شدید طوفان تورنادو در یکشنبه عید پاک و فراتر از آن در زمان 15 زندگی می کند. در اینجا داستان های خود را.

لدگر | No comments

Mississippians در حال حاضر بسیاری برای مقابله با در یکشنبه عید پاک در این سال گیر در خانه تحت stay-at-home سفارشات با توجه به شیوع کروناویروس.

یک سری از طوفان شدید سیستم را در بالا بردن سطح اضطراب و حتی بیشتر تخم ریزی 15 گردباد در سراسر کشور و کشتن 15 نفر در عرض حدود یک هفته است.

دو نفر از کسانی که گردباد خشونت آمیز بود EF4 مقدس و دیگری یک EF3 که پاره پاره از طریق جنوب-منطقه مرکزی از دولت, تخریب خانه ها و خوراکی درختان مانند شاخه.

چهارده نفر از عید پاک طوفان بیشتر از یک ضربه مستقیم از گردباد دیگران از دو قوی خط مستقیم gusts باد که سرنگون درختان بر روی خانه.

یکشنبه عید پاک تورنادو: چگونه می سی سی پی را در عید پاک گردباد رتبه از نظر مرگ و میر آسیب و تخریب

یک هفته بعد طوفان دیگری سیستم انداخته گردباد در سراسر کشور و در زمان زندگی دیگری می سی سی پی ،

در میان قربانیان این طوفان شد واعظ را یک معاون کلانتر و یک گروهبان با ارتش گارد ملی.

در میان دل شکستگی و درد خانواده و دوستان به اشتراک گذاشتن داستان ها و خاطرات.

نینا Adams, 44, Jefferson Davis County

نینا Adams لبخند زد. همیشه. او دوست داشت به آواز خواندن, شلیک, استخر پرتاب نعل اسب قرار داده و در انجیل, بلوز یا کند کردن ریتم و بلوز. و یک چیز دیگر: نینا Adams عاشق آشپزی به خصوص غذای روح. “این لوبیا قرمز و برنج مورد علاقه من گفت:” او دختر Laquavious اونز.

در آن یکشنبه, نینا متوقف شده بود توسط Mama D را یک نقطه شب در Bassfield. نینا خود, مادر, JoAnn Easterling شد و بازدید از آن وجود دارد بیش از حد.

تنها روز قبل از Laquavious به یاد مادرش بود از او کار پخت و پز در هتیزبرگ رستوران. Laquavious’ مادر بزرگ متوقف شد و در ذکر او احساس او می خواست می شود با شوهرش که مرده بود سال قبل است. Laquavious بعد تعجب می کنم اگر مادر تا به حال برخی از پیشامد حس چه بود.

وسیع ترین گردباد تا کنون ثبت شده در می سی سی پی جاروب دور نوار. نینا چپ پنج نوه و دو رشد کودکان از جمله مصمم دختر Laquavious.

پرسید که چه Mama می گویند اگر او را به دنبال او در حال حاضر Laquavious نمی دریغ. “او را به من بگویید تا آن را نگه دارید تا. من همیشه قوی و مستقل است. این که چگونه او می خواست من بود. آن چه او بود. او قوی بود و با محبت. او خانه نبود بهترین خانه اما او همیشه باز خانه او به کسی نیاز دارند.”

JoAnn Easterling, 60, Jefferson Davis County

خواسته در مورد مادر طبیعت – جدی یا خنده دار ؟ — Christine Adams گفت: JoAnn Easterling کمی از هر دو هر چند بالاتر از همه او ثابت قدم بود.

“من مادر او یک فرد قوی,” کریستین گفت. “او شوهرش را از دست داده و چهار پنج سال پیش. نام او والتر. او درست در مقابل او. او هرگز واقعا در مقابل از ما. او گریه کرد. اما او نمی شکستن. او تا به حال ایمان و او با اتکا بر خداوند است.”

JoAnn که پرستش در اورشلیم جدید کلیسای وابسته به پاپ در Bassfield رشد در یک خانواده دو برادر و شش خواهر. دو خواهر گذشت یکی از آنها در آستانه سال جدید دو سال پیش.

