آنچه باید فضای سواحل شام آموخته هفته از انزوا? آنها خسته از پخت و پز

فلوریدا تودی | No comments

انزوا می تواند یک تجربه یادگیری و نه صرفا در منفی حس.

بنابراین می گویند اعضای فلوریدا امروز غذا محور Facebook, گروه, 321 عطر و طعم: که در آن بروارد می خورد که ثابت متفکر به فلوریدا رفت و به گسترش فاز من از آن COVID-19 طرح بازیابی. برخی از قدردانی برای کسانی که برای آنها پخته بهتر و همچنین به عنوان در حال حاضر شرایط و برخی از تعجب در آنچه می توانید انجام دهید زمانی که از چپ به دستگاه های خود را.

در میان چیزهایی که آنها آموخته (و یا متوجه شدم):

آنها واقعا دوست دارم به ناهار خوردن.

“همه چیز طعم بهتر هنگامی که شما در حال ناهار خوری در رستوران برای برخی از دلیل” گفت: Michael o’neill.

“ناهار خوری است که در مجموع تجربه برای ما” نوشت: ماریا Gina Cirilli. “ما هرگز یک خانواده که واقعا دستور takeout اما ما نیست و دستور هر takeout آنچه در طول این بحران است. هنگامی که ما از ناهار خوردن مواد غذایی است که در کانون توجه است اما وجود دارد خیلی بیشتر است که می رود همراه با آن است.”

آنها سپاسگزار برای کسانی که takeout وعده های غذایی . . .

“من عاشق رستوران های محلی هستم و خدا را شکر که من می توانید takeout از بسیاری از” گفت: باربارا نلسون. “من آماده برای ناهار خوردن-اما قدر این فرصت ما قادر به رستوران پنج ستاره گزینه های ناهار خوری در خانه.”

… اما آنها فقط همان نیست.

“هنگامی که آن را بخار پز شده در یک برو جعبه آن نیست همان مهم نیست چه کسی می گوید آن است.”

مارک Bigbie گفت. “به خصوص هر چیزی سرخ شده.”

مشاهده رستوران ها به عنوان تنظیم آنها را به تغییر خواسته ها و الزامات ثابت کرده است روشنگر.

“شاهد ما رستوران های محلی انعطاف پذیر باقی می ماند تکامل و خم شدن به عقب برای خدمت به جامعه به عنوان با خیال راحت و به طور موثر به عنوان امکان پذیر است و در لمس” هدر وگل Thalwitzer گفت. “من یاد گرفته ام که ما در رستوران های محلی می توانید لیموناد از لیمو و برای که من خیلی خدا را شکر.”

آنها را کشف و یا کشف و پخت و پز و در آن خوب هستند.

“من عنصر” بتی Whetzel گفت. “من دوست دارم به طبخ و در حال حاضر مقدار زیادی از زمان. من برخی از زمان بیشتر-مصرف غذاهای, مانند, در خانه, ریزوتو, به عنوان مثال. من فقط آرزو می کنم من می تواند بیش از مردم است.”

“(گرفتم) من چقدر لذت می برد پخت و پز در خانه” Jeni Lyn گفت:

یا شاید نه.

“در حالی که من می دانستم که من نمی خواهم به طبخ و بود که من در واقع فقط کافی طبخ قبل از این آغاز شده و در حال حاضر من می دانم که من واقعا نمی خواهم به طبخ” شریل نقطه بنت نوشت.

“من واقعا نفرت تمام پخت و پز من انجام می دهند. من آن را دوست داشت بهتر است زمانی که من تا به حال یک انتخاب به طبخ و یا بیرون رفتن. اما آن را آسان تر گفت:” سوزان Peledge Knerr.

برخی از مشکلات آنها را شنیده اید در مورد مواد غذایی – عرضه و عاقلانه است.

“آیا ما زنجیره تامین بسیار شکننده تر از من فکر کردم’ تعداد ؟ Charly Stalcup جوردانو پرسید. “کمبود مواد غذایی بسیار بیشتر از انتظار است.”

“من فکر می کنم آن را به دلیل وجود چندین زنجیره تامین” Melodie تاکر پاسخ داد. “رستوران و مدرسه خواسته های سقوط کرده اند و کسانی که در زنجیره تامین غیرمنتظره. همچنین در حال حاضر اکثر مردم در حال خرید و پخت و پز, پس از مصرف کنندگان زنجیره تامین به اندازه کافی ندارد.”

“من پیدا کردن زنجیره تامین اثرات شگفت انگیز” Andrea Gleva گفت. “من در کار کشاورزی و از آن جالب خواهد بود تا ببینید چه تاثیر خواهد بود برای کشاورزان است. که گفت:, من واقعا می شده اند قادر به دریافت بیشتر آنچه که من نیاز است و می تواند خلاق باشد که در آن من می توانم.”

که blasé نگرش سابقه است.

“من هرگز دوباره را برای اعطا کسی که پخت و پز و خدمت من شام” جنیفر وستبروک گفت.

“من تا به حال کاملا گرفته شده غذا خوردن در یک رستوران مسلم” آلیس Zepp شاه نوشت. “من صادقانه فکر نمی کنم من می خواهم آن را از دست بسیار است. من نمی توانم صبر کنید برای نشستن در برخی از زیبا, هوای آزاد, غذاخوری, امیدوارم با آب و نوشیدن آبجو در حالی که کسی به من خدمت می کند مواد غذایی جالب امیدوارم فردا!”

شیلا Cootes تا به حال تاریخ و زمان آخرین کلمه: “ما تا به حال آن خوب است.”

به اشتراک گذاری افکار خود را در مورد مواد غذایی در فضای ساحل: عضویت بیش از دیگران در 21,600 facebook.com/groups/321FlavorWhereBrevardEats.

پشتیبانی محلی نگاری: پیدا کردن ارائه می دهد برای مشترکین جدید در floridatoday.com/subscribe.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>