اما حتی کسانی متنوع از منطقه ای به منطقه است. در مناطق خشک Caucases نمک شد اغلب اضافه شده به افست خشک محیط زیست در حالی که در سیبری یک چای با کره ترجیح داده بود به ارائه کالری اضافی مورد نیاز برای دفع قطب شمال سرد است. مدرن در روسیه چای به طور معمول در خدمت شیرین نشده اما با یک حبه قند برگزار می شود, بین دندان ها در حالی که نوشیدن. مربا یا کوچک شیرینی ها گاه به گاه همراه, اما نه لیمو. به طور سنتی هر دو گرم و قوی, روسی, چای یک نوشیدنی ضعیف است.

امروز سماور تبدیل شده اند یاد نمادهای روسیه در مهمان نوازی و گرمی. آنها معمولا ساخته شده از برنج یا مس و اما نقره و حتی طلا سماور ناشناخته نیست. در حالی که وجود دارد این است که کمی تنوع در شکل آن متعلق به و یا به سفارش خانواده سلطنتی می تواند به شدت تزیین. مسن سماور اغلب شامل یک یا چند مورخ مدال مهر به مناطق پایین تر نشان می دهد حضور در مراسم مختلف و مسابقات. تبعیض آمیز جمع خواهد شد و به دنبال این علائم و شما باید بیش از حد. یادگیری به درک و جمع آوری سماور است عمر لذت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>