با وجود غم و اندوه کریستین گفت: همیشه که خنده ملایم او هنگامی که او را به یاد چیزی خنده دار است. شما می توانید ببینید او مشغول در آشپزخانه توسط خودش و با لبخند و به خاطر سپردن

سال پیش او با بازی زمین زیر کشت در تیم سافتبال بانوان هر چند در نهایت او کشیده شد به دور از, بازی, بالا بردن چهار دختر و مشغول به کار در یک مرغداری کارخانه فرآوری. چه او هرگز از دست داده بود و عشق به موسیقی. کریستین گفت که او گرامی بلوز به خصوص ضبط شده از اواخر آرکانزاس نوازنده جانی هریسون تیلور.

در آن سرنوشت ساز روز شنبه, JoAnn و دختر نینا Adams متوقف Bassfield نوار. طوفان فرود آمد. هر دو مردند. پرسید که چه او فکر او ممکن است مادر را آرزو او می تواند انجام بیش در زندگی خود را اگر او می تواند کریستین شک JoAnn تا به حال بسیاری از, اگر هر گونه تاسف.

“من نمی دانم” کریستین گفت. “او همیشه می گفت:” شما باید به یادگیری خود را.’ “

“ما نیاز به کمک در حال حاضر’: Jefferson Davis County ساکنان ضربه سخت, عید پاک, گردباد

بابی Williams, 46, Jefferson Davis County

آن را نمی خواهد تعجب دوستان بدانید که بابی ویلیامز قبل از او پا در داخل Mama D است که توصیه شده بود جوش crawfish در خانه یکی از دوستان.

بابی دوست داشتم به ماهی. و او دوست داشت به طبخ به خصوص crawfish گفت: پریسیلا ویلیامز ، و اگر وجود دارد یک بازی فوتبال pro در تلویزیون های New Orleans Saints, ساخته شده است که همه آن را حتی بهتر است. بابی عاشق پرستاران.

“آیا آنها برنده یا از دست او جان سخت برای پرستاران,” او گفت:.

با وجود وفاداری خود را به این تیم نبود نیواورلئان او را انتخاب کرد اخیرا برای تعطیلات. ویلیامز دوست به بسته ون و با دوستان خود به رهبری به یک بازی سرگرم کننده نقطه برای یک هفته یا بیشتر. بابی همیشه داوطلب به درایو. دختران خود بودند بزرگسالان در حال حاضر, اما بابی و پریسیلا هنوز جرأت.

سال گذشته آنها بازدید San Antonio, Texas, تور پیاده روی رودخانه. در این سال پریسیلا گفت: آنها برنامه ریزی برای جشن تولد و سالگرد 21 خود را با گردش به اسموکی کوه در مه. اما coronavirus مستند مختل برنامه های خود را. آنها هنوز هم در صحبت کردن در مورد زمانی که به reschedule تعطیلات زمانی که یکشنبه عید پاک نورد در اطراف.

بابی تا به حال بازی فوتبال در دوران نوجوانی او و اگر او نبود یک مرد او گاهی اوقات مشغول به کار در Mama D را به عنوان یک گارد امنیتی moonlighting از خود کار به طور منظم در جانسون کنترل در هتیزبرگ. او قوی بود و بیشتر از آن تا به حال یک راه خوب با مردم است.

“او فقط یک پسر باحال,” پریسیلا گفت. “او می تواند مقابله با هر کسی.

رابرت تامپسون جونیور, 61, Jefferson Davis County

بچه ها در اطراف شهر او را می دانستند به عنوان عمو ارل. سربازان در نزدیکی گارد ملی ارتش واحد می دانستند و او را به عنوان گروهبان.

او زندگی خود را از دست زمانی که یکشنبه عید پاک گردباد زده Mama D نوار در Bassfield. او در داخل بود.

پدر او یک نظامی بازنشسته ، مناسب سرباز هنگامی که او در خدمت به دوازده سال قبل از خود را محترم ترشحات در سال 1989 از مدرسه او خنده دار بود و پایین به زمین به خاطر مارکوس جانسون پسر خود را.

“همه او را دوست داشتم” مارکوس گفت. “او دوست داشت برای گفتن جوک و مسائل. او عاشق بچه ها و مسائل است. آنها می خواهم او را عمو ارل.”

