نگران خود را takeout مواد غذایی ؟ بروارد صاحبان رستوران ها می گویند به دنبال این پنج چیز

فلوریدا تودی | No comments

ما ارائه به جامعه با مهم اطلاعات امنیت عمومی فلوریدا امروز ساخت داستان های مربوط به کروناویروس رایگان به عنوان خوانده شده. به حمایت مهم روزنامه نگاری محلی مانند این, لطفا در نظر گرفتن تبدیل شدن به یک دیجیتال مشترک.

دولورس Malafis صاحب جاده کسی که شام میخورد در جزیره مریت, خندید, به عنوان او صحبت کرد از اخبار تلویزیون ایران را که به نام, به, برنامه, در, دوربین, مصاحبه در مورد محل.

“اگر شما می خواهید برای آمدن در داخل همه شما می توانید یک ماسک” Malafis به او گفت. “که در آن است.”

در حالی که این ماسک علاوه بر جدید به پاکیزگی روال Malafis و دیگر رستوران honchos غرور خود را در انجام کارهای درست برای ایمنی مواد غذایی تمام وقت و نه صرفا زمانی که بهداشت و درمان اضطراری در حال انجام است.

“ما کسانی هستیم که می خواهید (بخش کسب و کار و حرفه ای قوانین و مقررات) بازرس به اطراف گفت:” Annalis والترز یک مشاور رستوران در حال کار با صاحبان جدید گوشت گاو O’Brady را در غرب ملبورن.

آن “چیز” نه تنها در اتاق ناهار خوری. والترز و Malafis و صاحبان دیگر معتقدند که مشتریان بالقوه می توانید مطمئن باشید که مواد غذایی بی خطر است به دنبال این چیزها:

سالم و شاد سرور/deliverers: “ما چک های بهداشتی در هر کارمند قبل از هر تغییر در هر روز است. کارکنان باید پاسخ پنج سوال در مورد جایی که آنها بوده است و چگونه احساس می کنند و خود را به ما درجه حرارت. در شرایط مانند این زیر قرنطینه سفارشات شما را به شناسایی که در میان کارکنان خود را ممکن است در معرض خطر بیش از حد: زنان باردار و افراد مسن از افراد با شرایط بهداشتی موجود. ما قصد داریم برای قرار دادن آنها در معرض خطر است و ما در حال رفتن به مخاطره می اندازد مشتریان” والترز گفت.

“هر (کارگر) که تا آنجا که عطسه در اینجا از بین رفته است گفت:” چارلی Marchica صاحب Genna پیتزا Co. در ملبورن. “اگر شما می خواهید برای بازگشت به کار پزشک را توجه داشته باشید. اگر شما نمی خواهید به پوشیدن دستکش, شما نمی خواهید به کار در اینجا. و نمی شستن بیش از بشویید.”

آشنایی با مشتریان: Malafis گفت: بسیاری از جاده شام کاربران یا کار یا باید cruised از بندر کاناورال و بنابراین اعضای هیات آگاه هستند از نورو ویروس به عنوان به خوبی به عنوان گاه به گاه هپاتیت شیوع بنابراین آنها مراقب باشید.

“مطمئن شوید که سرور خود را بپرسید در مورد آلرژی و حساسیت های غذایی دو چیز کاملا متفاوت,” والترز گفت. “ما این کار را هر روز ما در پیگیری آن و تنظیمات از طریق برنامه ثبت نام کنید — اما این هرگز شده است و مهم تر از آن است که در حال حاضر. ما ارزش مشتریان و انجام هیچ چیز به (آنها را به مخاطره می اندازد).”

غرق در استفاده از: “ما بسیاری از غرق گفت:” Malafis که همچنین sanitizes قلم, کارت خوان و کارت های. “ما حتی با قرار دادن یک در مقابل ما takeout پنجره, بنابراین شما نمی تواند کمک به شستن دست های خود را قبل از شما لمس یک کیسه. شما باید به تکیه بیش از آن را به کسی مواد غذایی است.”

راه خود را از مواد غذایی بسته بندی شده: “اگر شما در حال سفارش خانواده (سبک) وعده های غذایی آنها باید ساخته شده است برای رفتن به خانه” والترز گفت. “ما را-و-طول می کشد در حال قرار دادن در تابه آلومینیوم و مهر و موم آماده برای رفتن به دوباره گرم شده در فر. هر سفارش به صورت جداگانه پیچیده و کیسه استاپلر بنابراین نمی توان آن را (آلوده). شما نمی خواهید بیش از حد بسیاری از دست دست زدن به مواد غذایی خود را.”

چیزهایی که شما را بکنید هنگامی که شما دریافت صفحه اصلی: “ما نگرانی کمتر در مورد پخت و پز و دست زدن به چیزهایی که ما می توانیم (مانیتور) از ما reheating و چه مواد غذایی را از طریق رفت و در راه خود به خانه. ممکن است آن نشسته اند در انتظار برای کسی که آن را انتخاب کنید تا برای سه تا پنج دقیقه و سپس آن را می رود به ماشین برای 15 دقیقه. لطفا اگر شما دستور داده اند که مواد غذایی نشان می دهد تا در زمان. و لطفا فراموش نکنید reheat مواد غذایی در یک ظرف پلی استایرن,” آب گفت.

در بحث. پیوستن به بیش از 21,300 دوستداران مواد غذایی در فلوریدا امروز Facebook, گروهی facebook.com/groups/321FlavorWhereBrevardEats.

پشتیبانی محلی نگاری: پیدا کردن ارائه می دهد برای مشترکین جدید در floridatoday.com/subscribe.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>