او یک مکانیک با استعداد. سال پیش رابرت نگهداری شورلت کامارو و بیوک قرن در دستور کار خوب. آنها اتومبیل های قدیمی و سپس مارکوس به یاد می آورد, اما آنها قابل اعتماد است. پدر او می دانست که چگونه به نگه داشتن آنها را در رفتن. بیش از یک بار او می خواهم خود را مقابله با ماهیگیری در داخل و رانندگی به یک دریاچه و یا گاهی اوقات به Gatlinburg, تنسی, برای, تازه, mountain air.

“او دوست داشت ماشین های قدیمی. او عاشق کار بر روی اتومبیل های قدیمی. او عاشق ماهیگیری” مارکوس گفت.

جسیکا Spradley, 42, Jones County

در آن یکشنبه, جسیکا Spradley نبود پشت صندوقدار میز در هتیزبرگ رستوران.

آن را بعد از همه عید پاک. و او در خانه بود. دور رعد و برق درو او در خارج از منزل. او در افق. چه جسیکا تا به حال در ذهن او گفت: او معمولا با صدای بلند. “او خنده دار بود. او كلیك كنید” گفت: دختر سنی سیمونز. “هر چیزی که از دهان او خنده دار بود.”

آنچه به ذهن آمد که او را دیدم roiling ابرهای تیره شناخته شده نیست. سنی دور شد در خانه خود اما دیگران به یاد می آورد مادر او با عجله به عقب در داخل برای ایمنی. سنی ارقام مادر او بود در حال حرکت به پایین راهرو برای محکم حمام زمانی که باد شدید ضربه زدن به خانه. سنی بازگو تمام این آرامی و به طور واضح در یک صدای کم.

“تنها یک چیز است که باعث می شود من غم نیست. او خیلی خوشحال بود” این دختر گفت. “من هرگز دیده می شود او را به عنوان خوشحال که او در چند ماه گذشته است.”

جسیکا دوست داشت به کار عاشق ماهی “هر کجا او می تواند پیدا کردن آب” دختر خود را به یاد آورد و او را دوست داشت سه فرزند همه رشد کرده در حال حاضر.

“بدون توجه به آنچه او انجام داده بود در زندگی او همیشه مطمئن شوید که ما مراقبت از گرفته شد,” سنی گفت. “ما همیشه مراقبت گرفته شده است.”

‘آن غرش و آن غرش’: جنوب می سی سی پی خانواده به یاد می آورد فاجعه بار عید پاک گردباد

سارا Ward, 81, شهرستان جونز

خانواده اش نقل مکان کرد و از Jasper County به Jones County, شمال Hattiesburg در سال 1956 اقامت در نزدیکی SoSo کمی آرام جایی که در آن فرهنگ است اصلی مهاجر سال پیش پرسیده شد که چگونه از آن می گذرد و همواره جواب داد: “خیلی.”

در صورتی که مهاجر بود و بی تفاوت سارا Ward قطعا نیست. وجود مادر و پدر و دختران سوزی مای و سارا.

“او عاشق و مراقبت برای همه” سوزی مع گفت: از خواهر بزرگترش. “ما تنها دو ، او همیشه بهترین دوست من. من می توانید بروید و به او بگویید هر چیزی است.”

در طول سال, سارا ازدواج کرده بود و یک پسر مشغول به کار در دینام کارخانه در نزدیکی Taylorsville و سپس دوخته در یک کارخانه پوشاک هر چند سوزی مع یاد خواهر او بهترین ها را برای او آرام روح.

سارا سنگ در گروه کر در مانت ورنون کلیسای باپتیست در صدای خواهرش می گوید: به سادگی “منحصر به فرد است.” او خواندن کتاب مقدس خود را به طور منظم دوخته لباس و دوست داشتنی و گلدوزي و اغلب توسط گلدوزي باشگاه هر دو یا سه روز.

در آن جمعه پس از طوفان, سارا بود که در نزدیکی خانه او خواهر زاده ونسا توماس. سنگین وان حمام دمیده مورد توسط باد دراز در نزدیکی او. مردم فرض سارا تا به حال پناه در وان. فقط آنچه اتفاق افتاده خواهد بود برای همیشه ناشناخته, اگر چه سوزی مای می داند دهه خاطرات باقی خواهد ماند ،

“من قصد دارم به دست همه چیز در مورد او,” او گفت:.

رابرت Ainsworth, 60, Lawrence County

رابرت Ainsworth یک جانباز از خدمات نیروهای مسلح ایالات متحده. قبل از عید پاک طوفان زده, رابرت, دریایی, یک معاون کلانتر به صورت لارنس شهرستان کلانتر بخش.

خانه خود را به طور کامل از هم جدا شده توسط یک EF3 گردباد که خم درختان کاج مانند corkscrews و پاره پاره قاب فولادی از خانه در نیم و پیچیده آن را در اطراف یک درخت مانند یک تکه از شیرین بیان.

رابرت پیدا شد در آغوش همسرش پائولا زمانی که رابرت پسر عموی برنت Ainsworth در نهایت از آن ساخته شده به اموال.

نفت برنت تا به حال شده است در تلاش برای تماس با رابرت شب طوفان از طریق یک سری از پیام های متنی. او هرگز شنیده برگشت و رفت به صفحه اصلی خود را پاکسازی آوار در یک کوره تلاش برای بررسی ایمنی خود را.

“او پسر عموی من بود اما او مثل یک برادر” برنت گفت: روز بعد از طوفان.

خواهر رابرت ترزا Ainsworth اسمیت و دخترش الکسیس اسمیت Haselmaier نیز در ملک روز پس از مرتب سازی از طریق یک میدان گسترده ای از آوار و dodging شکسته شیشه و سیم خاردار و با اشاره قطعه چوب و درخت کاج.

الکسیس گفت: او از روی علاقه به یاد این بار او را به ملک و حیوان خانگی گوساله رابرت بود.

“او مورد علاقه من بود عمو. او عاشق حیوانات است. او گاو و خروس جوجه. این نوع یک مزرعه ، او را به رفتن به ماهیگیری با برادر من در آب های نزدیک در اینجا,” او گفت: با اشاره به فاصله.

‘آنها محدود با هم’: Lawrence County معاون و همسر از دست رفته در کشنده عید پاک طوفان

پائولا Ainsworth, 55, Lawrence County

پائولا Ainsworth بود Walthall شهرستان معاون دیوان عدالت کارمند. او قبلا معاون دیوان عدالت کارمند در Lawrence County است.

او ازدواج کرده بود به رابرت Ainsworth برای نزدیک به دو سال است. عشق خود را آشکار یکی از پائولا را دختران استفانی رید گفت.

“آنها مناسب برای یک دیگر. او را دوست داشتم و او تحت تأثیر قرار نمیگیرند با او. رابطه خود را با ارزش بود واقعا بهترین راه برای آن را توضیح دهید.”

پائولا لذت بردم رفتن در دریا با دکوراسیون در تعطیلات دخترش گفت و غرور در خانه, کاشت گل در سراسر حیاط و رسیدگی به باغ.

خواهر استیسی Mullins گفت: دو استفاده می شود به اویختن در نزدیکی نهر که در آن آنها خواهد شنا و گذر زمان. آنها را ملاقات هر جمعه و گره و طبخ. در موارد دیگر آنها دوست برای رفتن به crawfish جوش.

استیسی گفت که او همراه با دیگر اعضای خانواده شده اند بررسی ravished اموال. او گفت که او در بر داشت یک عکس از خودش را در نزدیکی جایی که رابرت و پائولا یافت شد.

“این یک عکس از من وقتی که من 16 ساله بود و اولین چیزی که من فکر کردم من چقدر شبیه پائولا در این تصویر” او گفت: قبل از پاره شدن تا.

“… من متاسفم. من هنوز هم داشتن یک زمان دشوار صحبت کردن در مورد این. او به معنای زیادی به من.”

پائولا را Sharlie ان هاید نیز یافت می شود آن را دشوار است به صحبت در مورد مرگ یکی از شش فرزند.

“من فقط می توانم به شما بگویم. آن را مانند یک تکه ای از قلب من همیشه شکسته,” او گفت:.

این سفر بزرگ: عکس عروسی بازیافت پس از می سی سی پی گردباد ضربات آن 135 کیلومتر

میلدرد منینگ, 40, Panola شهرستان

میلدرد منینگ شد در خانه با دوست پسر خود در خانه موبایل خود را هنگامی که یک سری از طوفان سیستم کاهش یافته و تگرگ و باران سنگین و انداخته قوی خط مستقیم بادها در منطقه مرکزی از دولت است.

طوفان خانمان و نزدیک درخت ضربه زدن آن را در بالای صفحه اصلی که در آن شکست را از طریق سقف دوخته و میلدرد به تخت و کشتن او.

میلدرد پدر یوسف ری منینگ گفت میلدرد پسر از 11 سال گفت که طوفان شدت او گفت میلدرد آنها نیاز به خارج شدن از خانه. ثانیه بعد درخت پاره پاره از طریق سقف به عنوان میلدرد بود در تلاش برای خارج شدن از رختخواب.

میلدرد مادر 18 ساله, دختر عاشق خانواده اش و همچنین عاشق آشپزی. او یک عضو از Carrolton United Methodist Church. او همچنین ترمیمی هنرمند نقاش با توجه به اگهی در گذشت.

او را به سفر اما دوست داشتم به زمانی که او می تواند پدر خود را گفت.

او تا به حال یک گرم, روح, او گفت:.

“او هرگز ملاقات یک غریبه. همه او را دوست داشت. او با لبخند همه زمان ها است.”

“او همچنین عاشق آشپزی,” یوسف گفت: دختر خود را. “او را طبخ کامل صبحانه هر روز صبح.”

Mississippians را به شدت به کمک در این طوفان پس, او گفت:.

“مردم هنوز هم در ارسال کمک های مالی — از همه جا. آن را شگفت انگیز بوده است. ما هنوز در حال ارسال با تشکر از شما.”

او گفت که او با تکیه بر ایمان خود را به خدا برای کمک به التیام درد. اما این آسان نیست.

“من آن را روز به روز. این یکی از کسانی که سخت می پردازد. می آید و می رود.”

“من به عنوان خوانده شده کتاب مقدس هر روز صبح” گفت. “من به خداوند خوب از شما بسیار سپاسگزارم برای یک روز دیگر و لطفا محافظت از خانواده من است.”

Delma توماس, 47, Carroll County

Delma توماس 47 همچنین در رختخواب دراز کشیده یکشنبه شب حدود 10 p. m. به عنوان شدید آب و فربه را از طریق شهرستان است.

بادهای قوی بی خانمان یک درخت بلوط بعدی برای تلفن همراه خود را از خانه گفت: پزشکی قانونی خوانده شده را علامت Stiles. درخت سقوط کرد از طریق سقف و فرود در توماس و کشتن او. او دو پسر نیز در خانه بودند صحیح و سالم با توجه به شهرستان کلانتر, Clint واکر.

یکی از Delma را خاله دوروتی Coffey گفت: دو درخت در واقع زده در خانه در اتاق خواب و اتاق نشیمن.

Coffey و دیگر خویشاوندان از توماس تمام زندگی می کنند نزدیک به یکدیگر است. همه آنها احساس طوفان منطقه خود که یکشنبه, او گفت:.

“ما احساس می کنیم طوفان سنگ خانه ما بنابراین ما نگران بودند” او گفت:.

هنوز, او گفت: آن سخت بود برای آمدن به مقابله با مرگ او خواهر زاده.

“او یک فرد پرحرف. این چیزی است که من را از دست ندهید در مورد او بیشتر” دوروتی گفت.

“او خوب بود به پسر, هم,” او اضافه شده است. “او مراقبت زیادی در مورد خانواده اش و خانواده اش مراقبت زیادی در مورد او.”

راجر Mirgon, 79, Walthall شهرستان

خانه راجر Mirgon جانباز نیروهای مسلح, مورد اصابت یک EF4 گردباد.

آن را با نزدیک شدن از پشت خانه خود خوانده براد هاجز گفت و تخریب آجر خانه.

باید از یکی از همسایه ها که در زمان مراقبت از یکدیگر در Sartinville جامعه آمد به بررسی راجر. او در بر داشت تلفن خود را و شروع به برقراری تماس تلفنی به خانواده و دوستان براد گفت.

راجر بود airlifted به فارست بیمارستان عمومی در هتیزبرگ پس از اولین پاسخ دهندگان قادر به پاک کردن باقی مانده و رسیدن به او. او سه روز بعد.

کلانتر Kyle Breland توصیف صحنه به عنوان یکی که در آن “یک بمب رفته بود می روم کمی قابل تشخیص” در پی آن است. راجر ایمیل بعدها توان در خلیج چشمه در حدود 90 مایل دور.

راجر خدمت در نیروی هوایی ایالات متحده و بعد از آن بازنشسته شد به عنوان یک نیروی دریایی کالیبراسیون متخصص با وزارت دفاع و خدمات شهری.

عشق خود را برای هواپیما بود یک زندگی طولانی و پیگیری. براد گفت: Roger لذت پرواز “چیزی در هوا” — از بالن به هلیکوپتر برای هواپیما.

براد گفت: Roger بود “مثل یک پدر” به او و خانواده اش با وجود داشتن هر فرزند بیولوژیکی خود را.

“او یک دختر اما بیش از یک پیرمرد. من او را شناخته ام همه زندگی من و او مرا درمان مانند یک پسر. او فقط عاشق خانواده اش است.”

براد ساخته شده است که به ذکر است قدردانی خود را برای راجر همسایه ها که نگاه کردن به او 20 سال زندگی او در Sartinville جامعه است.

“خانواده آرزوها با تشکر از همه همسایه ها برای مراقبت از او. شما نمی شنوید زیادی در مورد خرابی که اتفاق افتاده در Sartinville و در این جاست که این آغاز شد,” او گفت:.

هازل Smith, 66, Jones County

هازل اسمیت رشد در اطراف چوب اسکی روی آب, چادر و اسب.

“او یک شلوار جین آبی نوع دختر بچه” به یاد خواهرش, پاتریشیا Hinton از لورل.

هنگامی که درخت فندق او را به حال خود, خانواده, یک, دختر, the Smiths نگه داشته و راست در کمپینگ و اسب سواری پشت. او به خصوص علاقه یک سیاه-سفید-و-قهوه ای شتلند تسویه حساب به نام بانو.

“او دوست داشت که در اطراف او و خانواده او را دوست داشت کمپینگ” پاتریشیا گفت.

او را به عنوان یک حسابدار. حتی پس از یک سکته مغزی در کنار خود اشتغال در سال 1997 از تجاری حمل و نقل شرکت های عشق برای, اردو ادامه داد: اگر چه پس از آن یک وسیله نقلیه تفریحی بود و به جای چادر.

در عید پاک او را در خانه در اتاق نشیمن. وزش تخریب خانه. ران او را شکست. عمل جراحی ترمیم شکستگی اما او زودتر شرایط پزشکی همچنان ادامه داشت. او از حمله قلبی درگذشت و دو روز پس از عمل جراحی خواهر او گفت:.

هازل برگ شوهرش Jerry W. Smith, دو خواهر و یک برادر.

او یک همسر محبوب من و برادر با توجه به اگهی در گذشت.

Maxie لاو III, 44, Walthall شهرستان

Maxie لاو سوم بود پس از یک خشونت EF4 گردباد تخریب خانه اش در شمال Walthall شهرستان است.

لاو III, پسر واعظ مشغول به کار در Sanderson مزارع گیاه در اجلاس سران هفت سال گیاه سوابق نشان می دهد.

خانواده نمی تواند نظر رسیده است. شیپور لجر می خواهم به شنیدن از بستگان و دوستان از لاو III.

“خدا شما را حفظ خواهد کرد در صلح کامل; Muppy تا به حال یک نوع روح خواهد بود و او از دست رفته” گفت: به یاد لاو در اگهی در گذشت.

جری جانسون, 71, Marion County

یک هفته بعد جری جانسون 71 درگذشت از یک گردباد در یکی دیگر از طوفان شدید سیستم.

جانسون زندگی در خانه های تلفن همراه در دبستان سندی هوک در جامعه Marion County, پزشکی قانونی جسی گراهام گفت. او پس از طوفان توسط پسرش راجر جانسون با توجه به کلمبیایی-پیشرفت در Marion County است.

خانواده نمی تواند نظر رسیده است. شیپور لجر می خواهم به شنیدن از بستگان و دوستان جانسون.

عکس: عید پاک گردباد نابود می سی سی پی جوامع

پاتریک Handley, 27, آلاباما,

پاتریک Handley آمده بود از آلاباما در عید پاک یکشنبه شب برای کمک به روشن شدن آسیب طوفان. او دچار یک حمله قلبی در طول پاکسازی روز بعد با توجه به جونز, پزشکی قانونی شهرستان.

تلاش برای رسیدن به Handley خانواده ناموفق بودند. شیپور لجر می خواهم به شنیدن از بستگان و دوستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>